PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
27 kwietnia 2012 roku braliśmy udział w Wiosennym Sprzątaniu Warmii i Mazur, którego hasłem przewodnim było Sprzątam, szanuję, segreguję. Akcję po raz dwunasty zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i centrami edukacji ekologicznej z regionu. Koordynatorem naszych działań była nauczycielka przyrody – p. Jolanta Zapolska-Głód.
Tego dnia wszystkie klasy miały wyznaczony teren do sprzątania. Pod opieką nauczycieli ruszyliśmy w teren. Każdy dostał worek na śmieci i jednorazową rękawiczkę. Śmieci, które zbieraliśmy, były różnorodne, dlatego też każdy worek był przeznaczony na inne odpady. Gdy posprzątaliśmy okolicę, położyliśmy pełne worki przy szkolnym śmietniku. Później zostały one zabrane przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Barcianach.
Apelujemy do wszystkich – śmieci do śmietników! Mazury to naprawdę cud natury!
W czwartkowy poranek 26 kwietnia w naszej szkole pojawił się gość. Był to p. Hansi Jurgen Malecki – radny i wiceprzewodniczący Rady Gminy Barciany. Przybył on na lekcję wiedzy o społeczeństwie na zaproszenie p. Elżbiety Malec. Uczniowie klasy VI oraz I gimnazjum dowiedzieli się z pierwszej ręki, jak wygląda praca Rady Gminy i jakie są jej zadania.
20 kwietnia po południu rozpoczęła się w naszej szkole dyskoteka integracyjna, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum integrowali się z uczniami z Zespołu Szkół w Windzie. Młodzież wspólnie bawiła się w rytm znanych przebojów, szkoda tylko, że nie do białego rana. Opiekunkami były panie: Elżbiety Malec i Barbara Szadurska oraz Maria Kłyszejko z Windy.
A było to tak… 12 kwietnia 2012 r. w Bibliotece Gminnej w Barcianach uczniowie ze wszystkich szkół w naszej gminie przystąpili do konkursu ortograficznego. Jego celem było promowanie i doskonalenie polskiej ortografii oraz chęć sprawdzenia własnych umiejętności.
Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych. Do każdej z nich przystąpiło pięcioro uczniów z naszej szkoły. Sukces odniosły 2 dziewczynki – Sylwia Chudek z klasy VI zajęła II miejsce, zaś Aleksandra Hrycyk z klasy IV miejsce III. Niepokonana okazała się Oliwia Ludwiczak z ZS w Windzie. Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy im dalszych sukcesów!
Okazało się, że… i naszych uczniów można zaczarować! Przekonaliśmy się o tym 28 marca, a to za sprawą iluzjonisty z Olsztyna – p. Łukasza Ogonowskiego, który przybył do nas z asystentką – p. Małgorzatą Kowalik.
Magik popisał się wieloma niezwykłymi trikami. W jego dłoniach znikały i pojawiały się różne przedmioty, a to chusteczki, a to jajko czy karty. Do pomocy zaprosił też naszych uczniów i nauczycielkę, p. Elżbietę Kubach. Niestety, sztuka iluzji nie należy do najłatwiejszych, dlatego nasi adepci białej magii muszą jeszcze długo ćwiczyć, aby osiągnąć poziom p. Łukasza. Niemniej zabawa była przednia! Zwłaszcza najmłodsi uczniowie zostali zaczarowani i oczarowani sztuczkami magicznymi.
Pewnego lutowego poranka w naszej szkole zrobiło się bardzo gorąco! A to za sprawą Bractwa Rycerskiego KERIN, które ponownie nas odwiedziło na zaproszenie p. Elżbiety Malec.
Bractwo przyjechało do nas z przedstawieniem pt. „Grecja”. Była to żywa lekcja historii. Poznaliśmy życie w Helladzie (starożytnej Grecji). Dowiedzieliśmy się o wychowaniu spartańskim oraz co to znaczy wrócić z bitwy z tarczą lub na tarczy. Niektórzy z nas na chwilę przenieśli się w starożytne czasy, przywdziewając dawne stroje i biorąc czynny udział w tym historycznym przedstawieniu. Dzięki takim żywym lekcjom historii dawne dzieje stają się dla nas bliższe i bardziej zrozumiałe.
9 lutego 2012 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach przystąpili do IV Ogólnopolskiego Sprawdzianu Umiejętności Czytania ze Zrozumieniem „Rozumiem, co czytam. Czytam to, co rozumiem…” z języka polskiego organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS. Sprawdzian odbywał się w 5 kategoriach wiekowych: kl. 1; kl. 2 i 3; kl. 4; kl. 5 i 6; gimnazjum. Polegał on na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru w ciągu 45 minut. Sprawdzał takie oto umiejętności:
Wyniki będą pod koniec kwietnia br. Każdy uczeń otrzyma indywidualny raport.
Czas przedświateczny, to czas pachnący piernikami, goździkami i oczywiście czas na obdarowywanie się prezentami. Uczniowie zaprosili swoich rodziców, przyjaciół szkoły, władze gminy oraz wszystkich tych, którym bliska jest nasza szkoła. Były życzenia od pani dyrektor oraz przedstawienie wigilijne. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody za najładniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. Po jasełkach wszyscy rozeszli się do klas, gdzie było dzielenie się opłatkiem oraz poczęstunek.
Ludzie listy piszą zwykłe, polecone…. – my też napisaliśmy! Tuż przed Bożym Narodzeniem dołączyliśmy do akcji „Marzycielska Poczta” razem z panią Marta Korycką. To ona nam o niej opowiedziała.
O planach dowiedzieliśmy sie już wcześniej. Wszyscy wyraziliśmy zgodę, a naszą radość i zapał było widać na uśmiechniętych twarzach. W środę i czwartek (14-15 XII) na lekcjach polskiego zaczęliśmy naszą przygodę z „Marzycielską Pocztą”. Zaczęliśmy, bo mamy nadzieję ją kontynuować. Każda klasa otrzymała 2 profile dzieci – chłopca i dziewczynki, zbliżonych wiekowo do nas. Poznaliśmy najważniejsze informacje, zobaczyliśmy zdjęcia chorych dzieci, aby każdy mógł się osobiście zapoznać z nowym kolegą, nową koleżanką. I zaczęło się! Długopisy poszły w ruch – przystąpiliśmy do pisania.
W listach było wszystko – przedstawienie się, zainteresowania, opisy sukcesów sportowych, wizyty Mikołaja, słowa otuchy, życzenia świąteczne. Niektórzy z nas wspominali również o swoich problemach zdrowotnych i zrozumieniu dla rówieśników w ich trudnej walce z chorobą. A pani Marta była pod wrażeniem długości niektórych listów…
I tak listy od czwartali otrzymali Szymon Gacioch i Wiktoria Konowada, od piątali Oliwia Frost i Natanael Witczak, zaś od gimnazjalistów i osób „głodnych pisania listów” z klas młodszych – Mateusz Skoczylas i Monika Stawińska. Mamy nadzieję, że nasze duże koperty i listy wprawiły dzieciaki w radosny nastrój.
Sprawozdanie z akcji zostało opublikowane 13.01.2012 r. na stronie http://marzycielskapoczta.pl/zespol-szkol-w-drogoszach/
Rokrocznie nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny. Tym razem w środę 14 XII do rozwiązywania testów przystąpiło 23 uczniów z klas III-VI i klasy I gimnazjum.
Uczennica klasy IV – Aleksandra Hrycyk zdobyła 136,25 punktów, co dało jej 5 miejsce w województwie i wynik bardzo dobry. Z kolei 10 miejsce zajęła Sylwia Chudek z kl. VI ze 122,5 punktami i wynikiem dobrym. Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczennicom!
Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany tym konkursem, to zapraszamy na stronę www.mat.edu.pl. Tam znajdują się testy z poprzednich edycji i ich rozwiązania. Już dziś możecie zajrzeć na tę stronę i spróbować swych sił, by za rok…
Wszystkie dzieci przez cały rok z niecierpliwością czekają na ostatni miesiąc w roku. Dlaczego? Bo wtedy przynajmniej dwukrotnie odwiedza je pewien starszy pan z siwą brodą w czerwonym kubraku rodem z zimnej Laponii, dźwigający wielki wór prezentów. 6 grudnia przyszedł też i do naszych uczniów.
Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się w szkolnej bibliotece. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI z p. Elżbietą Malec, a pomogły dzieci z klasy II z p. Danutą Gałęzowską. Wspólnie śpiewano piosenki, rozwiązywano zagadki. Następnie Święty Mikołaj w asyście Śnieżynek rozniósł po całej szkole upominki przygotowane przez kuchnię, a pomógł w tym Samorząd Uczniowski. Oj, niektórzy uczniowie musieli się bardzo postarać, aby dostać swój prezent! Najprościej można było się wykupić recytacją wierszyka lub śpiewaniem kolędy. Na szczęście wszyscy nasi uczniowie to w zasadzie grzeczne dzieci i każdy otrzymał smaczny upominek. Na zakończenie mikołajek odbył się konkurs pięknego czytania uczniów ze wszystkich klas.
Andrzejki to czas magiczny, czas wróżb. W tym roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Nasi uczniowie bawili się wraz z zaproszonymi osobami z Zespołu Szkół w Windzie. Była to wspaniała zabawa i uczta dla smakosza, bowiem rodzice sprzedawali napoje i upieczone przez siebie ciasta. Opiekę nad roztańczonymi uczniami sprawowały panie: Barbara Szadurska, Ewa Burdyło, Elżbieta Malec.
W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, który ma zwrócić uwagę ludzi na szkodliwość palenia. Dlatego też 17 listopada w naszej szkole został zorganizowany miting „Dzień bez papierosa”. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała scenki, plakaty, ulotki i hasła dotyczące szkodliwości palenia. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przemaszerowali przez Drogosze, skandując hasła propagujące zdrowy styl życia. Napotkanym osobom uczniowie wręczali przygotowane przez siebie ulotki i cukierki jako alternatywę dla palenia. Cukierki zasponsorował Samorząd Uczniowski.
Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole została pokazana prezentacja mulimedialna. Uczniowie, oprócz historycznego przekazu, zaśpiewali pięknie pieśni patriotyczne. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Malec, a akompaniowała p. Barbara Ulążka.
Dzień Zmarłych w tradycji polskiej to bardzo szczególne święto. Tego dnia odwiedzamy mogiły naszych bliskich, modląc się za ich dusze, zapalając znicze i składając kwiaty. Ale na każdym cmentarzu zawsze znajdzie się kilka, kilkanaście opuszczonych i zaniedbanych mogił. Dlatego tez klasa VI z wychowawczynią p. Elżbietą Malec w poniedziałek 26 października posprzątała opuszczone groby na parafialnym cmentarzu. Następnie uczniowie położyli kwiaty i zapalili znicze.
13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotował Samorząd Uczniowski. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia. W trakcie apelu Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Placówce SG w Barcianach - Dorian Burdyło wręczył uczniom przybory szkolne i inne pomoce naukowe, zebrane w ramach ogólnopolskiej akcji PCK "Wyprawka dla żaka". Na zakończenie uczniowie zaprezentowali bajkę "O rybaku i złotej rybce".
Jak co roku, tak i w tym, odbyło się pasowanie uczniów klasy I. Uroczystość pt; "Jesienny egzamin pierwszaków" przygotowała wychowawczyni Bożena Radawiec.
Początek roku szkolnego 2011/2012 przyniósł wiele zmian w naszej szkole. Od teraz jesteśmy Zespołem Szkół w Drogoszach, a nowym dyrektorem została Pani Ewa Bilska. Życzymy wszystkim pedagogom i uczniom sukcesów, w tym naprawdę nowym roku szkolnym.