Aktualności

  • PROJEKT MŁODZI KREATYWNI

    Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.

  • Opłata za dożywianie maj 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł

    drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł

    zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł

    Opłata za dożywianie maj 2024r.

    PRZEDSZKOLE

    pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł

    drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł

    zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

  • Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł

    drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł

    zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.

  • Opłata za dożywianie marzec 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.

  • Opłata za dożywianie luty 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.

    Lorem Ipsum

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

    • Wiosenny koncert

      Wiosenny koncert
      07.04.2017

      Dziś znów odwiedzili nas Jonatan i Kacper. Tym razem przywieźli ze sobą gitarę i altówkę. Tematem spotkania był rozwój muzyki - od baroku do współczesności. Przez godzinę słuchaliśmy utworów Bacha, Vivaldiego, Bethovenna, Chopina. Na koniec wszyscy zaśpiewali bardzo śmieszną ludową przyśpiewkę o ... krowie. Jak było - posłuchajcie sami.

       

    • Film o Drogoszach

      06.04.2017

      Czasem nie wszystko idzie po naszej myśli. Wczoraj uczniowie klasy V i II gimnazjum wyszli ze szkoły z zamiarem nagrania filmu o naszej miejscowości. Zła passa zaczęła się, zanim wyruszyliśmy - kamera była rozładowana. Na szczęście uczniowie mieli telefony oraz drona - przecież damy radę coś stworzyć ze zdjęć. Udaliśmy się najpierw w stronę pałacu. No i dopiero się zaczęło... najpierw problem z wystartowaniem drona, a potem ze sprowadzeniem go na ziemię - w konsekwencji dron utonął... . Na szczęście nie zatopiło to dobrego humoru uczniów. Nie zmieniło jednak faktu, że filmu brak.

      Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przeszukaliśmy zasoby internetowe i BINGO! Pan Krzysztoł Tamiła, mieszkaniec Drogosz, we wrześniu 2016 roku nagrał świetny film i zgodził się, byśmy wykorzystali go w naszym projekcie.

      DZIĘKUJEMY PANIE KRZYSZTOFIE!

    • Spotkanie z noblistką

      Spotkanie z noblistką
      04.04.2017

      4 kwietnia uczniowie klas VI  SP oraz  I Gimnazjum wybrali się do kina Gwiazda w Kętrzynie na projekcję filmu "Maria Skłodowska-Curie" Cele i założenia programowe wycieczki to:
      - kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
      - kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
      - integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
      W  tym dniu postanowiliśmy również odwiedzić wystawę „Śladami dziadka Romana na Monte Cassino”, która eksponowana jest  w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. O życiu i bezgranicznej walce za Polskę p. Romana opowiedział nam p. Dorian Burdyło, spadkobierca przodka. Dziękujemy p. Dorianowi za żywą lekcję historii.

    • Międzynarodowa współpraca

      Międzynarodowa współpraca

      eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

      Nasza szkoła również uczestniczy w tej europejskiej społeczności szkolnej. Uczniowie klas V i II gimnazjum pod kierunkiem p. Magdaleny Arnister-Wiśniewskiej zaczęli realizację projektu WHO IS MY HERO. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w: Turcji, Rumunii, Albanii, Polsce na Litwie i na Ukrainie. Pierwszy etap to zapoznanie drużyn, prezentacja szkół i miejscowości. Jutro idziemy nagrywać film o Drogoszach. Kolejne działania wkrótce...

        Grupa z partnerskiej szkoły w Turcji

      Film o Lutsk - partnerska szkoła na Ukrainie

    • Konkurs Recytatorski

      Konkurs Recytatorski
      05.04.2017

      5 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego. Tego dnia uczniowie klas I-III recytowali przygotowane wiersze. Recytatorów i widownię przywitała Pani Dyrektor i dodała otuchy do walki o zwycięstwo. Uczestnicy stwierdzili, że nie jest to łatwa sztuka wystąpić przed publicznością, a byli nią ich koledzy i koleżanki.

      Do konkursu przystąpiło 17 uczestników. Pierwsze miejsce zajęli: Hubert Wardak i Gabriela Wanat, Magdalena Czerepaniak zajęła II miejsce.

      Jury przyznało również 5 wyróżnień. Otrzymali je: Aleksandra Schabowska, Filip Soboczyński, Paulina Pozoroszczyk, Jakub Dulko oraz Zuzanna Wasiluk. Dyplomy i nagrody książkowe ufundowała i wręczyła Pani Dyrektor.

    • Eliminacje gminne OTWP

      04.04.2017

      W dniu 4 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Barciany odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji stanęli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Barciany, zwycięzcy eliminacji środowiskowych. Uczestnicy  turnieju startowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Miarą wiedzy pożarniczej uczniów był testy pisemne (odpowiednio 30 i 40 pytań) przygotowane przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Barcianach Franciszka Kopciucha. Jury po sprawdzeniu testów i przeprowadzenie dogrywki wyłoniło zwycięzców:

      Szkoły podstawowe

      1. Wiktoria Filipiuk - 20 pkt. ZS DROGOSZE

      2. Nikola Kurko - 20 pkt. ZS MOŁTAJNY

      3. Konrad Nowakowski - 15 pkt ZS BARCIANY

       

      Szkoły gimnazjalne

      1. Orest Trusz - 30 pkt. ZS MOŁTAJNY

      2. Joanna Zientek - 28 pkt. ZS MOŁTAJNY

      3. Jonatan Dłuski - 27 pkt. ZS DROGOSZE

       

      Uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Barciany Ryszarda Kozyrę, które w jego imieniu wręczył Franciszek Kopciuch - Komendant Gminny ZOSP RP w Barcianach.

      Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowy.

    • Pierwszy kwietnia - bajów pletnia

      Pierwszy kwietnia - bajów pletnia
      01.04.2017

      Pod takim hasłem odbył się XVI Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej GIMBA 2017. Uczestników turnieju znów gościła nasz szkoła. W tym roku sala gimnastyczna pękała w szwach. Pierwsze zespoły pojawiły się już o 8 rano. Oprócz uczestników przybyli też przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani Maria Pyrcz, kierownik GOPS-u w Barcianach. Potem już turniej ruszył na całego.

      Najpierw wystąpiła młodzież z naszej szkoły, później zobaczyliśmy uczniów szkoły z Windy, następnie mogliśmy podziwiać przedstawienia przygotowane przez członków stowarzyszeń zrzeszających osoby niepełnosprawne. Profesjonalizm przygotowania i scenografii wprawił niejednego widza w zachwyt. Na pewno na długo w pamięci pozostaną występy Dariusza Szczurko oraz Angeliki Pachulskiej. Tradycyjnie już na turnieju zagrały Basibabki, które porwały do zabawy prawie wszystkich zebranych, co doskonale widać w naszej galerii. Na koniec odbyły się zawody sportowe, potem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Zwieńczeniem dnia była piosenka zaśpiewana przez WSZYSTKICH uczestników imprezy.

      Pan Jan Wiśniewski serdecznie i ciepło podziękował Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Drogoszach, Ewie Bilskiej, pracownikom szkoły za wkład i zaangażowanie włożone w przygotowanie imprezy. Wszyscy uczestnicy GIMBY jednogłośnie twierdzą, że czują się u nas jak w domu.

      Organizatorzy GIMBY to: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. Ojca Pio w Barcianach, Zespół Szkół w Drogoszach, Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach oraz LUKS "Iskra" w Drogoszach.

       

       



       

    • Dzień Otwarty w Reszlu

      Dzień Otwarty w Reszlu
      31.03.2017

      31 marca uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym szkoły w Reszlu. Powitała nas jedna z uczennic samorządu szkolnego. W czasie odwiedzin mieliśmy możliwość zwiedzania stoisk poszczególnych kierunków, przy których  czuwali starsi koledzy z danej klasy. Zaprezentowali efekty swojej codziennej pracy związanej z zawodem, a Zasadnicza Szkoła Zawodowa świadczyła m.in. usługi fryzjerskie. Obejrzeliśmy wystawę zdjęć z wyjazdów szkoły w ramach projektu Comenius, a także wystawę  z najważniejszych wydarzeń szkolnych ostatnich lat. Samorząd Uczniowski oprowadził nas po budynku szkolnym i terenie szkoły. Jednym z najważniejszych punktów programu tego dnia był pokaz klasy pożarniczej z elementami ratownictwa medycznego. Uczniowie przygotowali akcję ratowniczo-gaśniczą na terenie szkoły. Zademonstrowali resuscytację krążeniowo-oddechową. Po pokazie nadeszła pora na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu – oglądaliśmy zumbę. Niewątpliwym objawieniem tanecznym był ks. Karol, któremu nawet długi strój służbowy nie przeszkodził w wykonaniu skomplikowanych tanecznych kroków. Na koniec zwiedziliśmy internat. Każdy z nas mógł się posilić kiełbaskami z grilla oraz słodkim poczęstunkiem. Poznaliśmy atmosferę szkoły, nauczycieli i spotkaliśmy starych kolegów.

           

    • Pierwszego kwietnia 2017 pomagamy Tomkowi!

      Pierwszego  kwietnia 2017 pomagamy Tomkowi!
    • Akceptujemy autyzm

      Akceptujemy autyzm
      31.03.2017

      Każdy z nas jest inny. Najważniejsza jest jednak akceptacja drugiego człowieka. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach, którzy na co dzień mają kontakt z dziećmi autystycznymi. Stąd w naszych głowach i sercach zrodziła się idea pochodu, który byłby wyrazem wspólnoty i zrozumienia dla dotkniętych tym zaburzeniem i ich rodzin. Przede wszystkim trzeba uświadomić sobie i innym, że autyzm to nie choroba – to inne spostrzeganie świata.

      W piątek zrobiło się na naszych korytarzach niebiesko, mieliśmy też przygotowane transparenty i po południu wyruszyliśmy ulicami Drogosz. Na pewno było nas widać i słychać.

      Zachęcamy też do obejrzenia filmów dotyczących autyzmu przygotowanych przez Fundację SYNAPSIS.

    • GIMBA ZNÓW U NAS

      GIMBA ZNÓW U NAS
    • Żółty Talerz

      Żółty Talerz
      23.03.2017

      23 marca uczniowie klasy I i II przygotowywali zdrowe, kolorowe oraz przepyszne w smaku i zabawne w wyglądzie kanapki. Wszyscy ubrani w fartuszki z entuzjazmem przystąpili do pracy. Na stole pojawił się wyhodowany przez dzieci szczypiorek. Oprócz tego przyniosły rzodkiewki, sałatę, ogórki kiszone, konserwowe i świeże, paprykę świeżą i konserwową, gotowane jajka wiejskie, chleb razowy, masło oraz ser żółty. Z tych produktów wyczarowali przepiękne smakołyki. Radość z tworzenia była wielka, co odzwierciedlają zdjęcia umieszczone w galerii. Samodzielnie przygotowane kanapki bardzo dzieciom smakowały. Poczęstowały nimi również innych. Na pewno przygotują takie smakołyki jeszcze nie raz.

    • Żółty Talerz

      Żółty Talerz
      22.03.2017

      22 marca 2017 r. klasy czwarta i piąta w ramach programu „Żółty talerz” przygotowywały przepyszne kanapki i sałatki.

      Wszyscy uczniowie byli bardzo zapracowani, co widać na zdjęciach. Dużym powodzeniem cieszyła się pasta jajeczna oraz sałatka owocowa.

      Najpyszniejsze jest to, co samodzielnie przygotowaliśmy.

    • Zimo precz! Wiosno witaj!

      Zimo precz! Wiosno witaj!
      21.03.2017

      Już ozimina szumieć zaczyna,

      że nie powróci mróz

      I po tym można od razu poznać,

      że wiosna jest tuż, tuż….

       

      Zgodnie z tradycją 21 marca „pożegnaliśmy” zimę. Mamy już dość chłodu, wiatru, ponurych dni. Chcemy ciepła i słońca !!!!

      Z okrzykami Zimo precz!, Wiosno witaj!, przedszkolaki, zerówiaki i starszaki wyruszyli w pochód po Drogoszach. Dzieci niosły Marzannę i kolorowe kwiaty, symbole odchodzącej jednej pory roku i następującej po niej. Chociaż tego dnia nie było ciepło, wprost przeciwnie, a w dodatku wiał wiatr i co chwilę padał deszczyk (ach, ta Zima, nie chciała ustąpić!), my się nie poddaliśmy. Marzanna popłynęła do morza, a może jeszcze dalej. Czekamy na Ciebie, Wiosno, przybywaj!!!

    • Światowy Dzień Poezji

      Światowy Dzień Poezji
      21.03.2017

      21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Dzień Poezji był kiedyś obchodzony 5 października. W drugiej połowie XX wieku zaczęto go obchodzić 15 października w dniu urodzin wybitnego poety starożytnego Rzymu – Wergiliusza. W szkole uczniowie przygotowali plakaty promujące poetów, pisarzy i ich utwory. Młodsi uczniowie czytali ulubione wiersze, niektóre inscenizując ruchem.

    • Zdrowo jem, więcej wiem

      Zdrowo jem, więcej wiem

      Woda to najlepszy i najzdrowszy napój dla człowieka. Gasi pragnienie i dostarcza składniki mineralne, które korzystnie oddziałują na nasz organizm.

      Działania promocyjne związane z zimowym etapem projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" trwały parę dni. Pierwszym punktem tego zadania było wykonanie plakatów zachęcających do picia wody.

      W ramach propagowania picia wody uczniowie klasy III, ozdobieni własnoręcznie wykonanymi otokami z kroplami wody, częstowali nauczycieli i uczniów mineralną wodą, wykrzykując hasła typu "Pij wodę, będziesz wielki" lub "H2O -to jest to". Akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród starszych uczniów. Kacper nie zdążył rozstawiać kubków i nalewać wody. W ramach naszych działań wystawiliśmy przedstawienie pt. "Kłótnia warzyw i owoców" dla dzieci z przedszkola, zerówki i klas I-II. Nasz występ zakończyliśmy owocowo-warzywnym poczęstunkiem.

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

      Pierwsza pomoc przedmedyczna

      W ramach  konkursu  „Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń” zostały przeprowadzone zajęcia praktyczne  z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Grażynę   Niedźwiecką (pielęgniarka szkolna) oraz p. Andrzeja Buńko (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa )
      Celem ćwiczeń praktycznych było:
      -Zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
      -Nabycie wiadomości i umiejętności pozwalających skutecznie  udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
      Wszystkie klasy w szkole  po zakończonych zajęciach napisały test wiedzy  o pierwszej pomocy. Najlepiej napisali go uczniowie klasy II SP.

    • Wizyty szkół

      Wizyty szkół

      Klasa III G stoi przed trudnym wyborem szkoły – czyli dalszej edukacji, a w przyszłości zawodu. Dlatego szkoły ponadgimnazjalne odwiedzają trzecioklasistów, przedstawiając ofertę edukacyjną swojej placówki. Oferta szkoły adresowana jest do wszystkich uczniów i stwarza im szansę pełnego wykorzystania swoich możliwości. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia, biorąc udział w zajęciach sportowych, kołach zainteresowań oraz programach i projektach. W marcu zaprezentowały się szkoły: z Węgorzewa - Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego i z Karolewa - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego.
      Każda z tych placówek przedstawiła warunki i kryteria naboru do szkoły, jakie należy złożyć dokumenty oraz realizację kształcenia ogólnego i zawodowego (branżowego – I stopnia).

    • Wycieczka do stolicy

      Wycieczka do stolicy
      20.03.2017

      20 marca 2017 r. uczniowie klasy szóstej oraz  I i II gimnazjum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Telewizji Polskiej.

      W budynku parlamentu przy ulicy Wiejskiej zwiedziliśmy Hol Główny, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski, mieliśmy też możliwość zasiadania w Sali Posiedzeń Sejmu.

      Specjalne miejsce w Sejmie zajmują tablice pamięci. Chwilą ciszy oddaliśmy hołd parlamentarzystom poległym w czasie II wojny światowej oraz tym, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wszystkim podobała się lekcja historii dotycząca polskiego parlamentaryzmu, a także prezentacja na temat procesu ustawodawczego w Polsce.

      Kolejny punkt wizyty w stolicy to TVP. Nasi uczniowie, pod kierunkiem przewodnika poznali zakamarki olbrzymiego gmachu Telewizji Polskiej, usłyszeli o tajnikach pracy reżyserów, operatorów, aktorów i ekip realizacyjnych.

      Zwiedziliśmy studio, w którym realizuje się  poranny program  "Pytania na śniadanie". Domowa scenografia, wygodne kanapy, kwiaty, kuchnia - to wszystko robiło wrażenie, choć samo studio jest o wiele mniejsze, niż to widać na ekranach naszych telewizorów. Zaskoczył nas unoszący się jeszcze w powietrzu, zapach potraw, które były przygotowywane tego dnia w porannej emisji programu. Niestety, nic z tych specjałów dla nas nie zostało. A szkoda..

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Drogoszach
      Szkoła Podstawowa w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
    • 89 753 25 55

    Galeria zdjęć