Aktualności

  • PROJEKT MŁODZI KREATYWNI

    Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.

  • Opłata za dożywianie maj 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł

    drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł

    zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł

    Opłata za dożywianie maj 2024r.

    PRZEDSZKOLE

    pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł

    drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł

    zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

  • Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł

    drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł

    zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.

  • Opłata za dożywianie marzec 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.

  • Opłata za dożywianie luty 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.

    Lorem Ipsum

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

    • Światowy Dzień Spódnicy

      Światowy Dzień Spódnicy
      28.10.2016

      28 październikach w klasach i na korytarzach naszej szkoły królowały spódnice i spódniczki. Nawet najbardziej zagorzałe zwolenniczki spodni włożyły ten bardzo kobiecy element garderoby. Święto spódnicy uczcili także chłopcy, co można podziwiać w galerii, sami zobaczcie i oceńciewink. Chłopaki nie tylko chcieli sprawdzić, jak chodzi się w spódnicy, ale przede wszystkim zachęcić dziewczyny, aby częściej wkładały ten kobiecy strój. W najbliższym czasie sprawdzimy, czy się udało.

      Samorząd Uczniowski

    • Kochamy Polskę... my Polacy

      Kochamy Polskę... my Polacy

      W październiku w klasach I i II został ogłoszony klasowy konkurs plastyczny pt.: "Kochamy Polskę.. my Polacy", który wyłonił najładniejsze prace na konkurs zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Placówce SG w Barcianach oraz GOK w Barcianach.

      W klasie I najładniejszą pracę wykonał Jakub Dulko, II miejsce zajęła Zuzanna Nawacka, III miejsce przyznano: Patrycji Ejsmont oraz Jakubowi Schabowskiemu. W klasie II wyłoniono tylko I miejsce. Nagrody trafiły do Pauliny Stasal oraz Rafała Stacewicza. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, a pozastali nagrody pocieszenia.

    • Tydzień zdrowego odżywiania

      Tydzień zdrowego odżywiania
      17.10.2016

      Jak co roku w październiku obchodziliśmy „Tydzień zdrowego odżywiania”. Uczniowie naszej szkoły poznali zasady zdrowego odżywiania i przygotowali plakaty tematyczne. Poszczególne klasy częstowały uczniów własnoręcznie zrobionymi smakowitymi przekąskami, a były to między innymi owocowe koktajle, szaszłyki owocowe, galaretki z owocami, a nawet pyszne zdrowe ciasta. Jednym słowem pyszności, hmmm...winkyes

    • A my wciąż Trzymamy Formę!

      A my wciąż Trzymamy Formę!

       

      Wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole kontynuowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie. Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

      Program propaguje zdrowy styl życia polegający na połączeniu zbilansowanego odżywiania i aktywności fizycznej. Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach jego realizacji nauczyciele, przy aktywnym udziale rodziców i uczniów, przeprowadzają m.in. zajęcia dydaktyczne, kiermasze zdrowej żywności, Tydzień Zdrowego Odżywiania, festyny z formami aktywności fizycznej, spotkania uczniów i rodziców z pracownikiem PSSE p. Ewą Łonyszyn.

      W tym roku szkolnym hasło XI edycji brzmi: TRZYMAJ FORMĘ, AKTYWNIE I ZDROWO.

      Ogłoszony został także VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia. Zainteresowanym polecamy stronę, na której można odnaleźć wiele interesujących materiałów i artykułów dotyczących tematu zdrowej żywności czy też tego, jak nie marnować jedzenia-www.trzymajforme.pl/

    • Zdrowo jem, więcej wiem

      Zdrowo jem, więcej wiem

       

      Od października nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Obecna edycja została objęta Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy. W działania zostali zaangażowani uczniowie klasy 3 SP wraz z wychowawczynią.

      Celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami. Po każdym bloku prowadzący grupę sporządza raporty na temat przeprowadzonych działań i konkursów.

      Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, rozwija świadomość społeczną.

      Obecnie dobiega końca I część etapu jesiennego. W jego ramach zostały przeprowadzone zajęcia „Warzywa i owoce na co dzień i od święta” , konkurs na klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy, konkurs –strefa aktywności „Zabawy na świeżym powietrzu”, promocja działań podjętych w szkole. Forum dla Rodziców - „Kolorowy talerz” będzie zrealizowane już wkrótce. W ramach podjętych działań uczniowie wykonali m.in. Encyklopedię warzyw i owoców, wzbogacili swą wiedzę na temat ich wartości odżywczych i znaczenia dla zdrowia zarówno produktów rodzimych, jak i egzotycznych. Poznali różnorodność smaków owoców i warzyw mniej znanych w codziennym jadłospisie. Wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie, byli współorganizatorami Kiermaszu Jesiennych Smaków. Przed nami kolejna jesienna tura. Zatem – DO DZIEŁA !!!

       

       

       

       

    • Rosną nam mistrzowie sportu

      Rosną nam mistrzowie sportu

       

      Już trzeci rok w naszej szkole realizowany jest Ogólnopolski Program „Mały Mistrz” skierowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

      Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

      Poszczególne bloki (sporty) ułożone zostały w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych.

      Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

      Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

      dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej,

      monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,

      zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

      Obecnie jesteśmy po testach sprawnościowych. Uczniowie klasy I i II zdobywają Sprawność Piłkarza, a uczniowie klasy III - Sprawność Turysty.

    • Festyn Rodzinny- "Jesienne impresje"

      Festyn Rodzinny- "Jesienne impresje"
      14.10.2016

      smileysmileysmileylaughNauczyciele pod przywództwem Pani Małgosi Sidz i przy współdziałaniu Rodziców, przygotowali zajmujący festyn- każdy mógł znaleźć coś dla siebie- jedzonko, atrakcje i rozgrywki sportowe przygotowane przez Pana Mirka. Zaczęło się od układów tanecznych przygotowanych  przez każdą klasę, - oddział "0"- taniec ludowy trojak,klasy I i II układ taneczny do "Deszczowej piosenki", klasa trzecia do muzyki z filmu "Madagaskar"- wyginała śmiało ciało- klasa IV tańczyła "Chocolate",klasa V- wygibasy do muzyki "Ona tańczy dla mnie" , klasa VI- Toka, Toka, klasa I- do piosenkiJustina Bibera, a II- "Makarenę".yesyesyesyes

      Nie zabrakło też innych działań- masażu rąk pachnącymi olejkami, rywalizacji na boisku, objadania się pysznym jedzeniem przygotowanym przez Rodziców i ...,i..., i...cooldevilwinkcheekysurpriseangelcooldevil

      Dziękuję Rodzicom, którzy znaleźli czas, aby spędzić go z Własnymi dziećmi, nic tak nie cieszy, jak błysk w oczach dzieci na widok rodziców. 

      Gorące podziękowania Mamom, aktywnie działającym na festynie- Paniom: Marzenie Glebie, Annie Radziejewskiej, Annie Nowak, Agnieszce Stasal, Dorocie Samul, Tamarze Musiałowskiej i Agnieszce Gierko.heartheartheartheart

    • Szkolne uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela 2016

      Szkolne uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela 2016
      14.10.2016

      Uczniowie podziękowali Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół w Drogoszach piosenkami. Na scenie wśród symbolicznej dekoracji wystąpili wszyscy !!!! uczniowie z trzech klas - III i VI SP i I Gimnazjum.Części przemówienia Pani Dyrektor rozdzielały, wyjątkowo pięknie zaśpiewane piosenki- "Wakacje" Kabaretu OT.TO, "Hej, żeglujże, żeglarzu" z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza, "Powiedz" Ich Troje, "Quo vadis, domine" muz. Piotr Rubik, "Boso" Zakopower,  "Desiderata" Piwnicy pod Baranami i na koniec "Z całego serca życzę Ci" Skaldów.

      Pani Basia Ulążka i Pani Marta Kromplewska (brawo dziewczyny!!!!) nauczyły dzieci tak śpiewać, że nie tylko łza się kręciła, ale i tchu brakowało-ale i dzieciaki nasze mega zdolne.

      Wykorzystam moment, że się dopchałam do klawiatury i podziękuję Rodzicom za oryginalny i cudowny bukiet w dyni(Panie Lidka i Aneta niezwykle zdolne ) i Panu Piotrowi Drozdowi- Rodzicowi i Radnemu Gminy Barciany za śliczne kwiaty i obecność. Pani Jola Koryga również zawsze znajduje czas, aby wspólnie z nami celebrować nasze święto. Nie zabrakło na uroczystości również przedstawiciela Straży Granicznej Pana Mariusza Staworko,który w swoim przemówieniu docenił trud pracowników oświaty. Zaproszenie  przyjęła również Pani Alina Wanago- była dyrektor Szkoły Podstawowej w Drogoszach, organ prowadzący reprezentował Pan Sylwester Wrona- w imieniu Wójta Gminy Barciany przeczytał list z życzeniami.

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pan Andrzej Buńko wraz z uczniami przygotował słodkie niespodzianki dla nauczycieli i śliczne kwiaty, na które patrzę, pisząc te słowa.

      Dziękuję Wszystkim za przygotowanie profesjonalnej uroczystości, a nieobecni niech żałują...

    • "Trwałość i ulotność w codzienności szkolnej" -życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

      "Trwałość i ulotność w codzienności szkolnej" -życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
      14.10.2016

      O nauczycielach pisano już na wiele sposobów (złośliwie, patetycznie, z humorem, z szacunkiem i lekceważeniem). Jednak temat ten zawsze porusza jak i piszącego, tak i odbiorcę. Praca ciężka i to w skrytości ducha przyzna każdy rodzic, który z własnymi dziećmi ledwie wytrzymuje wakacje i ferie- to jednak daje satysfakcję- jeżeli oczywiście ma się tzw. powołanie, jeśli nie- to rekompensatą są wspomniane wcześniej wakacje i ferie- marzenie wszystkich emocjonalnie związanych z edukacją.

      Ale wróćmy do rzeczywistości, w znanym powiedzeniu podobno wiedza jest jak bezkresne morze, czyli nauka pływania i żeglowania, zasady nawigacji, potrzebne są również nam- szczurom lądowym, więc AHOJ żeglujący po morzu wiedzy i nie- wiedzy.

      Poszukujemy sensu, sensu, sensu- a natrafiamy na absurd i bezmiar głupoty dziejowej. Skupieni na błyskotkach, błahostkach zapominamy, że rzeczy najważniejsze zachwycają prostotą i zwykłością. Trudno znaleźć odpowiedzi. Poszukuję człowieka, który rozwiąże wszystkie zagadki egzystencjalne i powie, kto zepsuł kran w męskiej toalecie na drugim piętrze.

      Co ma przeminąć i zranić- wypełni się, nic nie zmieni wielokrotność selfi, lajki i pytania do Siri(osobisty asystent i nawigator wiedzy, który działa na systemie operacyjnym Apple iOS i MacOS Sierra)- zapytałam o sens życia- podała tytuł książki „Jak żyć” Nie nauczymy Was,jak być szczęśliwymi, sami poszukujcie radości istnienia. Cieszmy się chwilą, która właśnie trwa.

      Słyszeliśmy od zawsze, że w kupie siła, teraz często mówi się, że najważniejsza jest praca w grupie, każdy z nas jest oddzielnym cudem, jednak najwięcej szczęścia daje nam wspólne działanie i bycie razem, nawet z grupą starszawych nauczycieli, którzy może często nudzą, ale są. Nie musicie walczyć o uwagę nauczycieli z żadnym popularnym programem telewizyjnym.

      Świat to śmietnik niezwykle potrzebnych rzeczy, gromadzimy, zostają po nas- stanowią kłopot dla naszych bliskich, a tak naprawdę do szczęścia potrzebujemy nie "chanelki" czy "valentino"- tylko drugiego człowieka.

      Korona przeczekała głowę.
      Przegrała dłoń do rękawicy.
      Zwyciężył prawy but nad nogą.

      Co do mnie, żyję, proszę wierzyć.
      Mój wyścig z suknią nadał trwa.
      A jaki ona upór ma!
      A jakby ona chciała przeżyć!"

      Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, aktywnym i emerytowanym życzę radości dnia codziennego i dystansu do siebie.

      Ewa B.

    • Kiermasz Jesiennych Smaków

      Kiermasz Jesiennych Smaków
      18.10.2016

       

      We wtorkowy ranek, 18 października od wczesnych godzin w klasach młodszych (0-III) panował ruch – dzieci przynosiły owoce i warzywa, różnego rodzaju sałatki, soki, dżemy.
      Mamy przedszkolaków przygotowały owocową sałatkę i szaszłyki, a ze zgromadzonych warzyw przepyszne surówki. Dzieci zaniosły swoje potrawy na korytarz, który w tym dniu przemienił się w kolorową mini restaurację. Smakołyki ustawiono na pięknie udekorowanym stole, który uginał się od przygotowanych rarytasów. W tym roku niespodzianką były pyszne ciasta, które smakowały wyjątkowo! Czujecie jeszcze ten smak i zapach?

      Dziękujemy mamie Szymona i Klaudii W. za cudowne ciasto marchewkowe, mamie Dominika i Dominiki za jeszcze cieplutki jabłecznik, mamie Klaudii B. za szarlotkę, a babci Tomka za najsmaczniejsze rogaliki.

      Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy, a mamom, które osobiście zaangażowały się i przygotowały wspólną degustację, PO STOKROĆ DZIĘKUJEMY!!!laugh

       

    • Sadzimy narcyzy

      12.10.2016

      Znalezione obrazy dla zapytania narcyzy12 października uczniowie klasy I i II sadzili cebulki kwiatów wiosennych. Po krokusach, szafirkach, tulipanach, żonkilach, hiacyntach nadszedł czas na narcyzy. Cebulki narcyzów zakupiła pani Dyrektor, a dzieci z wielkim zapałem i zaciekawieniem dopełniły dzieła. Będziemy wiosną obserwowali efekty jesiennej pracy. Oby sie udało!!!yeslaugh

    • Karolcia bawi, Karolcia uczy

      Karolcia bawi, Karolcia uczy
      04.10.2016

      W ramach działań profilaktycznych najmłodsi uczniowie naszej szkoły 4 października wyjechali do kina „Gwiazda” w Kętrzynie, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „Karolcia”. Przedstawienie zorganizowane zostało przez Teatr Profilaktyczny ALERT. Jego fabuła oparta na treści książki M. Krüger o tym samym tytule, wzbogacona została o informacje związane z bezpieczeństwem. Spektakl w sposób ciekawy i zabawny ukazywał przygody głównej bohaterki walczącej ze złą czarownicą. Umiejętnie wplatane wątki dotyczące zasad przechodzenia przez jezdnię, zapamiętania adresu, zasad ograniczonego zaufania sprawiały, że dzieci nawet nie odczuły utrwalania danych wiadomości. Barwne dekoracje i kostiumy, piosenki oraz dobra gra aktorska sprawiły, że uczniowie jeszcze długo po przedstawieniu dzielili się wrażeniami.

    • Zaproszenie na "Jesienne impresje"

      Zaproszenie na "Jesienne impresje"

       

        DYREKTOR ZS

      smileyEWA BILSKAsmiley

      PRACOWNICY SZKOŁY,

      RODZICE i UCZNIOWIE

       

      Serdecznie zapraszają na festyn rodzinny laugh

      yesJESIENNE IMPRESJEyes

      Impreza odbędzie się 14 października 2016 r.

      w Zespole Szkół w Drogoszach,

      startujemy o godzinie 9:00

       

      W PROGRAMIE MOC ATRAKCJI

      uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      pokazy taneczne przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej

      i Gimnazjum,

      kiss rodzinne rozgrywki sportowe,kiss

      heartwspólne zabawyheart

       

      PONADTO

      kisspomiar ciśnienia i poziomu cukrukiss

      winkblushmalowanie twarzy

      koło fortuny

      masaż rąk, nauka makijażu, porady kosmetyczne, stoisko Oriflame

       

      A TAKŻE

      kawiarenka, stoisko ze zdrową żywnością, domowe specjały

      oraz liczne niespodzianki dla dzieci i przybyłych gości

      winkCZEKAMY wink

       

    • Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania

      Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania
      07.10.2016

      W piątkowy poranek 07.10.2016r. już po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbył się konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA adresowany do uczniów klas IV -V. Jednym z celów zmagań była popularyzacja starannej, głośnej lektury, rozumianej jako jeden ze sposobów interpretacji tekstu, aby czytanie książek nie kojarzyło się dzieciom tylko z nudnym obowiązkiem.

      Celem konkursu było:

      - propagowanie kultury czytelniczej;

      - popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej;

      - kształtowanie umiejętności pięknego czytania i dbałości o piękno języka ojczystego;

      - wdrażanie do staranności przekazu językowego;

      - wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu

      Na co dzień chcemy mówić pięknie, rozumieć otaczający nas świat i zamieszkujących go ludzi – a takie „miękkie” kompetencje wyrabia w nas głośna lektura ze zrozumieniem. Konkurs był adresowany do dwóch grup czytelniczych, zróżnicowanych ze względu na wiek i dobór proponowanych tekstów konkursowych. Ocenie podlegały: technika czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu (takich jak: pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy).

      Mistrzem został DAMIAN BRONOWICKI

      Kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Filipiuk i Wiktoria Dudzińska.

       

    • Lekcja z IPN-em

      Lekcja z IPN-em
      07.10.2016

      7 października 2016r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w lekcji historii z Instytutem Pamięci Narodowej. Do naszej szkoły przyjechał Pan Dawid Zagził - przedstawiciel Delegatury IPN z Olsztyna. Na wstępie gimnazjaliści mieli możliwość poznania instytucji państwowej, jaką jest Instytut Pamięci Narodowej, natomiast część właściwa zajęć dotyczyła Armii Krajowej i sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego. Spotkanie zorganizował Pan Andrzej Buńko.

    • Mamy zdolną młodzież

      Mamy zdolną młodzież
      18.10.2016

      W czwartkowe popołudnie podczas sesji Rady Gminy Barciany odbyło się wręczenie nagród Wójta Gminy i Przewodniczącej Rady Gminy Barciany oraz stypendiów Funduszu Stypendialnego "Bartek".

      Nagrodę Wójta otrzymało ośmioro naszych uczniów: Aleksandra Hrycyk, Wojciech Paukszta, Adrian Gomulicki, Natalia Czerepaniak, Agata Mielniczek, Julia Maciąg, Wiktoria Bronowicka oraz Katarzyna Drozd.

      Wyróżnieni zostali również nauczyciele naszej szkoły, bez których sukces uczniów nie byłby możliwy, a byli to: Ewa Bilska, Andrzej Buńko, Magdalena Arnister-Wiśniewska, Maria Kłyszejko, Joanna Górniak-Kręciewska, Barbara Szadurska oraz Łukasz Szmyd (trener zapaśników).

      Stypendystkami zostały z kolei: Weronika Hrycyk, Róża Musiałowska, Aleksandra Hrycyk, Agata Mielniczek, Agata Dudek i Małgorzata Koziatek.

      Wszystkim oczywiście gratulujemy i za rok czekamy na więcej. wink

       

    • Wizyta w Radiu Barcja

      Wizyta w Radiu Barcja
      27.09.2016

      27 września 2016 r. uczniowie klasy VI SP oraz I Gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do rozgłośni radiowej Radia Barcja. Poznaliśmy tam pracę dziennikarza radiowego. Pani Elżbieta Malec oraz dwie uczennice naszej szkoły udzieliły wywiadu na żywo o naszej miejscowości.

      Ta wycieczka pokazała nam,jak ciekawa może być praca radiowców i dziennikarzy, pozwoliła również zapoznać się z historią rozgłośni regionalnej Radia Barcja.

    • Podążamy ścieżkami naszego powiatu

      Podążamy ścieżkami naszego powiatu
      27.09.2016

      27 września 2016 roku uczniowie  klasy VI  SP oraz I Gimnazjum  uczestniczyli w zajęciach historycznych zorganizowanych przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Prelekcję  historyczną  pod tytułem „Ścieżki Powiatu Kętrzyńskiego” poprowadził p. Tadeusz Korowaj. W ciągu dwóch godzin młodzież wysłuchała ponad 1000-letnią historię swojej małej ojczyzny, której początki sięgają czasów osadnictwa Bartów. W trakcie prelekcji uczniowie zadawali wiele pytań, co świadczy o ich zainteresowaniu przedstawioną historią.

       

    • Pocztówka do Powstańca

      Pocztówka do Powstańca
      16.09.2016

      „WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA”  - Pod takim hasłem Muzeum Powstania Warszawskiego, Poczta Polska, Polska Telewizja i Polskie Radio po raz kolejny organizuje projekt edukacyjny. W tym roku włączyli się do niego uczniowie Gimnazjum Publicznego w Drogoszach. BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON ma edukować społeczeństwo, bazując na tysiącach historii Powstańców. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.  

          Odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Chcemy im to dać… BohaterON umożliwia każdemu wysłanie kartki do Powstańca, przypominając, że pamiętamy…

      Dlatego uczniowie naszego gimnazjum przyłączyli się do tej akcji. Teraz czekają na listy od Powstańców…

    • W kalendarzu znów pierwszy września

      W kalendarzu znów pierwszy września
      01.09.2016

      Tak, tak w kalendarzu znów mamy wrzesień, a to oznacza powrót do szkolnej rzeczywistości, eh... Optymiści myślą już pewnie o kolejnych wakacjach, pesymiści przypominają, że minie jeszcze dziesięć miesięcy, zanim one nadejdą. Zarówno jednym jak i drugim nie pomogą prośby, nie pomoże też płacz, zgrzytanie zębami czy tupanie nóżką - rok szkolny właśnie się rozpoczął i będzie trawć, trwać, trwać... aż do czerwca. Zróbmy zatem wszystko, by ten wspólnie spędzany czas był przyjemny i owocny. winklaugh

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Drogoszach
      Szkoła Podstawowa w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
    • 89 753 25 55

    Galeria zdjęć