PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Rok szkolny 2016/2017 rozpocznie się Mszą świętą o godz.9:00, godziny transportu do szkoły jak w roku poprzednim.
W sali gimnastycznej spotykamy się o 9:50.
No i stało się, kto zasłużył, odpocznie, kto nie zasłużył, też poleniuchuje. Dziejowa niesprawiedliwość...
Razem pożegnaliśmy tych, z którymi nie spotkamy się we wrześniu- Panią Jolę Zapolską- Głód, Pana Jurka Rogackiego i Księdza Andrzeja Golona. Rozstania powodują, że intensywniej uświadamiamy sobie wartości, jakie wnosiły osoby- które musimy pożegnać...
I jakby w słowach sens był jakiś...Dziękuję za wszyssssssstkkkkkoooooooo.......
Żurawie origami nie mają planów na przyszłość-tylko wiszą i zdobią- zdobią moment pożegnania absolwentów Gimnazjum Publicznego w Drogoszach. Młodzi mają plany sięgające wyżej niż zrobione przez nich ptaki. Zaśpiewali, zatańczyli i wyszło im to doskonale. Chłopcy, mam nadzieję, że wuj jest bezpieczny...(i po co wojna pokoleń- zaśpiewacie- nie zaśpiewamy, zaśpiewaliście i to dobrze).Dziewczyny, jeżeli pójdziecie przez życie z takim zacięciem, jak śpiewałyście- to wiele osiągnięcie. Ale dziś więcej o ludziach, bez których nic by się nie udało:
Pani Joanna Marta Kromplewska nauczyła pięknego poloneza, wszyscy widzieli i podziwiali, pani Basia Ulążka zadbała o wysoki poziom wokalny przedstawienia (najbardziej gwiazdorzył pan Mirek- wykonawca piosenki z musicalu "Grease"- "Wpadłaś w kłopoty"- inni zdecydowanie mniej).Pani Magda Arnister Wiśniewska wykonała większość wymyślonej przez dyrekcję dekoracji, wspierana przez inne panie (Pani Basia Szadurska mozoliła się z materiałem, pani Ela Malec ze sznurkami do żurawi, pani Ela Kubach i pani Basia Ulążka skończyły hasło). Gałęzie powiesił niezawodny jak zawsze pan Wiesław Malec- z pomocnikami- panem Jurkiem, panem Mirkiem i księdzem Andrzejem- który również rozwiesił materiał na drabinkach. A ja... nucę teraz piosenkę Meli Koteluk "Żurawie origami", bo bardzo pasuje...
Najpierw w marcu walczyliśmy o każdy punkt w Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, teraz przyszedł czas na odebranie nagrody. Troje naszych uczniów dzięki Posłance do Parlamentu Europejskiego Pani Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz i władzom Gminy Barciany udało się do Brukseli. Trudy podróży zostały w zupełności zrekompensowane przeżyciami w tej europejskiej stolicy, a jest co wspominać.
W programie wycieczki znalazły się takie atrakcje jak: Atomium, Grand Place (jeden z najpiękniejszych w Europie!), Manneken Pis, Parlamentarium. Nie zabrakło też spotkań z Panią Europoseł Agnieszką Kozłowską-Rajewicz. To ona drugiego dnia towarzyszyła nam podczas zwiedzania Parlamentu Europejskiego. Ostatniego dnia uczestnicy wyjazdu udali się do Antwerpii. Tak wizytę w tym mieście wspomina Agata Dudek „Jedną z ciekawszych atrakcji tego miasta była Katedra Najświętszej Marii Panny. Trzeba było nieźle zadrzeć głowę do góry, żeby zobaczyć jej koniec! Co ciekawe, było ją widać z każdego miejsca w Antwerpii. Wyróżnia się swoimi dwiema wieżami, które są nieregularne, ponieważ odbudowę jednej z nich po pożarze zaniechano. W środku wydawała się jeszcze większa. Wiele ołtarzy i setki obrazów oraz rzeźb”.
Podczas całego wyjazdu nie zabrakło również degustacji miejscowych potraw, a wśród nich: mule, belgijski gulasz i najlepsze w całej Belgii frytki.
Wyjazd do Brukseli był dla nas ważnym przeżyciem. Nowe osoby, miejsca, przeżycia, nowe doświadczenia, które nie byłyby możliwe bez uprzejmości wielu osób – wspomnianej już Pani Poseł, jej doradcy – Pani Pauliny Błaszczak oraz władz samorządowych. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
16 czerwca było ciepło, w sam raz na wycieczkę do Olsztyna. Zespół w zespół wychowawczynie z uczennicami i uczniami klas I-III wyruszyły na wyprawę. Podróż autokarem minęła miło i szybko. Pierwszy punkt programu - spacer po Starym Mieście, duże zainteresowanie wzbudziły wykopaliska archeologiczne przed Wysoką Bramą oraz sama Brama. Nie spiesząc się, zjedliśmy lody i spacerkiem udaliśmy się na posiłek w McDonaldzie. Wzmocnieni kaloriami, i ciesząc się z zabawek, poszliśmy na seans w Planetarium. Dzieci były podekscytowane, gdyż dla większości była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu. Wrażenia??? Trzeba było słyszeć te pełne zachwytu westchnienia, gdy przed oczami przesuwały się plejady gwiazd. Następny przystanek to Muzeum Przyrody usytuowiony w pięknym pałacyku otoczonym zielenią. Oprócz oglądania eksponatów panie zaprosiły nas na ciekawą, multimedialną lekcję przyrody. Dzieci bawiły się świetnie. Dzień był chyba udany, bo następnego dnia, Paweł z klasy II na dzień dobry zapytał swoją panią: „a w trzeciej klasie też będzie wycieczka?”.
Czerwcowy ciepły poranek. Uczniowie klasy V i I gimnazjum spotykają się z opiekunami na dworcu kolejowym w Korszach. Za chwilę wsiądą do pociągu i wyruszą do Olsztyna.
Godzinna podróż minęła nam bardzo szybko. Równie szybko dotarliśmy na olsztyńską starówkę. Tam, w Muzeum Warmii i Mazur, czekała już na nas pani przewodnik. Tematem spotkania był Mikołaj Kopernik. Najpierw jednak uczniowie podziwiali dziedziniec zamkowy. Mogli też przy tej okazji zobaczyć babę pruską przywiezioną tam z Barcian.
Mury zamkowe przywitały nas przyjemnym chłodem. Usiedliśmy na schodach i słuchaliśmy w skupieniu historii tych ziem, które przecież od tak niedawna należą do Polski. Następnie oglądaliśmy dzieło wykonane ręką Mikołaja Kopernika - namalowane na ścianie linie wyznaczające wędrówkę słońca po nieboskłonie. Astronom amator (Mikołaj Kopernik był z wykształcenia lekarzem) chciał w ten sposób wyznaczyć dni, na które przypada równonoc. Powstało w ten sposób jedyne zachowane do naszych czasów narzędzie astronomiczne wykonane ręką uczonego. I chociaż Kopernik na zamku w Olsztynie był przede wszystkim zarządcą, to obserwacje olsztyńskiego nieba czynione przez niego utwierdziły go w przekonaniu, że to Ziemia, a nie słońce jak sądzono dotychczas, jest w ruchu. W obawie przed śmiesznością ogłosił swoje odkrycie tuż przed śmiercią.
Zanim opuściliśmy mury muzeum weszliśmy jeszcze na zamkową wieżę, by stamtąd podziwiać panoramę stolicy Warmii i Mazur. Następnie udaliśy się do planetarium. Powszechny zachwyt wzbudziło wśród uczestników wycieczki rozgwieżdżone niebo, które mogliśmy podziwiać, siedząc wygodnie w fotelach.
Na koniec udaliśmy się do Galerii Warmińskiej - wszak nie tylko nauką człowiek żyje. Dzień zakończyliśmy, mocząc się w fontannie, ale był ubaw!
12 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach odbył się pierwszy Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej. Uczniowie naszej szkoły z klas II SP i V SP przygotowani przez p. Dyrektor Ewę Bilską, p. Barbarę Ulążkę i p. Martę Kromplewską pięknie się zaprezentowali w wyjątkowym repertuarze. Zarówno śpiew, jak i strój sprawiły, że nasz występ był bardzo udany, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania, za które serdecznie dziękujemy.
Zgodnie z naszą tradycją, łącząc Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca - 3 czerwca zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły Festyn Rodzinny. Pogoda i atmosfera sprzyjały zabawie, a atrakcji było całe mnóstwo. Po przywitaniu wszystkich zebranych Pani Dyrektor wręczyła nagrody tym uczniom, którzy z sukcesem brali udział w różnorodnych konkursach. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor GOK-u, panie Joanna i Katarzyna z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach przyjechały z pokazem gry na bongosach, a my mieliśmy możliwość gry na tych instrumentach. Oczywiście skorzystaliśmy!! Potem nastąpił jeden z głównych punktów programu czyli WYSTĘPY!! Od najmłodszych po najstarszych swoimi talentami wokalnymi, aktorskimi, tanecznymi dziękowaliśmy najbliższym za trud, opiekę i miłość w szarej codzienności. Nie zabrakło też występu nauczycieli, tym razem na warsztat „poszły” piosenki z musicalu Mamma Mia.
Dzięki niezawodnej pomocy naszych Rodziców, kawiarenka była pełna różnorakich smakołyków. Niestety, o czym piszę z bólem, bo nie zdążyłam nic kupić, zanim ruszyła pełną parą, słodkości były już w połowie wysprzedane.
Na naszym festynie dla każdego coś dobrego, czyli:
malowanie twarzy, jak zawsze oblegane,
pokaz sprzętu Straży Granicznej, jak zawsze ciekawe,
pomiar ciśnienia i cukru, bo zawsze dbamy o zdrowie,
stoisko Oriflame, jak zawsze pachnące i kolorowe,
loteria fantowa, pełna niespodzianek,
kiermasz rękodzieła, na którym za niewielkie pieniądze można było nabyć wyjątkową rzecz.
A przede wszystkim hitem tegorocznego festynu była BUDKA FOTO!!! Tego jeszcze u nas nie było, zabawy co nie miara, można się było przebierać, zakładać peruki, kapelusze, okulary, trzymać wąsy i co tam jeszcze kto chciał.
W międzyczasie na sali gimnastycznej odbywały się zawody sportowe. Drużyny złożone z rodziców i dzieci, niezwykle aktywnie uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach. Emocji, tyle co na mistrzostwach Euro 2016. Nie zabrakło też meczu piłki siatkowej rodzice i nauczyciele kontra uczniowie, niestety, jak co roku dostaliśmy baty..
Ale w końcu to był Dzień Dziecka…
Jeszcze raz chcemy bardzo, bardzo podziękować wszystkim przybyłym Rodzicom za obecność, pomoc i zaangażowanie się w nasz festyn. A kto nie był, zapraszamy za rok…
Znów włączyliśmy się do konkursu, a właściwie nasza szkolna biblioteka. Konkurs „Przerwa z Gigantem” organizowany przez wydawnictwo „Egmont” ma zachęcić do czytania komiksów nawet podczas przerw. Wykonawcą plakatu jest Eliza Chruścicka z klasy VI, a do zdjęcia ustawili się pierwszaki. Dziękuję za zaangażowanie.
"Wolno czytać!" Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja Nocy Bibliotek. Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w tym wydarzeniu. Za nami już wirtualna wizyta w Bibiotece Narodowej. Tam spotkaliśmy się z Andrzejem Maleszką, Arturem Barcisiem, prof. Jerzym Bralczykiem i aktorami Teatru Improwizowanego Klancyk. A teraz oglądamy film "Magiczne drzewo" w reżyserii Andrzeja Maleszki. Przed nami jeszcze czytanie książek i przygotowywanie transparentów na kolejne czytelnicze wydarzenie, które już wkrótce.
W tradycję naszej gminy i szkoły na stałe wpisały się rozgrywki sportowe znane pod nazwą Turniej o Puchar Wójta Gminy Barciany, który rozgrywany jest zawsze 1 czerwca. Poszczególne polacówki z naszej gminy są zawsze reprezentowane przez sześcioosobowe drużyny z klas I-IV. Ekipa z Drogosz składająca się z trzech dziewczynek i trzech chłopców stanęła do walki z dużą energią i przeświadczeniem, że wygra….chociaż nie było łatwo. Wszystkie drużyny reprezentowały wysoką formę, ale po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że po raz kolejny jesteśmy niepokonani. Otrzymaliśmy puchar, medale, dyplom i słodycze z rąk Sekretarz Gminy pani Anny Tereszko. Radość wśród zawodników oraz kibiców panowała długo.
„BRZECHWOLANDIA TO KRAINA SZCZĘŚLIWOŚCI,
W BRZECHWOLANDII TYLKO UŚMIECH ZAWSZE GOŚCI,
BRZECHWOLANDIA UCZY, BAWI NAS,
W BRZECHWOLANDII MOŻNA MIŁO SPĘDZIĆ CZAS.”
27 maja uczniowie klas 0-III uczestniczyli w przedstawieniu „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aby zobaczyć bohaterów widowiska (lalka, pajacyk, miś, robot), wszyscy musieli wyjechać do kętrzyńskiego kina „Gwiazda”. Tam dzieci przeniosły się do krainy marzeń i wyobraźni. Z mieszkańcami Brzechwolandii uczniowie uczyli się, jak powinno się w życiu postępować i prawidłowo zachowywać. Aktorzy śpiewali i recytowali znane wszystkim wiersze Jana Brzechwy m.in. „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Atrament”, „Znaki przestankowe”, „Leń”, „Żaba”, „Na straganie”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, które zapewne na długo zostanie w pamięci.
25 maja 2016r. W Zespole Szkół w Barcianach odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z gimnazjów znajdujących się na terenie naszej gminy. Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy w Barcianach oraz Zespół Szkół w Barcianach.
W tym roku uczestnicy zmierzyli się z 50 zadaniami testowymi, w których dominowała tematyka związana z obroną cywilną oraz pierwszą pomocą. Spośród trzech uczennic klasy III G reprezentujących naszą szkołę dwie z nich wróciły z nagrodami. Natalia Czerepaniak zajęła I miejsce, III miejsce przypadło Aleksandrze Binkul. Dobrze wypadła też Małgorzata Koziatek, jednak miejsca na podium są tylko trzy.
Gimnazjalistki do konkursu przygotował p. Andrzej Buńko, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.
DYREKTOR ZS EWA BILSKA
PRACOWNICY SZKOŁY,
RODZICE i UCZNIOWIE
Serdecznie zapraszają na festyn rodzinny
SZKOŁA I RODZINA TO JEDNA DRUŻYNA
Impreza odbędzie się 3 czerwca 2016 r.
w Zespole Szkół w Drogoszach,
startujemy o godzinie 9:00
W PROGRAMIE MOC ATRAKCJI
śpiewy, tańce, skecze w wykonaniu uczniów klas 0-VI SP
i I-III Gimnazjum oraz nauczycieli
mecz piłki siatkowej rodzice vs uczniowie
na bębnach afrykańskich zagramy z instruktorkami
z GOK-u w Barcianach
rodzinne rozgrywki sportowe
PONADTO
pomiar ciśnienia i poziomu cukru
malowanie twarzy
koło fortuny
masaż rąk, nauka makijażu, porady kosmetyczne, stoisko Oriflame
A TAKŻE
kiełbaski z grilla, kawiarenka, stoisko ze zdrową żywnością, domowe specjały, lody
oraz liczne niespodzianki dla dzieci i przybyłych gości
23 kwietnia podsumowano IV edycję konkursu „Mazurska Rodzina”, który został zorganizowany przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Donhoff w Mikołajkach. Celem konkursu było poznanie historii regionu przez odkrywanie historii naszych rodzin. Aleksandra Hrycyk po raz drugi wzięła w nim udział i po raz drugi prezentacja przez nią wykonana została zauważona i doceniona. Tym razem pracy Oli przyznano wyróżnieni i otrzymała ona nagrodę finansową w kwocie 300 zł.
Gratulujemy Oli i dziękujemy p. Andrzejowi Buńko za opiekę nad konkursem.
W dniu 29.04.2016 r w Olsztynie odbył się wojewódzki konkurs - "Uruchom serce bliźniemu". W kategorii szkół gimnazjalnych brało udział ponad 30 zespołów. Najpierw uczniowie pisali test składający się z 25 pytań zamkniętych. Pytania dotyczyły bardzo szczegółowych zagadnień z zakresu pierwszej pomocy. Niestety, nie udało nam się przejść do II etapu (ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy).
Drużyna, która reprezentowała naszą szkołę to:
Aleksandra Hrycyk- kl. II Gimnazjum
Natalia Czerepaniak – kl. III Gimnazjum
Norbert Józefowicz – kl. II Gimnazjum
Bardzo dziękuję uczestnikom za trud, jaki włożyli w przygotowanie się do konkursu.
Andrzej Buńko
Nauczyciel EDB
3 maja 1791 roku, w atmosferze zamachu stanu, uchwalono pierwszą polską konstytucję, będącą jednocześnie pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Warszawę ogarnęła euforia. Wierzono, iż Polsce uda się wyrwać spod rosyjsko- pruskiej kurateli. Myślano, że konstytucja zmieni złowieszczy bieg wydarzeń i Polska odzyska swą dawną pozycję. Niestety- najpierw Targowica, następnie II rozbiór, powstanie kościuszkowskie i rozbiór III- ostatni...
Według brytyjskiego historyka Normana Daviesa: "Polskę poddano politycznej wiwisekcji przez przez okaleczenie, amputację i wreszcie całkowite rozczłonkowanie, jako jedyne usprawiedliwienie podając, że pacjent niezbyt dobrze się czuł."
O tym szczególnym wydarzeniu przypomnieli swoim występem uczniowie klasy V SP i Ewa, Agata i Fabian z klasy II Gimnazjum.
Pieśni nauczyła pani Barbara Ulążka, opiekun szkolnego chóru. Dekoracje to wspólne dzieło pani Eli Kubach, pani Magdaleny Arnister- Wiśniewskiej i pani Basi Ulążki.
"Nadziei uczą ci, co na stos/Potrafią rzucić swój życia los/ Za ojców groby, za Trzeci Maj .../Jest takie miejsce, taki kraj."
Ten dzień na długo będziemy pamiętali. Uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych w PCE Kętrzyn na ulicy Poznańskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę od wewnątrz. Na stoiskach zaprezentowano nam bogatą ofertę edukacyjną. Poznaliśmy różne kierunki kształcenia w szkole, spróbowaliśmy deserów przygotowanych przez uczniów i braliśmy udział w konkursach. Uczestnictwo w Dniach Otwartych pomogło niektórym podjąć właściwą decyzję o wyborze szkoły.
Na zakończenie gimnazjaliści obejrzeli pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu przeprowadzony przez Państwową Straż Pożarną przy współudziale uczniów z klasy I technikum pojazdów samochodowych. Dodatkowe atrakcje to: zjazdy po linie pod opieką ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz fotobudka, w której wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia.
27 kwietnia uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Spotkanie przeprowadzone zostało w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj! Zajęcia wzbogacono o ciekawą prezentację, podczas której zarejestrowano niebezpieczne i nierozważne zachowania podczas przechodzenia i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.
Przedszkolaki otrzymały książeczki z zadaniami do rozwiązania, a uczniowie kl. I-III odblaski.
PAMIĘTAJCIE
Przechodzenie przez tory jest niebezpieczne, a wszelkie zabawy na nich - ZABRONIONE!
Pociągi, aby się zatrzymać, muszą pokonać odległość równą 20 boisk do piłki nożnej.
Pociągi są bardzo duże i wydaje się, że poruszają się wolniej niż w rzeczywistości!
ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!