Aktualności

  • PROJEKT MŁODZI KREATYWNI

    Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.

  • Opłata za dożywianie maj 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł

    drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł

    zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł

    Opłata za dożywianie maj 2024r.

    PRZEDSZKOLE

    pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł

    drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł

    zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

  • Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł

    drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł

    zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.

  • Opłata za dożywianie marzec 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.

  • Opłata za dożywianie luty 2024r.

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    kl. 0- VIII

    pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł

    drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł

    zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł

    UWAGA!!!

    Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.

    Płatne na konto bankowe:

    Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany

    82 8851 1021 2003 0300 1011 0007

    Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.

    Lorem Ipsum

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

    • Matematyka i ortografia Nam nie straszne

      Matematyka i ortografia Nam nie straszne
      20.02.2015

      Pani Małgorzata Sidz zorganizowała konkurs matematyczny w klasie III. Uczniowie rozwiązywali 12 złożonych zadań z treścią. Najlepszy był Ardian Gomulicki, II miejsce zajął Kacper Karwowski, a  III miejsce - Weronika Hrycyk.

      Od 2 do 6 lutego uczniowie walczyli o tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Mistrzem został Jakub Gierko, II miejsce zajął Adrian Gomulicki, a III Wiktoria Filipiuk. Następny tydzień uczniowie zmagali się z ortografią. W tej dziedzinie Mistrzem klasy III został Adrian Gomulicki, II miejsce Wiktoria Filipiuk, a III miejsce - Weronika Hrycyk. Wszystkim zwycięzcom pani Dyrektor pogratulowała, wręczyła upominki oraz dyplomy.

    • "W tym dniu pierwszy raz w życiu nałożyłem łyżwy"

      "W tym dniu pierwszy raz w życiu nałożyłem łyżwy"
      19.02.2015

      Adrian Gomulicki tak wspomina wyjazd na lodowisko w Kętrzynie: "19 lutego 2015 roku razem z kolegami i koleżankami z klas II, III i IV byłem, na lodowisku w Kętrzynie. Jeździliśmy dwie godziny. Wiele osób nie umiało jeździć na łyżwach i się poobijało, albo jeździło z pingwinem lub misiem. każdy się śmiał, nawet z siebie. W tym dniu pierwszy raz w życiu nałożyłem łyżwy. Wywróciłem się kilka razy. Pani Danuta z klasy II też jeździła i to nawet bardzo szybko".

    • Walentynkowe medale zapaśników

      Walentynkowe medale zapaśników
      14.02.2015

      Walentynki to swięto zakochanych. Ale w tym roku to również święto zapaśników z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Karolewo. Tego dnia zapasnicy pojechali do Szczuczyna i wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w zapasach w stylu wolnym, bowiem organizatorzy oprócz klubów z Podlasia do rywalizacji zaprosili rónież sekcje zapaśnicze z Warmii i Mazur. Zawody rozegrane zostały w kategoriach juniorów, młodzików, młodziczek oraz minizapasy dziewcząt i chłopców. Na matach zmagało się ponad 150 zawodników z 13 klubów.
      Zapasnicy z karolewskiego klubu we wszystkich kategoriach wagowych zdobyli w sumie 20 medali, a w kategorii młodzików wywalczyli drużynowo bardzo dobre III miejsce. Aż 9 medali wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Byli to:

      MINIZAPASY DZIEWCZĄT
      Kat. 30 kg Rakowska Klaudia – I miejsce.

      MŁODZICZKI:
      Kat. 29-32 kg Bronowicka Wiktoria – I miejsce,
      Kat. 40 kg Dłuska Aleksandra – II miejsce.

      MINIZAPASY CHŁOPCÓW:
      Kat. 33 kg Waszkiewicz Marceli – I miejsce,
      Kat. 38 kg Gomulicki Adrian ¬– III miejsce,
      Kat. 58kg Gierko Filip – III miejsce.

      MŁODZICY:
      Kat. 47 kg Waszkiewicz Kacper – V miejsce,
      Kat. 53 kg Dłuski Jonatan – III miejsce,
      Kat. 100 kg Michał Baran – I miejsce.

      Sukcesy zapaśników są godne uwagi, a nawet pozazdroszczenia, bowiem młodzi adepci sztuki zapasniczej trenują w naszej szkole zaledwie od kilku miesięcy. Trenerzy Łukasz Szmyd i Krzysztof Kania mają duże doświadczenie sportowe i trenerskie, co widać po sukcesach ich wychowanków. Gratulujemy sportowcom i ich trenerom!
       

       

    • Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki

      Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki
      13.02.2015

      Któż z nas nie lubi wiedzieć, że jest kochany? Dlatego zwyczaj wysyłania walentynek na dobre zgościł w naszej szkole. Już od wtorku dało się wyczuć nerwowe poruszenie wśród uczniów. Uśmiechy, wypisywanie w ukryciu czerwonych karteczek z serduszkami to znak, że walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Zarówno zakochani, jak i Samorząd Uczniowski nie zawiedli i walentynkowa poczta dostarczyła wszystkim kochanym i zakochanym miłosne wyznania. 

    • BAL KARNAWAŁOWY

      BAL KARNAWAŁOWY
      13.02.2015

      Tym razem piątek 13 nie był dla nas pechowy. Tego dnia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Wyglądali pięknie i kolorowo. Prowadzące panie – Marta Kromplewska i Marzena Pełka-Łyszczarek również zadbały o odpowiedni wygląd. Uczestnicy balu brali udział w różnych konkurencjach zręcznościowych, między innymi: rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki szczotką między pachołkami. Dzieci wraz z wychowawcami projektowali stroje karnawałowe, wszystkie klasy zostały nagrodzone. W konkursie na najwięcej zebranych gwiazdek zwyciężyli Maja Samul i Wiktoria Filipiuk. Rodzice również chętnie włączali się do zabawy. W czasie przerwy na dzieci czekał przygotowany szwedzki stół, który uginał się od mnóstwa łakoci i owoców. Nie zabrakło okazji do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety, radosna zabawa musiała się kiedyś dobiec końca.

      Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! 

    • "Babcia i dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce"

      "Babcia i dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce"
      21.01.2015

      W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości. 21 stycznia przedszkolaki z grup "Słoneczko", "Stokrotka", odziału "0" oraz uczniowie klas I-III przygotowali niezwykły dzień swoim gościom. 

      Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich seniorów i dodała otuchy młodym artystom. Dzieci wyraziły swoją miłość i szacunek recytując wiersze, śpiewając i tańcząc. Następnie wszyscy obdarowali swoich ukochanych gości prezentami i zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy. Frekwencja na uroczystości była imponująca,przybyło ponad 80 babć i dziadków. Ich szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

      Dziękujemy za tak liczne przybycie. Zyczymy dużo zdrowia i do zobaczenia za rok. Zapraszamy.

    • BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY 2014 ,,NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY ŚWIĄTECZNE’’ - ROZSTRZYGNIĘTY

      BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY 2014               ,,NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY ŚWIĄTECZNE’’ - ROZSTRZYGNIĘTY

      Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej. Dla wszystkich - i organizatorów, i wykonawców -to ważne wydarzenie. Nasz konkurs ma na celu zaangażowanie całych rodzin, klas, grup. Bo cóż tak zbliża rodzinę, jeśli nie wspólna praca, przebywanie ze sobą i bycie razem? Jest nam niezmiernie miło, że wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, ciekawymi technikami, starannością wykonania. Każda z zaprezentowanych na wystawie prac urzekała swoją prostotą i pięknem. Wszystkie zostały wykonane z wielką precyzją i zaangażowaniem. 19 grudnia 2014r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w naszym konkursie. W tym roku komisja konkursowa wyłoniła 12 zwycięzców oraz wyróżniła 5 prac.

      Wszyscy autorzy nagrodzonych prac otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy w kategorii ,,klasa” pojadą na wycieczki. Gratulacje oraz nagrody laureatom przekazała Pani Dyrektor Ewa Bilska.

       

      Laureaci:

      Kategoria klasy 0- III

      I miejsce – Maciej Maliński

      II miejsce - Bartosz i Tomasz Ponichterowie

      III miejsce - Paulina Stasal Wyróżnienia: Kacper Karwowski, Szymon Hirniak, Aleksandra Schabowska

       

      Kategoria klasy IV - VI

      I miejsce - Aleksandra Ponichtera

      II miejsce - Wojciech Paukszta

      III miejsce - Miłosz Tomaszewski

      Wyróżnienia: Piotr Kuśmierowski, Natalia Całuch

       

      Kategoria gimnazjum

      I miejsce – Weronika Spasówka

      II miejsce - Natalia Czerepaniak

      III miejsce - Ewa Bober

       

      Kategoria klasa

      I miejsce – klasa I, klasa II i klasa III sp

      II miejsce – klasa II gimnazjum

      III miejsce – klasa 0                                                       

    • "Hej kolęda, kolęda"

      "Hej kolęda, kolęda"
      19.12.2014

      Pani Marta Kromplewska, wraz z uczniami klasy IV, przygotowała wspaniałą niespodziankę. W czasie gdy uczniowie pozostałych klas siedzieli przy wigilijnym stole, czwartoklasiści chodzili od klasy do klasy z kolędą. Ten staropolski zwyczaj, trochę już dziś zapomniany, powinien wrócić do łask. Przypomina przecież o naszej wielowiekowej tradycji związanej z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Wśród naszych kolędników nie zabrakło Trzech Króli, diabła, pastuszków i aniołków. Kolędnicy wszędzie byli mile witani, a za swój występ nagradzani nie tylko brawami. 
       

    • "Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda..."

      "Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda..."
      19.12.2014

      Tradycją w Zespole Szkół w Drogoszach jest, że ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną uczniowie spędzają czas z wychowawcami przy wigilijnym stole. Odświętne stroje, zapachy wigilijnych potraw, blask choinkowych świec - wszystko to zapowiada nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Niedługo w domach zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem. Dziś dzielimy się nim z tymi, którzy codziennie towarzyszą nam w szkolnej ławie. Z tymi, którzy na co dzień uczą nas, z tymi którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, porządek wokół nas i nasze pełne brzuszki. 

      Wszystkim pracownikom, uczniom, rodzicom i przyjaciołom Zespołu Szkół w Drogoszach życzymy Wesołych Świąt.
       

    • Z wizytą u św. Mikołaja

      17.12.2014

      17 grudnia 2014 roku uczniowie z klas 0-III odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Pięknej Górze koło Giżycka.

      Po przyjeździe na miejsce, opiekę nad naszą grupą przejęły elfy i ... zaczęła się zabawa! Najpierw wspólne śpiewanie kolęd w sali muzycznej, następnie przeszliśmy do pomieszczenia z labiryntem, gdzie trzeba było pokonać drogę "od komina do komina". Kolejnym punktem była sala zabaw, w której dzieciaki stoczyły wojnę na "śnieżki" oraz bawiły się ustawianiem piłeczek nad strumieniem powietrza.

      Rozbawieni i trochę już zmęczeni uczniowie przystanęli przy pięknie nakrytym stole, by poznać i porozmawiać o świątecznych tradycjach Bożego Narodzenia.

      W końcu przyszedł czas na główny punkt wycieczki - odwiedziny u Św. Mikołaja, w specjalnej komnacie. Mikołaj spał,więc dzieci musiały go obudzić.

      Po wizycie u Mikołaja, cała grupa zasiadła przy stole rysunkowym i wykonała rysunki wymarzonych prezentów pod choinkę. Kolejną atrakcją było pieczenie bożonarodzeniowych ciasteczek pod okiem pani Mikołajowej. Uczniowie sami zagniatali ciasto, wycinali ciasteczka, piekli i dekorowali. Ciasteczka wyszły przepyszne!!! Zostały skonsumowane z herbatką przy dłuuuugim stole.

      Wszystkie dzieci na koniec wysłały baloniki do nieba z dobrymi życzeniami i marzeniami. Zmęczeni, ale zadowoleni podziękowaliśmy za udaną zabawę i udaliśmy się do autokarów.

      Chcemy tam jeszcze wrócić!

      Wycieczka była nagrodą za uczestnictwo w szkolnych konkursach, którą ufundowała Pani Dyrektor.

    • "Myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić"

      "Myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić"
      11.12.2014

      Dnia 11.12.2014 r. odbył się w klasie III konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. „Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…” W czasie konkursu uczniowie wykazali się znajomością książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Dwóch uczniów uzyskało taką samą ilość punktów, dlatego odpowiadali ustnie na dodatkowe pytania. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dzieci twórczością A. A. Milne, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz doskonalenie techniki czytania. Konkurs wywołał wiele pozytywnych emocji i pozwolił na dłużej zapamiętać treść książki oraz jej bohaterów. Zwycięzcy to: Jakub Gierko, Adrian Gomulicki i Kacper Karwowski.



       

    • "Święty Mikołaj, Mikołaj święty..."

      "Święty Mikołaj, Mikołaj święty..."
      05.12.2014

      Przemykające korytarzem Śnieżynki, dobiegający zza drzwi cichy dźwięk dzwoneczków, nerwowa atmosfera oczekiwania wśród uczniów  - to wszystko znak, że do Zespołu Szkół w Drogoszach przybył Mikołaj. Jego wizyta była krótka, pamiętajmy, że święty musi odwiedzić dziś niejedną szkołę, ale owocna - każdy otrzymał od niego słodki upominek.  Mikołaj był w tym roku nad wyraz łaskawy, ponieważ nikt nie otrzymał rózgi. 

      Zapraszamy Cię, Mikołaju, za rok. 
       

    • Adwentowe światło

      Adwentowe światło
      03.12.2014

      "Adwentowe światło" to kolejna propozycja konkursu plastycznego ogłoszonego przez Panią Dyrektor, skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Adwent to w tradycji wielu religii czas spokoju, refleksji i zadumy. Czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Z tym okresem związane są różne zwyczaje. Najpopularniejsze zostały ukazane w pracach uczniów. Nie zabrakło kalendarzy adwentowych, wieńców, lampionów. Rodzice, jak zawsze, włączyli się w nasze działania i wsparli swoje dzieci w wykonaniu prac i służyli pomysłami. Konkurs przyciągnął wielu obserwatorów i smakoszy cukierków. Na szkolnym korytarzu panowała niezwykła atmosfera. Kiedy w lampionach zapłonęły świece, w powietrzu rozniósł się aromat wosku i ciepły blask płomieni. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: grupa i prace indywidualne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności.


       


       

    • Kto czyta książki, ten żyje podwójnie

      Kto czyta książki, ten żyje podwójnie
      02.12.2014

      Dnia 2 grudnia 2014 r. w szkolnej bibliotece odbyła się niezwykła uroczystość. Tego bowiem dnia uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na Czytelnika. Całość przygotowała i poprowadziła szkolna bibliotekarka, p. Elżbieta Malec. Zgromadzone pierwszaki z uwagą wysłuchały ciekawej inscenizacji na temat książek. Odgadywały zagadki, wysłuchały wskazówek na temat, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak należy obchodzić się z książkami. Następnie ślubowały być wzorowym czytelnikiem, a Pani Dyrektor Ewa Bilska wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania. Na zakończenie tego wydarzenia, Pani Dyrektor każdemu wręczyła pamiątkowy dyplom wraz z drobnym, lecz jakże pożytecznym upominkiem, a p. Malec wypożyczyła każdemu dumnemu pierwszakowi książkę. Pierwszoklasiści podziękowali piosenką, której ostatnie słowa oddają ducha tego dnia " Bo, po wizycie tu, w bibliotece, pierwszak się czuje, jak ryba w rzece".


       

    • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Światowy Dzień Pluszowego Misia
      25.11.2014

      W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania maskotki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Kariera misia rozpoczęła się w końcu XIX wieku. Niemiecka inwalidka wskutek choroby szyła różne pluszowe zabawki – zwierzątka. Pluszowe zabawki wystawiono na targach w Lipsku w 1903 roku. Dzięki tej wystawie pluszaki zdobyły dużą popularność. Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci, z których najbardziej znanym jest Kubuś Puchatek. Innym niedźwiedzim bohaterem książek dla dzieci jest Miś Paddington. W Polsce popularne były dobranocki przedstawiające misia, np. Miś Usztatek czy Colargol. W naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny: „Portret mojego misia” oraz zbiórkę maskotek – misiów w bibliotece. Konkurs cieszył się powodzeniem wśród maluchów. Jury nagrodziło 12 najładniejszych prac. Dzieci z chęcią włączyły się do zbiórki przynosząc swojego misia. Misie przez kilka dni w czasie przerw były wspaniałą maskotką do przytulania. W oddziale „0” odbyło się spotkanie z Misiem, podczas którego dzieci poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia. Słuchały wierszy o misiach, rysowały portret maskotki i uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.


       

    • Książki czytamy - nagrody wygrywamy

      Książki czytamy - nagrody wygrywamy
      23.11.2014

      Pani Małgorzata Sidz zorganizowała w klasie III konkurs ze znajomości lektury "Puc, Bursztyn i goście". W potyczkach wzięli udział wszyscy uczniowie. Okazało się, że bardzo dobrze poznali przygody dwóch wiejskich psów - Puca i Bursztyna - oraz ich gości z Warszawy.

      Zwyciężyła Wiktoria Filipiuk, II miejsce zajęli Weronika Hrycyk i Jakub Gierko, III miejsce przypadło Lenie Kochmańskiej. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz ciekawe książki.Pogratulowała wszystkim oraz zachęciła do czytania nowości z biblioteki szkolnej. 

    • Szkolny Dzień Życzliwości

      Szkolny Dzień Życzliwości
      21.11.2014

      W piątek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już od kilku dni. Uczniowie klas O-III z wychowawczyniami wykonali uśmiechnięte buźki, serduszka, słoneczka. Z uśmiechniętych emblematów stworzyli łańcuchy życzliwości, którymi ozdobili szkolny korytarz. Miały one przypominać wszystkim, że życzliwość to ciepłe spojrzenie, uśmiech na twarzy, który nic nie kosztuje, a innym może sprawić przyjemność. Już od środy po całej szkole roznosił się cudowny zapach pieczonych ciasteczek, a to za sprawą dzieci z klasy III. Dzień życzliwości zakończyliśmy miłym akcentem - dziewczynki z klas II i III od rana obdarowywały wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły ciasteczkami: cynamonowymi, owsianymi, z bakaliami i … z dużą ilością serdeczności i miłości. To był wyjątkowo miły dzień.




       

    • Tenis stołowy w Srokowie

      Tenis stołowy w Srokowie

      20 listopada 2014 roku w Srokowie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz gimnazjum. W rozgrywkach gimnazjalnych dziewcząt wzięły udział drużyny z Kętrzyna, Srokowa, Łankiejm i Drogosz. W tej kategorii I miejsce zdobyły dziewczęta z Kętrzyna, II miejsce Drogosze, III Łankiejmy, a IV ze Srokowa. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Eliza Kłyszejko i Natalia Dziuba. 

      W grupie chłopców szkół podstawowych startowały trzy drużyny: Sątoczno, Srokowo i Drogosze. I miejsce zajęła drużyna z Sątoczna, II miejsce Srokowo, a III miejsce Drogosze. Drogosze grały w składzie: Łukasz Dziuba i Sebastian Drzażdżyński.

    • "SYMBOLE NARODOWE" oraz "LAMPION Z DYNI"

      "SYMBOLE NARODOWE" oraz "LAMPION Z DYNI"
      12.11.2014

      Podczas apelu 12.11.2014 r. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wykonali najlepsze prace w konkursie "SYMBOLE NARODOWE".

      Na szczególne gratulacje w kategorii I-III zasłużyli:

       

      1.Julia Maciąg kl. II

      2.Milena Nowak kl. I

      3.Jakub Gierko kl. III

       

      Wyróżnienia:

       

      1.Bartosz Ponichtera kl. II

      2.Wiktoria Filipiuk kl. III

       

      Najlepsze prace w kategorii IV-VI wykonali:

      I miejsce Aleksandra Ponichtera

      II miejsce Kacper Janeczko

      III miejsce Martyna Bator

      Wyróżniono również prace Natalii Całuch oraz Wojciecha Paukszty.


      Rozstrzygnięty został także konkurs na "LAMPION Z DYNI".

      W kategorii przedszkole i "0-III" nagrody otrzymali:

      I miejsce Bartosz Ponichtera

      II miejsce Milena Nowak

      III miejsce Paulina Stasal

      Wyróżnienie : Tomasz Ponichtera

      W kategorii klas IV-VI:

      I miejsce Aleksandra Ponichtera

      II miejsce Łukasz Dziuba

      III miejsce Róża Musiałowska

      wyróżnienie: Eliza Chruścicka

      W kategorii klas gimnazjalnych:

      I miejsce Weronika Spasówka

      II miejsce Agata Dudek

      III miejsce Adam Dziuba

      wyróżnienie: Jarosław Koszła.



       

      Lampiony wykonały również klasy. W tej kategorii wygrała klasa III SP, II miejsce zajęła II klasa gimnazjum, a III miejsce zajęła klasa II SP. Konkursy przygotowała p. Ewa Burdyło. Dziękujemy za udział. Zapraszamy do następnych.



       

    • "NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”

      "NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”
      12.11.2014

      Dnia 11 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. : ,,NASZA KREW –  NASZA OJCZYZNA” zorganizowany przez KHDK przy palcówce SG w Barcianach  oraz GOK w Barcianach.

      Prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone.

      W kategorii klas I-III II miejsce zajęła–Weronika Hrycyk z klasy III

      Wyróżnienie otrzymał Dawid Baran - uczeń klasy II

      W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała szóstoklasistka Natalia Całuch


       

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa w Drogoszach
      Szkoła Podstawowa w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
    • 89 753 25 55

    Galeria zdjęć