PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Książka Aleksandra Kamińskiego to jedna z tych pozycji, która na długo zapada w pamięć uczniów (o dziwo nie trzeba też "zaciągać" młodzież do jej lektury). Nie dziwi więc, że gimnazjaliści bardzo chętnie wybrali się na przedstawienie o przygodach Alka, Zośki i Rudego. W podróż do Warszawy czasów wojny zabrali nas aktorzy Narodowego Teatru Edukacji. Opowieść o absolwentach Batorego nie koncentrowała się jedynie wokół działalności konspiracyjnej bohaterów. Ukazywała też ich codzienne troski i radości. Wrażenia po spektaklu - zdecydowanie pozytywne (ponoć niektórym łezka zakręciła się w oku). A w czerwcu czekają nas "Dziady cz. II".
Wesołe jest życie staruszka
Wesołe jak piosnka jest ta
Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha ha!
Życząc Seniorom i Seniorkom wesołych dni, i chcąc je umilić, 20 stycznia połączyliśmy dwa święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przedszkolaki, dzieci z oddziału zerowego, uczniowie klas I-III i wychowawczynie, w podniosłych nastrojach witali swoich gości. Prowadząca spotkanie pani Ewa Burdyło w serdecznych, miłych i ciepłych słowach powitała zebranych, złożyła życzenia. Dzieci wyraziły swe uczucia w programach artystycznych. Nie zabrakło wzruszających piosenek i wierszy przygotowanych przez najmłodszych z oddziału przedszkolnego, mali uczniowie z „zerówki” w pięknych strojach zaprezentowali publiczności spektakl o zimie, zaś uczniowie klasy I i II do swojego programu dołączyli tańce. Klasa III zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Po występach zaprosiliśmy naszych Gości na słodki poczęstunek, przygotowany przez niezawodne Mamy (DZIĘKUJEMY!!!), a dzieci wręczyły swoim bliskim drobne upominki. Po raz kolejny cieszyliśmy się z obecności tak wielu przybyłych. Swobodne rozmowy przy cieście, uśmiech, uświadomiły nam, jak ważny jest ten dzień w szarej codzienności. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim przybyłym i Paniom, które nam pomagały. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo, dużo zdrowia i… „wesołego życia staruszka….”
Okrzykiem wyrażającym podziw lub zdziwienie jest forma, Przenośny charakter sformułowania serce domu polega na..., Cztery spółgłoski znajdują się w wyrazie - między innymi z takimi zadaniami zmierzyli się 14 grudnia nasi uczniowie, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w konkursie Alfik Humanistyczny. W styczniu z kolei poznaliśmy wyniki. Najlepiej poradziły sobie uczennice klasy III gimnazjum. Agata Dudek zajęła I miejsce w województwie, Aleksandra Hrycyk była VI. Pozostali uczestnicy również poradzili sobie całkiem nieźle - życzymy powodzenia za rok.
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Czytelnicy naszej strony. Od dziś w zakładce ISKRA pojawiać się będą najważniejsze informacje dotyczące działalności Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Iskra", który funkcjonuje przy naszym Zespole Szkół. W zakładce nie zabraknie najważniejszych wydarzeń z życia Klubu, zdjęć i informacji o sukcesach naszych zawodniów.
Zapraszamy do lektury.
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 19.01.2017 r.,zorganizowaliśmy spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielem KPP w Kętrzynie asp. szt. Zbigniewem Stanickim.
Dzielnicowy odwiedził uczniów klas 0 –VI SP. Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, ostrzegał przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.
Pogadanka policjanta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawali pytania.
Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Andrzej Buńko przeprowadził pogadanki we wszystkich klasach w szkole dotyczące –„Postępowanie w przypadku załamania się lodu”. Zajęcia zostały wzbogacone filmem edukacyjnym opracowanym przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Znów odwiedzili nas muzycy. Tym razem Kacper Szymkiewicz i Jonatan Tomaszewski przywieźli ze sobą altówkę i skrzypce. Młodzi melomani z zapartym tchem wysłuchali granych utworów, niektórzy zdradzali też zadatki na dyrygenta . Jak zawsze uczniowie mogli podejść do muzyków i bliżej zapoznać się z prezentowanymi instrumentami. Nie zabrakło również konkursów - tym razem należało rozpoznać, z jakich filmów, bajek pochodzi grana melodia. Uczniowie nie zawiedli i tym razem, zwłaszcza Marcin Górecki bezbłędnie rozpoznaje czołówki hollywoodzkich hitów kinowych - brawo Ty
.
Przyłączyliśmy się do akcji Jurka Owsiaka i my też „zagraliśmy” w Orkiestrze. Uczniowie z klasy III i VI SP oraz I Gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Ulążki i pani Marty Kromplewskiej zaśpiewali kilka wyjątkowych kolęd, by w ten sposób poprzeć tę piękną ideę. Zapaśnicy z kolei zaprezentowali swoje umiejętności na macie.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w zbiórce pieniędzy. Nasi wolontariusze zebrali w sumie 4965,17 zł. Największą kwotę 3062,67 zł. zebrała grupa pod kierunkiem Grzegorza Drozda. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnej akcji.
W naszej szkole przeprowadzane są dwie ewaluacje wewnętrzne. W związku z tym w najbliższym czasie zostaną Państwu przekazane dwie ankiety. Jedna dotyczyć będzie bezpieczeństwa, druga - pracy placówki. Wasz głos jest dla nas ważny, prosimy więc o rzetelne wypełnienie ankiet.
"Trafia się czas jedyny w roku/ Gdy zwalnia puls zmęczonych miast/ Z nieba do serc zlatuje spokój/ Przynoszą go posłańcy gwiazd/Trafia się czas cały z nadziei/ Że dobro w nas pokona lęk/ I z dnia na dzień na lepsze zmieni/ To wszystko, co straciło sens
Od nieba do nieba
Z postojem na trud
Od święta do święta
Od cudu po cud
I jak co rok/ Stoję przy oknie/ I w cichą noc/ Życzenia ślę/ By dzisiaj nikt nie był samotny/
By dzisiaj nikt się nie czuł źle/A tych co już są ponad nami/ Życzliwy niech dobiegnie szept/
Że wszyscy się kiedyś spotkamy/ Przy stole bez pustych miejsc..."
Uradowani świąteczną atmosferą z radością i niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten Dzień. 22 grudnia w odświętnych strojach i nastrojach uczniowie młodsi oraz starsi spotkali się w swoich klasach, by razem z wychowawcami i Rodzicami życzyć wzajemnie Wesołych Świąt. Jak co roku stoły zastawione smakołykami, wspólne śpiewanie kolęd, wizyta Mikołaja, prezenty, życzenia, kiermasz świątecznych ozdób… tak, ten Dzień był wyjątkowy! Finałem były szkolne jasełka w wykonaniu uczniów z klasy trzeciej i szóstej SP oraz pierwszej Gimnazjum. Montaż słowno-muzyczny niósł przesłanie miłości, pokoju, dobroci, nadziei, a niesamowite kolędy przygotowane przez p. Barbarę Ulążkę właściwie oddały ducha świąt Bożego Narodzenia.
Organizatorki jasełek pragną podziękować wszystkim wykonawcom oraz osobom, które pomogły przy dekorowaniu sali. Dziękujemy też księdzu Pawłowi za opłatki i Pani Dyrektor Ewie Bilskiej za…. Wszystko!!!
W grudniu najmłodsze dzieci chętnie uczestniczyły w projekcie czytelniczym „Czytanie przy kominku”. Projekt cieszył się ogromnym powodzeniem. Okazało się, że dzieci z dużym zainteresowaniem i w niezwykłym skupieniu słuchały książek o tematyce świątecznej. Spotkania odbywały się po zajęciach lub w czasie przerw, dzieci ze starszych klas czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom. Wszystkim bardzo się podobało. Starsi uczniowie, zainteresowani niecodzienną dekoracją, zachęcali do wspólnego czytania w bibliotece szkolnej. Do świątecznego czytania włączyło się wielu chętnych. Z wielkim zainteresowaniem słuchano i poznawano zwyczaje, tradycje bożonarodzeniowe oraz bajki z krajów europejskich. Uczniowie przekonali się, że ich rówieśnicy na świecie znają i czytają te same bajki, że można wyrażać to samo, a świat przeżyć może być wspólny ludziom żyjącym w różnych tradycjach. Czas spędzony na czytaniu przy kominku (zarówno dla słuchających jak i czytających) był dla wszystkich uczestników dużą przyjemnością.
W grudniowy dzień uczniowie klasy VI i IG z wychowawcami wyjechali na lodowisko do Kętrzyna. Uczniom dopisała nie tylko pogoda, lecz również dobry humor. Klasy chętnie uczestniczyły w zabawach na lodzie, doskonaląc jednocześnie jazdę na łyżwach. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona. Polecamy takie wyjazdy, dobry humor i wspaniała zabawa gwarantowane.
19 grudnia 2016 roku w ramach programu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” odbyły się konserwatoria pt. „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Dorotę Nowik, która jest nauczycielem wspomagającym w naszej placówce. Spotkania w klasach poprzedzone zostały prezentacją „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe, jak się przed nimi bronić”.
Następnie we wszystkich klasach odbyły się warsztaty, których głównym celem było:
- ocenienie czy uczeń potrafi określić przyczyny i rodzaj zaistniałego zagrożenia,
- zauważenie problemów społecznych wynikających z działań grupy podwórkowej,
- zrozumienie odpowiedzialności płynącej z dokonywania wyborów,
-rozwinięcie umiejętności pracy w grupie,
-określenia czy uczeń wie, gdzie należy szukać pomocy w przypadku zaistniałego problemu,
-rozwinięcie autonomii w rozwiązywaniu problemów.
Ogłaszam konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę, Nagrody jak zawsze atrakcyjne. Kochani, potraktujcie ten konkurs jako możliwość wspólnej pracy i radosnych działań- E.B.
Dzisiaj, 13 grudnia przypada 35. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
W 1981 r. władze PRL przestraszone siłą „Solidarności” wyprowadziły na ulicę wojsko i milicję.
Z okazji tej rocznicy w naszej szkole o godzinie 12.00 nauczyciele odczytali uczniom informację o stanie wojennym, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przynieśli do każdej klasy w szkole zapaloną świecę. W ten symboliczny sposób postanowiliśmy przystąpić do ogólnopolskiej akcji "Zapal Światło Wolności" w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Kampania społeczna Instytutu Pamięci Narodowej nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.
Natomiast na dzisiejszych lekcjach historii uczniowie rozwiązywali interaktywny quiz o stanie wojennym, który został przygotowany przez IPN. Uczniowie średnio otrzymali 13 na 15 punktów.
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby – te fundamentalne dla każdego wartości są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ogłoszonej 10 grudnia 1948 r. W celu upamiętnienia tego wydarzenia Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1950 r. ustanowiło dzień 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Dwa dni później członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić to wydarzenie. Przygotowali dla młodzieży szkolnej logo praw człowieka, które zostałyo zawieszone na naszych piersiach.
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. 09 grudnia w zerówce zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się aromat cynamonu, miodu i przypraw korzennych. Przedszkolaki z pomocą mam i pań z zapałem rozwałkowywały przygotowane dzień wcześniej ciasto piernikowe i wykrawały z niego przeróżne kształty. To dopiero była zabawa! Blaszki pełne ciasteczek trafiły do piekarnika, gdzie pod czujnym okiem pań kucharek nabrały złocistej barwy.
Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na najprzyjemniejszy moment, którym było ozdabianie pierników za pomocą lukru przygotowanego samodzielnie przez nie, kolorowych posypek, koralików, gwiazdeczek. Uśmiech z twarzy małych cukierników nie schodził ani na chwilę. Powstały piękne pierniki. Nie mogliśmy się im oprzeć, gdyż pierniczki nie tylko wspaniale wyglądały, ale i doskonale smakowały. Przekonaliśmy się o tym na koniec rodzinnego pieczenia, bowiem każde dziecko mogło spróbować, czy jego kolorowy piernik jest tak pyszny, na jaki wygląda. Jak widać, ozdabianie pierników to nie tylko twórcze, ale również smaczne działanie… Piernikowe cudeńka będą ozdobą wigilijnego stołu i świątecznym prezentem dla najbliższych.
Bardzo dziękuję Rodzicom, że mimo przedświątecznego zabiegania wielu z nich znalazło czas, by wraz ze swymi dziećmi spędzić go, wykonując pierniki oraz ozdoby do klasy.
Już, już je słychać, najpierw delikatnie, jakby gdzieś za rogiem, ale za chwilę wybrzmią w pełni na naszych korytarzach – dzwoneczki św. Mikołaja. A wraz z nimi nadchodzące święta. Najpierw przybywają truchtem, by za chwilę z impetem wylać się na szkolne korytarze i do sal, a nasze serca napełnią niecierpliwym wyczekiwaniem. Ależ zrobiło się poetycko...
Mikołaj nie zagrzał u nas długo miejsca, wpadł jakby przelotem, inni też na niego czekają. Obdarował wszystkich słodkim upominkiem... i już go nie było.
Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS dnia 1 grudnia 2016 w naszej szkole przeprowadzono akcję pn. „Czerwona wstążeczka" - symbol solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS.
Nikola Koćmińska, Alicja Koszła oraz Jacek Kocot na pierwszej przerwie przypinali uczniom oraz nauczycielom czerwone wstążeczki.
Czerwona wstążeczka to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIViAIDS.
29 listopada uczniowie klasy I i II rozdawali w szkole własnoręcznie wykonane ciasteczka. Było w czym wybierać. Każdy znalazł ciastko dla siebie - z kaszy jaglanej, z płatków owsianych lub kruche z kolorowymi cukiereczkami. Dobrze, że są takie dni w naszej szkole, które wywołują uśmiechy na twarzach dzieciaków. Mali cukiernicy mają nadzieję, że łakocie wszystkim smakowały.
W minionym tygodniu wśród młodszych dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny, pt. „Moi rodzice”. Temat spodobał się najmłodszym. Z dużym zaangażowaniem i miłością odzwierciedlali postaci najbliższych w ich codziennym życiu. Najczęstszym motywem było oczywiście serce, ale pojawiły się obrazki rodziny wypoczywającej na łonie natury czy portrety.
Nagroda główna przypadła Aleksandrze Schabowskiej i Paulinie Pozaroszczyk,
a wyróżnienie otrzymała Amelia Staruch-Wilamowska