PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
16 maja na stadionie w Reszlu odbył się Finał Powiatowy w Trójboju LA chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali: Kuba Gierko, Patryk Bober, Damian Bronowicki, Bartek Ponichtera i Hubert Puczkowski. Po zaciętej i emocjonującej walce nasi zawodnicy zajęli II miejsce ustępując jedynie szkole z Reszla.
Poniedziałkowy poranek przywitał nas zachmurzonym niebem i chłodem. Pogoda oddała chyba dzisiejszy nastrój uczniów. Byli jednak tacy, którzy z niecierpliwością czekali na 08 maja – to przedstawiciele naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Czworo szczęśliwców udało się do Barcian, by tam zaprezentować swoje recytatorskie umiejętności. Wyzwanie przed uczniami niemałe – stanąć przed komisją i innymi uczestnikami, opanować drżenie w głosie i deklamować najlepiej jak się potrafi. Na szczęście każdy wyszedł z tego wyzwania zwycięsko. Na dodatek troje z naszych uczniów zostało docenionych przez jury. W kategorii klas I-III Hubert Wardak zajął I miejsce (i on będzie reprezentował Gminę w etapie powiatowym konkursu), a Magdalena Czerepaniak III. W kategorii klas IV-VI II miejsce zajęła Klaudia Wasiluk.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 29.04.2017 roku uczniowie ZS w Drogoszach wzięli udział w XXXVII Ulicznym Biegu Bartów im. Jana Liniewskiego.
Po zaciętej walce nasi uczniowie zdobyli trzy medale.
W kategorii 2006-2007 dziewcząt II miejsce zajęła Wiktoria Dudzińska. VII – IX miejsce zajęły kolejno: Paulina Końka, Magdalena Czerepaniak i Julia Dudzińska. W tej samej kategorii wśród chłopców na II pozycji uplasował się Damian Bronowicki, a Kuba Gierko był VII.
W kategorii 2005-2006 V miejsce zajęła Karolina Bronowicka.
W biegu głównym na III pozycji w kategorii 14-16 lat bieg ukończyła Wiktoria Bronowicka, V była Natalia Całuch, VIII – Julia Niedźwiecka, IX- Weronika Filipiuk.
W tej samej kategorii wśród chłopców IX miejsce zajął Szymon Staruch - Wilamowski
W ramach programu „Żółty talerz” uczniowie klasy trzeciej postanowili upiec zdrową pizzę. Wcale nie musimy jeździć do miasta ani kupować mrożonek, kiedy w prosty sposób, ze zdrowych składników możemy przyrządzić w domu własny smakołyk (bo kto nie lubi pizzy…). Woda, mąka, oliwa, drożdże, troszkę soli i cukru, dwie ręce i ciasto gotowe. Pomidory zblendowane z dodatkiem bazylii i jest sos. Dodatki wedle uznania: kiełbasa, pieczarki, kukurydza, ser. Najlepsze było rozciąganie wyrośniętego ciasta w odpowiedni kształt, w dodatkach poradziliśmy sobie sami, a potem na blachę i do pieca. Zapach pieczonej pizzy sprawił, że wszyscy nie mogli się doczekać. Smak, mmm… niebo , spróbowali wszyscy, nawet ci, którzy za włoskim przysmakiem nie przepadają. Każdy zjadł tyle, ile chciał i jeszcze zostało dla innych. Przepraszamy, że nie starczyło dla wszystkich chętnych, następnym razem zrobimy więcej.
Dziękujemy Pani Dyrektor za przepis na ciasto, zakupione produkty i pomoc w kuchni. Dziękujemy Paniom kucharkom za przygotowanie ciasta i dodatków i ogólną pomoc.
Chcemy, aby nasza szkoła była wolna od uzależnień. Dużą wagę przywiązujemy do edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowego stylu życia, dlatego 27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem, terapeutą uzależnień panem Marcinem Milkowskim. Gimnazjaliści zdobyli wiedzę na temat mechanizmu uzależnień. Dowiedzieli się, jak substancje psychoaktywne wpływają na organizm. Usłyszeli też o trudach wychodzenia z nałogu. Mogli zadawać pytania na nurtujące ich tematy. Liczymy, że wiedza, którą zdobyli, pomoże im dokonać właściwego wyboru.
Drugiego maja już po raz trzynasty obchodziliśmy ustanowiony przez Sejm RP Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jak kraj długi i szeroki w tym dniu dumnie powiewały biało - czerwone flagi w oknach naszych domów, na balkonach i ulicach miast i wsi.
Nasza społeczność szkolna w piątek 28 kwietnia zorganizowała biało-czerwony marsz ulicami Drogosz. Wśród powiewających narodowych flag czuliśmy dumę z bycia Polakami. W tym dniu uczniowie i pracownicy szkoły założyli biało-czerwone stroje. Dziękujemy wszystkim tym, którzy poczuli radosnego ducha patriotyzmu i przywdziali strój w barwach narodowych.
W naszej szkole aktywnie obchodzimy Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie ma na celu promowanie ochrony środowiska, rozszerzanie świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.
W ostatnim tygodniu kwietnia wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji zbierania śmieci.
W celu poprawy świadomości ekologicznej naszej społeczności uczniowie klasy IV i V wykonali plakaty informujące o efektach niszczenia środowiska naturalnego, o zagrożeniach związanych z nadmiernym wykorzystaniem przyrody i zachęcające do ograniczenia zużywania zasobów naturalnych naszej planety.
25 kwietnia razem z tysiącami trzecioklasistów w Polsce nasi uczniowie pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty przygotowany przez wydawnictwo OPERON. Test składał się z trzech części: testu z języka polskiego, matematyki i przyrody. Trzecioklasiści z Drogosz, tego dnia w uroczystych nastojach i strojach, pilnie i sumiennie podeszli do tego pierwszego zewnętrznego w ich edukacji „egzaminu”. Kolejne przed nimi. Powodzenia!!!!
Na początku kwietnia uczniowie klas I-III walczyli o możliwość reprezentowania szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Teraz przyszła kolej na uczniów klas IV-VI. Młodzi recytatorzy wystąpili przed zgromadzoną w bibliotece publicznością, która pełniła jednocześnie rolę jury. Prawie jednogłośnie pierwsze miejsce przyznano Klaudii Wasiluk, przyznanie drugiego miejsca sprawiło jury niemały kłopot. Dawid i Damian zostali poproszeni o ponowną recytację, ale i tak trudno było wybrać zwycięzcę. W tym wypadku zdecydował los - Dawid zwyciężył. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się zmierzyć z poezją i sztuką recytacji.
Posłuchajcie tylko ile było krzyku,
gdy się pokłóciły zwierzęta w koszyku.
Malutkie kurczątko, bielutki baranek,
Brązowy zajączek i kilka pisanek.
Piosenka o kłótni kurczątka, baranka, zajączka i pisanek stała się hitem tegorocznego apelu Wielkanocnego, który w tym roku przygotowały dla nas przedszkolaki. Oczywiście nie zrobiły tego same – pomogli im nauczyciele oraz rodzice. Jednak to dzieci miały wystąpić przed wymagającą publicznością... i udało im się. Mimo tremy zaprezentowali się znakomicie – zaśpiewali, polali wodą i pożyczyli wszystkim Wesołych Świąt. A na tych, którzy nie widzieli, czekają filmiki. Miłego oglądania. :)
12 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przed Panią Dyrektor Ewę Bilską na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.
Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzacja twórczości własnej, ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanych z okresem Wielkanocnym oraz uwrażliwienie dzieci na wartości sztuk plastycznych.
Prace na konkurs mogły być wykonywane w dowolnej technice przy użyciu dowolnych materiałów. W tej edycji oceniano baranki wielkanocne i wielkanocne koszyczki, palmy, kartki świąteczne, pisanki.
Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Dyrektor.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Kat. I – klasy „0” – III
I miejsce – Filip Hirniak
Aleksandra i Błażej Schabowscy
Paulina Stasal
Klaudia Witek
II miejsce – Oliwia Bojko
Maja Samul
Kat. II – klasy IV-VI
I miejsce – Róża Musiałowska
Kat. III – klasy I-III gimnazjum
I miejsce – Agata Mielniczek
II miejsce - Martyna Bator
We wtorek 11 kwietnia byliśmy świadkami SZOKującego występu trupy cyrkowej SZOK. Obecni byli: SZOKujący żongler, SZOKujący siłacz, SZOKujący wąż (warto zobaczyć w galerii zSZOKowane miny naszych uczniów, gdy mieli SZOKującą przyjemność trzymania gada). Na koniec zagrała SZOKująca orkiestra złożona z naszych zaSZOKowanych uczniów. Po występach pogrążeni w głębokim SZOKu udaliśmy się na lekcje.
Dla widzów o mocnych nerwach – film.
13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu, pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD. Z okazji tej rocznicy w naszej szkole dzisiaj o godzinie 12.00 nauczyciele odczytali uczniom informację o tragicznym losie polskich oficerów zamordowanych przez NKWD, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przynieśli do każdej klasy w szkole zapaloną świecę. W ten symboliczny sposób chcemy pamiętać i przypominać o tej okrutnej zbrodni.
Szaleństwu wielkanocnego ozdabiania naszej szkoły nie ma końca. Każdego dnia na ścianach, lampach, podłodze, gazetkach pojawia się coś nowego. Czasem zadziwia kreatywność w użyciu materiałów. Zresztą... słowa nie oddadzą tego, co można zobaczyć w naszych murach, sami obejrzyjcie - zdjęcia w naszej galerii.
Plakaty z takim apelem można od kilku dni znaleźć w różnych miejscach naszej szkoły. Inicjatywa podjęta przez dwoje uczniów klasy II SP spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów i nauczycieli. Bransoletki przygotowane przez Zuzię Nawacką i Tomka Pieterczaka (do którego dołączyły: Magdalena Górecka, Dominika Baran i Zuzanna Wasiluk) można było kupować przez kilka dni. Zuzia w ten sposób zebrała 42 zł, a Tomek z dziewczętami 72,64 zł. Cała suma zostanie przekazana na leczenie Tomka.
Co najważniejsze - dzieciaki SAME wpadły na ten pomysł, SAME wykonały plakaty oraz bransoletki. Jesteśmy dumni, że mamy tak wrażliwych uczniów. Gratulujemy też Rodzicom.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiła do konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ, który przebiegał w okresie od 19.09 2016 r. do 19.03.2017 r. Jego celem było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów. Przystępując do konkursu wykonaliśmy 10 zadań, które otrzymały maksymalną ilość punktów od jury. W realizację zadań zaangażowali się wszyscy nauczyciele i cała społeczność uczniowska we współpracy z różnymi instytucjami stojącymi na straży bezpieczeństwa (Komeda Powiatowa Policji w Kętrzynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Drogoszach, Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Barcianach, Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pielęgniarka szkolna p. Grażyna Niedźwiecka). Koordynatorami działań byli: Barbara Ulążka i Andrzej Buńko.