PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Po raz kolejny obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia pod hasłem „Mój przyjaciel Miś”. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na nie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedział pluszak. Na pewno każdy z nas ma swojego ulubionego Pluszowego Misia, który nie jest zwykłą zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia przygotowano: wystawę pluszaków startujących w konkurencjach: „Eleganta, Oryginała, Słodziaka, Cudzoziemca, Śpiocha” i książek o misiach, konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś” dla najmłodszych klas i konkurs wiedzowy o Kubusiu Puchatku. W klasie „0” odbyło się czytanie opowiadania pt. „Miś Uszatek”, dzieci poznały historię powstania maskotki oraz kolorowały ilustracje misiów.
Zwycięzcy konkursu:
Jakub Schabowski,
Paulina Stasal,
Klaudia Bieńkowska.
W piątkowe popołudnie na hali sportowej w Barcianach podziwiać można było różnej maści talenty. Śpiewacy, tancerze, recytatorzy, dekoratorzy, słowem wszyscy, którzy mają talent, mogli zaprezentować go zebranej publiczności. Z Zespołu Szkół w Drogoszach przybyły dwie pary uczestniczek. Paulina Pozaroszczyk i Aleksandra Schabowska zaśpiewały piosenkę z repertuaru Ich Troje, z kolei Klaudia Wasiluk i Karolina Bronowicka zatańczyły układ przygotowany przez siebie i podbiły tym serca jury, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczyny GRATULACJE, byłyście świetne. Swoją drogą Klaudia powala nie tylko na macie...
25 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się przygotowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI SP i I-III GIM. Impreza trwała od godz. 16.00 do 20.00. Wszyscy bawili się świetnie, a kadra czuwała nad bezpiecznym przebiegiem zabawy. Dziękujemy tancerzom za wspólną zabawę, a P. Dyrektor Ewie Bilskiej, p. Elżbiecie Malec, p. Barbarze Ulążce oraz p. Andrzejowi Buńko za opiekę.
Samorząd Uczniowski
W listopadzie 2016 roku w szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-VI. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką ilustracji ulubionej postaci z bajki.
Celem konkursu była prezentacja talentów plastycznych dzieci, zachęcenie uczniów do czytania.
Nagrody otrzymali : Magdalena i Marcin Góreccy, Paweł Sobieski, Dominika Pacak, Paulina Stasal, Jakub Dulko.
Pani Joanna Marta Kromplewska, Pani Ewa Burdyło i Pani Małgorzata Sidz wraz z uczniami klas I- III zajęły stołówkę szkolną, aby tworzyć ciasteczkowe cudeńka. Upieczone ciasteczka w dniu dzisiejszym Pani Marta(wychowawczyni kl.III) rozdawała wszystkim uczniom Zespołu, ciastka klas młodszych powędrują do dzieci w późniejszym terminie.
Młodzieżowi Radni naszej Gminy postanowili pomóc podopiecznym Domu Dziecka z Reszla. W tym celu na terenie naszej szkoły zostanie zorganizowana zbiórka WSZYSTKIEGO, co może być prezentem dla dzieci i młodzieży. Mile widziane szczególnie: kosmetyki, zabawki, buty, ubrania, książki... Warunek, rzeczy nie powinny być używane (sami pewnie też nie chcielibyście dostać prezentu "po kimś"). Liczymy na Wasze otwarte na innych serca i czekamy na dary do 09 grudnia, można je zostawić u wychowawcy lub przynieść do p. Magdy Wiśniewskiej.
23 listopada 2016 r. 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie matematycznym „Alfik”. Z trudnymi zadaniami zmierzyli się najlepsi matematycy z klas od II SP do III gimnazjum. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które otrzymamy dopiero w połowie grudnia.
Dzień później matematycy ponownie łamali głowy. Tym razem był to konkurs przedmiotowy organizowany przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Udział wzięło w nim 2 uczniów klasy VI, 1 uczeń II gim. i 4 uczniów klasy III gim.
W dniu 21.11.2016 w hali sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W kategorii chłopców zagrało Gimnazjum w Drogoszach oraz Gimnazjum nr 3 w Kętrzynie. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Kętrzyna.
W kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały uczennice z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie, drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Kętrzynie, zaraz za nimi uplasowały się drużyny z Wilkowa oraz z Gimnazjum w Drogoszach.
Organizatorami rozgrywek było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie oraz MOSiR w Kętrzynie.
Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
W naszej szkole w tym dniu zawisł się plakat z drzewkiem życzliwości oraz pojawiły się propozycje działań życzliwego człowieka. Trudno było ich nie zauważyć, nie przeczytać... oraz jak najszybciej wprowadzić w czyn.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali "uśmiechnięte buźki "- symbol życzliwego nastawienia do otaczającego świata i przebywających wokół nas ludzi.
Opiekunowie świetlicy szkolnej, wspólnie z wychowankami, przyłączyli się do akcji i przygotowali:
- Drzewko życzliwości
- Świetlicowy Kodeks Życzliwości
- Wystawę przedmiotów przynoszących szczęście
- Konkurs plastyczny- „Order Życzliwości”
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Dnia 15 listopada w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie odbyły się IX Targi Pracy i Edukacji. Młodzież naszego gimnazjum (klasa III) uczestniczyła w tym spotkaniu. Uczniowie zapoznali się z ofertą placówek edukacyjnych. Skorzystali z praktycznych porad ekspertów z zakresu wyboru szkoły, zawodów. Uzyskali informacje o usługach lokalnego rynku pracy. Angażując się w różne zadania, uczniowie mogą sprawdzić swoje kompetencje, jak wygląda ścieżka zawodowa w konkretnych zawodach. W przypadku uczniów klasy III już niewiele czasu pozostało do podjęcia decyzji. Na targach obecny był również Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Nowacki: Reforma oświaty, która jest przed nami od 1 września 2017 roku sprawi, że pojawią się nowe typy szkół. Szkoła podstawowa ośmioletnia, szkoły branżowe w szczególności i pełne czteroletnie liceum. Mówiąc o ścieżce zawodowej, trzeba podkreślić, że Ministerstwo Edukacji reaguje na potrzeby pracodawców i tworzy szkoły branżowe. Będą one dwuetapowe, trzyletnia i dwuletnia. Również ministerstwo planuje stymulować rozwój szkolnictwa branżowego poprzez zachęcanie szkół w tych zawodach, które są atrakcyjne na rynku pracy. Zawody potrzebne na rynku pracy otrzymają większą kwotę subwencji, aby były realizowane w szkole.
11 listopada 2016 r. w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 659. rocznicę uzyskania przez Kętrzyn praw miejskich na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kętrzynie, pomimo mrozu, przybyło bardzo wielu patriotów. Tegoroczne społeczne obchody zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji MotoMasuria.
Z patriotyczno-społecznej potrzeby uczczenia Dnia Niepodległości organizatorzy przygotowali radosne i przepiękne święto.
Od rana mieszkańcy mogli podziwiać motocykle (sportowe, historyczne, zabytkowe, użytkowe), samochody zabytkowe oraz pojazdy pancerne. Młodzież z PCK uczyła, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazała też, jak pomagać osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym. Po raz kolejny uczniowie z Zespołu Szkół w Drogoszach wraz z widzami śpiewali pieśni patriotyczne.
Jednak główny nacisk położono na promowanie bezpieczeństwa na drodze. Każdy mógł pokonać rowerem slalom z założonymi narkogoglami lub alkogoglami, aby przekonać się, jak zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków.
Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Dyrektor oraz młodzieży za współpracę.
10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Montaż słowno – muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej, a także I i III gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Ulążki oraz pana Andrzeja Buńko. Z tej okazji wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły przypięli biało – czerwone kotyliony, które zostały przygotowane przez wychowawców klas.
Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
Na koniec spotkania Pani Dyrektor, Ewa Bilska, dziękując za przygotowanie patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego ogromną wartość wychowawczą.
„Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka...”
10 listopada 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE” zorganizowanego przez p. Barbarę Ulążkę oraz p. Andrzej Buńko
Celem konkursu było:
• kultywowanie szacunku i kształtowanie właściwej postawy w stosunku do najważniejszych symboli narodowych;
• kształtowanie postawy patriotyzmu i poczucia jedności narodowej.
Uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum zmierzyli się z testem historycznym, który sprawdzał ich wiadomości na temat historii godła, flagi oraz hymnu Polski. Rywalizacja w konkursie okazała się bardzo wyrównana, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o symbolach narodowych.
Bartosz Wawryszuk odpowiedział bezbłędnie na pytania testowe i tym samym zajął I miejsce.
Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i udział w konkursie wszystkim uczestnikom.
10 listopada klasa III wzięła udział w konkursie czytelniczym. Celem zmagań było rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej, wzbogacenie słownictwa poprzez obcowanie z pięknem języka literackiego oraz popularyzacja nowości książkowych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do czytania. Wyłonić zwycięzcę było bardzo trudno. Laureatkami zostały: Gabriela Wanat, Aleksandra Schabowska i Milena Nowak. Nagrody ufundowała i wręczyła P. Dyrektor.
Młodzieżowa Rada Gminy jest inicjatorem i współorganizatorem imprezy "Mam talent", która towarzyszy nam od kilku lat. W tym roku odbędzie się kolejna już edycja konkursu. Uczniowie i mieszkańcy naszej gminy mogą zaprezentować w nim swoje umiejętności. I chociaż nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj talentów, rokrocznie najczęściej podziwiamy umiejętności wokalne. Nie inaczej było 10 listopada w naszej szkole. Młodzi artyści zaprezentowali swoje zdolności w szkolnym etapie konkursu. Oprócz wokalistek zobaczyliśmy występy tancerek i recytatorek. Jury wybrało reprezentanów, którzy wystąpią 25 listopada o godzinie 16:30 w sali sportowej w Barcianach.
Paulina Pozaroszczyk, Aleksandra Schabowska i Julia Macią zaśpiewają, a Klaudia Wasiluk i Karolina Bronowicka zatańczą.
Dziewczyny, życzymy powodzenia.
8 listopada na długo zapadnie w pamięci uczniom klasy I. W tym dniu przestali być żółtodziobami i zostali uczniami Szkoły Podstawowej w Drogoszach.
W obecności pani Dyrektor Ewy Bilskiej, pani Sekretarz Gminy Barciany - Anny Tereszko, radnego - p. Stanisława Symonowicza, rodziców, nauczycieli, wszystkich uczniów oraz przedszkolaków złożyli ślubowanie i zostali pasowani. Aby dostąpić zaszczytu bycia uczniem, dzieci musiały przejść trzy próby: UŚMIECHU, SPRAWNOŚCI I MĄDROŚCI. Wróżka (w tej roli świetnie spisała się Zuzia Wasiluk) kontrolowała, czy wszystkie zadania wykonywane były poprawnie i zgodnie z jej oczekiwaniami. Pinokio (znakomity Rafał Stacewicz) pomógł, aby finał był pomyślny i szczęśliwy.
Pani Dyrektor z radością dokonała aktu pasowania. Ośmioro uczniów wstąpiło w szeregi braci uczniowskiej. Uczniowie klasy II wspierali i pomagali swoim młodszym koleżankom i kolegom.
Rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zorganizowali słodką ucztę nie tylko swoim dzieciom, ale całej społeczności szkolnej. Dziękujemy.
W grupie najmłodszych uczniów naszej szkoły został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: "Symbole Narodowe". Technika i forma pracy była dowolna, a fantazja uczestników nas nie zawiodła.
I miejsce zajęła Magdalena Czerepaniak,
II miejsce zajął Marcel Maliński
III miejsce - Paulina Pozaroszczyk.
Wyróżnienie za swoje "narodowe ciasteczka" otrzymali Dominika Pacak oraz jej brat Dominik Pacak.
Nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor zostały wręczone na apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Nad konkursem czuwały: Małgorzata Sidz oraz Ewa Burdyło.
Dnia 04.11. uczniowie klas VI , I G i II G pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Głównym punktem wycieczki był spektakl Świętoszek w teatrze im. S. Jaracza. Wcześniej gimnazjaliści zwiedzali multimedialną Bibliotekę „Planeta11”, natomiast szóstoklasiści uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Sienkiewicz przygotowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.
Uczniowie poznali twórczość i życie noblisty. Obejrzeli wystawę Bohaterowie Sienkiewicza, to ekspozycja fotosów filmowych pochodzących z najpopularniejszych ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza. Wystawa powstała w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Na koniec uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując mini test.
Biblioteka Planeta 11 jest wyjątkową, nowoczesną, łamiącą wszelkie stereotypy biblioteką multimedialną. Celem Planety 11 jest stworzenie miejsca szeroko pojętej informacji, nauki i rozrywki. Uczniowie poznali, że oprócz moli książkowych swój kącik znajdą tu melomani, zapaleni gracze, maniacy internetowi, kinomani. W bibliotece można też posiedzieć z przyjaciółmi, poczytać gazetę lub porozmawiać, odrobić pracę domową, wybrać odpowiednią szkołę, napisać CV, poszukać pracy. Wszystko w przestronnym, nowoczesnym i futurystycznie zaaranżowanym lokalu. Biblioteka jest nie tylko miejscem wypożyczeń, ale również miejscem spotkań, alternatywą wobec zalegania przed TV i innych form jałowego spędzania czasu. Mieliśmy również czas wolny na „małe co nie co”. Największe wrażenie wywarł na uczniach spektakl, gra aktorów oraz p. Borodziuk, który się pojawił w ostatniej części spektaklu. Do domu wróciliśmy bardzo późno, ale zadowoleni.
Październik jest MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH.W tym roku obchodzony był pod hasłem „Książka to dopiero początek…”. Z tego powodu w naszej szkole zorganizowano wiele ciekawych konkursów propagujących czytelnictwo. Każdy chętny uczeń znalazł coś dla siebie. Co znaczy lubić dobrą literaturę, wiedzą o tym już najmłodsi. Uczniowie klas 0- III wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka”. Zwycięzcą okazała się Dominika Pacak. Dla uczniów klas IV-VI zorganizowano konkurs literacki „Baśnie Andersena” i tu wygrała Weronika Hrycyk. Klasy gimnazjalne uczestniczyły w konkursie promującym ulubioną książkę oraz na podstawie karykatury należało odgadnąć pisarza literackiego. Najbardziej zaangażowała się klasa II G. Nagrodę odebrała Natalia Całuch, a w drugiej kategorii bezbłędna okazała się Agata Mielniczek z I G. Uczniowie klas IV-VI głosowali w „Książkowej liście przebojów”, wybierając 5 najciekawszych tytułów. Uczniowie odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor po uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości.
Lista książek:
1.Dziennik Cwaniaczka.
2.Opowieści z Narnii.
3.Zosia z Ulicy Kociej.
4.Seria „Zaopiekuj się mną”.
5.Dzieci z Bullerbyn.
Z naszej szkoły przekazano 4 prace na wystawę „Biblioteka- wiedza na wyciągnięcie ręki” do Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie.
Wszystkim jest dobrze. a niektórym zdecydowanie lepiej- Pani Cecylia Krystyna Miłachowicz oddała swój fartuch i już nie bierze udziału w codziennym gotowaniu smakołyków w Zespole Szkół w Drogoszach. Teraz może korzystać z emeryckiego życia pełnego szaleństw. Życzymy wszystkego dobrego.