PROJEKT MŁODZI KREATYWNI
Projekt „Młodzi kreatywni” jest realizowany w 31 szkołach ogólnokształcących (w tym 30 szkołach podstawowych oraz 1 liceum ogólnokształcącym) zlokalizowanych na terenie 11 gmin pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego. Beneficjentem jest Gmina Węgorzewo w partnerstwie z gminą Braniewo, Srokowo, Górowo Iławeckie, Pozezdrze, Sępopol, Lelkowo, Barciany, Budry, Dubeninki, Gołdap, powiatem węgorzewskim, Fundacją Rozwoju Regionu Gołdap, Społeczno-Oświatowym Stowarzyszeniem Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Stowarzyszeniem przy wsparciu Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Instytutu Badawczo- Szkoleniowego z Olsztyna, oraz Stowarzyszenia Warmińsko- Mazurskich Samorządów Pogranicza.
Opłata za dożywianie maj 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 15 dni x 7,00zł = 105,00zł
drugie danie - 15 dni x 4,50zł = 67,50zł
zupa - 15 dni x 2,50zł = 37,50zł
Opłata za dożywianie maj 2024r.
PRZEDSZKOLE
pełny obiad - 18 dni x 7,00zł = 126,00zł
drugie danie - 18 dni x 4,50zł = 81,00zł
zupa - 18 dni x 2,50zł = 45,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Opłata za dożywianie kwiecień 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 20 dni x 7,00zł = 140,00zł
drugie danie - 20 dni x 4,50zł = 90,00zł
zupa - 20 dni x 2,50zł = 50,00zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.04.2024r.
Opłata za dożywianie marzec 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.03.2024r.
Opłata za dożywianie luty 2024r.
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl. 0- VIII
pełny obiad - 19 dni x 7,00zł = 133,00zł
drugie danie - 19 dni x 4,50zł = 85,50zł
zupa - 19 dni x 2,50zł = 47,50zł
UWAGA!!!
Osoby płacące za dożywianie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia nieobecności do odliczenia.
Płatne na konto bankowe:
Szkoła Podstawowa w Drogoszach Drogosze 40, 11-410 Barciany
82 8851 1021 2003 0300 1011 0007
Płatność za obiady proszę dokonać do 15.02.2024r.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Już prawie tydzień minął od festynu rodzinnego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Bliżej siebie". Teraz zostały nam jedynie wspomnienia i plany na kolejną imprezę. A tak środowe wydarzenia zapamiętali uczniowie klasy VI:
"Na początku festynu Pani Dyrektor zabrała głos, by przywitać gości i wszystkich pracowników szkoły. Następnie każda klasa musiała coś zaprezentować, np.: taniec, śpiew lub dowolne przedstawienie". Do słów Asi Sebastian dodaje, że "sprawiedliwie było, że każda klasa przygotowała jakiś występ".
"Moim zdaniem tegoroczny Dzień Rodziny był ciekawym wydarzeniem zarówno pod względem rozrywkowym jak i kulinarnym" - tak swoje wspomnienia zaczyna Kamil. Łukasz dodaje, że festyn był także ciekawy i śmieszny. Prawie każdy szóśtoklasista wspominał mecz siatkówki nauczycieli i uczniów, występy zapasów, hip-hopu i zumby. Jednak największe wrażenie na uczniach wywarło przedstawienie "Kopciuszek" przygotowane przez pracowników i przyjaciół Zespołu Szkół w Drogoszach. W kilku pracach pojawiły się również prośby, by nauczyciele wystąpili za rok. Weronika zwórciła uwagę, że "każdy na festynie mógł znaleźć coś dla siebie. Starsi mierzyli poziom cukru we krwi i ciśnienie, młodsi malowali twarze specjalnymi farbami, a później wszyscy oglądali pokazy zumby, hip-hopu i zapasów."
W kilku pracach pojawiały się również sugestie, co można zrobić w przyszłych latach. Wojtek na przykład proponuje, by w meczu siatkówki mogli brać udział młodsi uczniowie, może wtedy nauczycieli mieliby jakieś szanse wygrać;). Dominik zwraca uwagę na brak aktywnych atrakcji na świeżym powietrzu. Bartłomiej śmiało marzy o pokazach lotniczych...
"Cieszę się, że w naszej szkole organizowane są festyny rodzinne. Mogą w nich uczestniczyć inni mieszkańcy, którzy nie mają dzieci w naszej szkole. Integruje to lokalną społeczność". Tak swoją pracę kończy Martyna Bator. Martyna Sobieska dodaje jeszcze: "Takich dni powinno być więcej w roku szkolnym". Myślę też, że wielu uczestników tegorocznego festynu zgodzi się z opinią Kamila, że był to najlepszy festyn ze wszystkich, które odbyły się do tej pory.
O dziwo nikt nie wspomniał o konkursie na najliczniej zgromadzaoną rodzinę, który notabene wygrała rodzina Jończyków.
Nam, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom wypada jedynie się cieszyć, że nasze starania zostały dostrzeżone i pozytywnie odebrane. Radość sprawia również fakt, że dzieci nadal potrafią czerpać radość z dni spędzonych na prostej zabawie w towarzystwie przyjaciół i najbliższej rodziny
18 kwietnia odbyła się III edycja konkursu "Mazurska Rodzina" organizowanego przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Donhoff w Mikołajkach. Celem konkursu było poznanie historii regionu poprzez poznawanie historii naszych rodzin. Nasz szkoła również wzięła udział w konkursie. W kategorii konkurs multimedialny Aleksandra Hrycyk, uczennica I Gimnazjum, zajęłą w nim I miejsce. Nagrodą był tablet. Gratulujemy Oli i dziękujęmy p. Andrzejowi Buńko za opiekę nad konkursem.
Tak brzmiał tytuł konkursu plastyczno-fotograficznego, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowani mieli miesiąc na dostarczenie prac konkursowych. Jury wybierało zwyciężców spośród 33 fotografii i prac plastycznych przedstawiających domy drewniane i murowane. Uczniowie naszego gimnazjum sfotografowali 9 domów w swoich miejscowościach. Praca Kariny Janeczko, uczennicy klasy II gimnazjum, zajęła III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy p. Andrzejowi Buńko za opiekę nad uczestnikami.
3 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Drogoszach obył się Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z dwóch gimnazjów znajdujących się na terenie Gminy Barciany (Barciany, Drogosze). Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy w Barcianach oraz Zespół Szkół w Drogoszach. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań, którego tematyka związana była z szeroko pojętą władzą lokalną. Komisję sędziowską tworzyli:
- p. Anna Tereszko – Sekretarz Gminy Barciany
- p. Elżbieta Malec- nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Drogoszach
- p. Andrzej Buńko – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół w Drogoszach
Jury po sprawdzeniu testów wyłoniło zwycięzców Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którymi zostali:
I miejsce – Aleksandra Hrycyk – Gimnazjum w Drogoszach,
II miejsce – Maria Matanowska – Gimnazjum w Barcianach,
III miejsce – Fabian Samul – Gimnazjum w Drogoszach.
Warto dodać, że uczestnicy biorący udział w konkursie musieli wykazać się dużą i wszechstronną wiedzą. Wypada również podziękować opiekunom za zainteresowanie uczniów tematyką samorządową oraz przygotowaniem do konkursu, którego zagadnienia często wybiegają poza ramy podstawy programowej dla III etapu edukacyjnego.
DYREKTOR ZS EWA BILSKA
PRACOWNICY SZKOŁY,
RODZICE i UCZNIOWIE
Serdecznie zapraszają na festyn rodzinny
BLIŻEJ SIEBIE
Impreza odbędzie się 3 czerwca 2015 r.
w Zespole Szkół w Drogoszach,
startujemy o godzinie 9:00
W PROGRAMIE MOC ATRAKCJI
9:00-11:00 śpiewy, tańce, skecze w wykonaniu uczniów klas 0-VI SP i I-III Gimnazjum, mecz piłki siatkowej nuczyciele vs uczniowie
11:00 pokazy zapaśników, prowadzący Łukasz Szmid
11:30 pokazy tańca hip-hop, prowadzący Robert Grynis
11:40 występ rodziców – pokaz zumby, prowadząca Katarzyna Twarowska
12:00 sztuka teatralna „Kopciuszek” w wykonaniu nauczycieli i pracowników szkoły
PONADTO
warsztaty plastyczne
pokaz sprzętu Staży Granicznej i tresura psa
pomiar ciśnienia i cukru
malowanie twarzy
kiermasz książki
masaż rąk, nauka makijażu, porady kosmetyczne, stoisko Oriflame
A TAKŻE
piknik przy grillu, kawiarenka, stoisko ze zdrową żywnością, domowe specjały, lody oraz liczne niespodzianki dla dzieci i przybyłych gości
NA NAJLICZNIEJ ZGROMADZONĄ RODZINĘ CZEKA ATRAKCYJNA NAGRODA
1 czerwca sześcioosobowe drużyny z klas I-IV wzmocnione siłami licznie przybyłych kibiców, wyjechały na boisko Orlik w Barcianach, by w duchu sportowej rywalizacji uczestniczyć w turnieju o Puchar Wójta Gminy Barciany. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i ciepło, humory dopisywały. W różnorodnych konkurencjach zmierzyliśmy się z drużynami z Barcian, Windy i Mołtajn. Walka o punkty była ostra, każdy z zawodników dawał z siebie wszystko. Raz wygrywaliśmy, raz przegrywaliśmy, nie zabrakło
dogrywek. Summa summarum, wygraliśmy!!! Zajęliśmy I miejsce, z czego oczywiście bardzo się wszyscy cieszyliśmy. Otrzymaliśmy piękny puchar ze słodyczami, a pan Jurek i zawodnicy udzielili wywiadu Telewizji Mazurskiej.
Troje uczniów klasy I gimnazjum: Agata Dudek, Aleksandra Hrycyk i Norbert Józefowicz po raz pierwszy reprezentowało naszą szkołę w konkursie historycznym organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie.Tematem tegorocznych zmagań była kultura i ustroje polityczne starożytnej Grecji. Rywalizację uczniowie zaczęli od rozwiązania 30 zadań testowych. Na ten etap jury przeznaczyło 30 minut. Okazało się jednak, że drużyny są tak dobrze przygotowane, iż wystaczyło im jedynie 20 minut. Następnie, po krótkiej przerwie, przyszedł czas na etap drugi - prezentacje multimedialne. Dowiedzieliśmy się z nich wiele o wybitnych postaciach świata helleńskiego.
Na koniec przyszedł oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników. Naszą drużynę pokonały jedynie trzy ekipy: z Pozezdrza, Węgorzewa i Więcek. Uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach zajęli czwarte miejsce, zostawiając sześć kolejnych w tyle. Jak zanaczyła na początku organizatorka konkursu, p. Anna Faj, z tej rywalizacji nikt nie wychodzi przegrany, dlatego wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów dostali też nagrody książkowe.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i serdeczne przyjęcie. Czekamy też z niecierpliwością na kolejne historyczne Termopile.
Zgodnie z kalendrzem 26 maja w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Matki. Wspólnie łącząc siły, wychowawczynie przedszkolaków, "zerówiaków", uczniów klas I-III przygotowały program artystyczny poświęcony mamom. Na sali gimnastycznej zebrało się ponad 50 pań. Siedząc przy nakrytych stołach, częstując się ciastem, owocami, pijąc kawę i herbatę, przejęte i wzruszone mamusie oglądały i słuchały występów dzieci. Tradycyjnie na program złożyły się wiersze i piosenki w wykonaniu najmłodszych. Pierwszaki śpiewały, wspólnie recytowały i tańczyły do piosenki Majki Jeżowskiej "Kolorowe dzieci". Uczniowie klasy II przedstawili inscenizację teatralną pt. "Kopciuszek", w niezwykłą podróż, według wiersza J.Tuwima "Lokomotywa", zabrali nas uczniowie klasy III. Każda z przybyłych mam otrzymała laurkę i drobny upominek oraz mnóstwo buziaków i zapewnień o nieustającej miłości. Atmosfera była bardzo miła, a flesze aparatów błyskały bez przerwy. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień sprawił wiele radości i był chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków. Dziękujemy wszystkim Paniom za przybycie i pomoc.
W słoneczny poniedziałkowy poranek uczniowie klasy VI wyjechali spod szkoły w nieznanym sobie kierunku. Wychowaczyni zorganizowała swoim podopiecznym wycieczkę-niespodzinakę. Uczniowie do końca nie wiedzieli, gdzie i po co jadą.
Celem podróży okazało się miasto Juranda, sławnego średniowiecznego rycerza, bohatera "Krzyżaków" H. Sienkiewicza. Bynajmniej jednak szóstoklasciści nie mieli spędzić całego dnia w muzeum. Zawitali za to do Parku Linowego - a tam czekał na nich przewodnik z mnóstwem atrakcji. Pierwsza to oczywiście tor przeszkód w parku linowym. Po krótkim instruktażu i pozytywnie zdanym przez wszystkich egzaminie przyszedł czas na sprawdzenie swojej kondycji i przede wszystkim odwagi, a z tym bywało różnie. Pięcioro uczniów zdecydowało się na trudniejszą, zieloną trasę. Musieli na niej zmierzyć się między innymi z: soplami, beczką, złośliwymi belkami, wirującymi łoptkami, mostem zwodzonym, ufff ... od samych nazw może zakręcić się w głowie. Mniej doświadczeni wybrali trasę czerwoną, gdzie czekały na nich przeszkody w postaci: sieci, falochronu, mostu birmańskiego czy pochylni. Jedni szybko uporali się z torem, innym pomógł dopiero doping.
Następnie uczniowie udali się nad rzekę Krutyń, tam wsiedli w kajaki i odpłynęli. Nie myślcie jednak, że wszystko odbyło się tak szybko i prosto. Okazało się, że wiosłować też trzeba umieć. Niektóre pary pływały od trzcin do trzcin (całe szczęście,że rzeka nie jest zbyt szeroka), inni musieli opanować wcale niełatwą sztukę współpracy, jeszcze inni mylili kierunki i mieli problem ze sterowaniem kajakiem. Summa summarów z bolącymi rękami (od wiosłowania) i brzuchami (a to od śmiania) dopłynęliśmy do Śluzy Babki. Tu mieliśmy chwilę na odpoczynek i podziwianie widoków, a potem powiosłowaliśmy z powrotem. Na brzegu czekało na nas ognisko, kiełbaski i ciepła herbata.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pieckach, a tam popłynęło mooorze pyyysznych lodów. O 17 byliśmy znów w Drogoszach. I chociaż pojawiły się opinie, że ta wycieczka to "jedna wielka lekcja wuefu" i tak było super.
Dziękuję paniom Agnieszce Całuch i Ewelinie Ewert za wspólną z nami obecność.
Nauka historii wcale nie musi oznaczać wkuwania dat. W sposób twóczy i inspirujący można zachęcić uczniów do nauki tego przedmiotu. Uczniowie chętnie podejmują twórcze działania, dzięki którym w atrakcyjny sposób przyswajają nowe umiejętności. Ostatnio czwartoklasiści wcielili się w mezopotamskich i egipskich skrybów. W ruch poszła glina, rylce, farby i papier (wobec braku papirusa). Efektem działań są gliniane tabliczki z pismem klinowym i egipskie hieroglify. Wcześniej gimnazjaliści przejęli rolę średniowiecznych budowniczych i stworzyli makiety budowli w stylu romańskim. Pod koniec kwietnia do klasy V zawitał Mikołaj Kopernik (Grzegorz Drozd), który najpierw opowiadał o sobie, a później odpowiadał na pytania uczniów. Z okazji święta 3 maja uczniowie II klasy gimnazjum przygotowali heppening, a szóstoklasiści w formie plakatów zaprezentowali najważniejsze fakty dotyczące II wojny światowej. Odbyli też wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Szczególne zainteresowanie wzbudziły eksponaty z powstania.
Cyceron nie bez powodu powiedział, że: "Historia jest nauczycielką życia". Warto ją zatem poznać.
Nie od dziś wiadomo, że najwięcej uczymy się, działąjąc aktywnie. Prawda ta często jest wykorzystywana przez nauczycieli. Aby zachęcić uczniów do pracy i pokazać im, że nauka i szkoła wcale nie muszą oznaczać nudy, stosują oni metody aktywizujące. Metody angażujące uczniów są często wprowadzane na lekcjach języka polskiego. Szóstoklasiści, pracując w grupach, tworzą komiksy plakaty, prezentacje. Pretekstem do aktywnych działań są najczęściej teksty literackie poznawane przez uczniów na lekcjach. Najpierw podopieczni pani Magdaleny Wiśniewskiej tworzyli plakaty przedstawiające dwanaście prac Herkulesa, póżniej w formie komiksu zaprezentowali wybrane opowiadanie z tomu "Mikołajek ma kłopoty". Ostatnio zaś zainteresowali się osobą Adama Mickiewicza. Przed nami kolejne lekcje i jeszcze więcej twóczych działań.
Przypomnijmy…w październiku ubiegłego roku uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielkami zasadziły w ziemi kwiatowe cebulki. Potem przyszła zima i dzieci zapomniały o kwiatach. Tym większe było ich zdziwienie, gdy wczesną wiosną roślinki zaczęły powoli pojawiać się w szkolnym ogródku. Najpierw ledwo widoczne, nieśmiałe zielone koniuszki wystawały z ziemi. Gdy się już ociepliło na dobre cebulki z dnia na dzień, całą swoją cebulową siłą, wypchnęły do nas tak bardzo oczekiwane kwiaty! Teraz rabatki cieszą nas pięknymi kolorami, różnorodnymi kształtami i zapachami. Krokusy, szafirki, żonkile i tulipany hojnie wynagradzają nam jesienne trudy, urzekając swym wyjątkowym, wiosennym pięknem. Kiedy dzieci wychodzą na plac zabaw, każda klasa z dumą podziwia swoje dzieło. Także rodzice,odwiedzający szkołę z zachwytem pochylają się nad naszymi rabatkami.
Lekcja wcale nie musi oznaczać nudy i siedzenia w ławce. Udowodnili to uczniowie klasy II gimnazjum, którzy realizowali projekt edukacyjny z historii. Celem projektu było propagowanie wiedzy na temat Konstytucji 3 maja. Uczniowie w ramach projektu przygotowali gazetkę ścienną, ulotki informujące o okolicznościach uchwalenia konstytucji, transparenty oraz ankietę. Publiczna realizacja w formie heppeningu miała miejsce 4 maja w Kętrzynie. Uczniowie rozdawali ulotki, balony oraz przeprowadzali ankietę wśród przechodniów. Mieszkańcy Kętrzyna wykazali się dużą wiedzą na temat wczorajszego święta. Starsi kętrzynianie chętnie przystawali, wspominali obchody z przeszłości, rozmawiali z gimnazjalistami i chwalili ich pomysł. Młodsi, niestety, często nie mieli dla nas czasu lub omijali nas szerokim łukiem, a szkoda. Gimnazjaliści mają już pomysły na kolejne akcje.
W naszej szkole spotkania z rodzicami to nie tylko czas przekazania informacji o postępach uczniów w nauce. To też doskonała okazja, by zaprezentować rodzicom to, co dzieje się w szkole na co dzień. Dlatego kiedy 29 kwietnia odbyło się spotkanie z rodzicami, przy tej okazji uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną. Skierowana ona była do rodziców i promowała zdrowe odżywianie oraz informowała o konsekwencjach, jakie niosą za sobą złe nawyki żywieniowe. Prezentacja stanowi część projektu edukacjnego „Żyj zdrowo”.
W Zespole Szkół w Drogoszach z okazji Światowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy ”Tydzień dla Ziemi”. Akcję przeprowadzono w ostatnim tygodniu kwietnia. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na problemy środowiska oraz dobra zabawa.
Uczniowie poszczególnych klas przygotowali transparenty o tematyce ekologicznej i przemaszerowali ulicami Drogosz. Zorganizowaliśmy także „Bieg dla Ziemi”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie (klasy 0-VI SP i I-III gimnazjum). Pani Dyrektor Ewa Bilska wręczyła nagrody i dyplomy zwycięzcom biegu.
Ważnym przedsięwzięciem była kampania informacyjna uczniów klas IV-VI na temat odnawialnych źródeł energii skierowana do młodszych koleżanek i kolegów. Uczniowie pozyskali wiedzę o odnawialnych źródłach energii w swojej okolicy, a następnie wykonali plakaty promujące alternatywne źródła energii. Plakaty cieszyły się zainteresowaniem maluchów. Gimnazjalistom wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii przekazał Pan Mateusz Cyra, który przedstawił prezentację przygotowaną w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Barciany.
Zbiórka zużytych baterii jest przeprowadzana w naszej szkole w sposób ciągły od kilku lat. Obecnie w każdej klasie są wystawione małe pojemniki na baterie. Uczniowie zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią źle składowane baterie i akumulatory. W ramach akcji uczniowie klasy V przypomnieli o konieczności zbierania zużytych baterii.
Jak co roku przeprowadziliśmy również sprzątanie miejscowości. Z radością zauważyliśmy, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej. Cieszymy się, że wzrasta świadomość społeczeństwa.
Dnia 25 maja 2015 r. w Nawiadach odbył się turniej zapaśniczy o puchar wójta gminy Piecki. Do walki stanęły zespoły między innymi z: Nawiad, Szczuczyna, Teresina i Karolewa. Ta ostatnia drużyna licznie reprezentowana przez naszych uczniów zajęła bezkonkurencyjnie I miejsce.
Medale
Mini zapasy do 25 kilogramów
chłopcy dziewczęta
I Damian Bronowicki I Karolina Bronowicka
II Dominik Soboczyński
29 kilogramów
chłopcy
III Dawid Baran
32 kilogramy
chłopcy dziewczęta
II Marceli Waszkiewicz I Wiktoria Bronowicka
II Klaudia Rakowska
35 kilogramów
II Patryk Bober
40 kilogramów
III Adrian Gomulicki
Młodzicy 58 kg Młodziczki 44 kg
I Jonatan Dłuski III Aleksandra Dłuska
GRATULUJEMY i czekamy na więcej
Po trzech latach nauki w końcu przyszedł czas na sprawdzenie, czy wiedza nie poszła w las. Dziś bowiem gimnazjaliści w całej Polsce przystąpili do egzaminu ginazjalnego z przedmiotów humanistycznych. Na pierwszy ogień poszła historia, potem uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Zaskoczeniem była forma pracy pisemnej. Zamiast spodziewanej przez wszystkich rozprawki gimnazajliści musieli wykazać się umiejętnością pisania opowiadania. Jutro będą się zmagać z królową nauk, czyli matematyką, i przedmiotami przyrodniczymi. Na koniec przyjdzie czas na sprawdzenie znajomości języków obcych. Wyniki egzaminu poznamy w maju, a teraz trzymamy kciuki.
Pod takim hałsłem odbył się w Zespole Szkół w Drogoszach XIV Wiosenny Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej popularnie nazywany GIMBĄ. Tegorocznych uczestników przywitał i przedstawił p. Jan Wiśniewski. W tym roku przybyli do nas: członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. Ojca Pio w Barcianach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie, młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Kętrzynie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Reszlu oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Drogoszach, Mołtajnach, Barcianach i Windzie. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych z Wójtem Ryszardem Kozyrą na czele. Organizatorami tegorocznej GIMBY byli: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin im. Ojca Pio w Barcianach, Zespół Szkół w Drogoszach, Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Barcianach
Po części oficjalnej nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich zabawa. Stałymi punktami GIMBY są występy poszczególnych środowisk przeplatane programem artystycznym przygotowanym przez młodzież szkolną. Naszą szkołę corocznie reprezentuje grupa p. Marty Kromplewskiej. W tym roku uczniowie klasy I SP zaśpiewali wiosenną piosenkę i zaprosili uczestników imprezy do zabawy w kwietniowo-włóczkową przeplatankę. Również i w tym roku nie zabrakło Basibabek, których występ porwał prawie wszystkich do tańca. Całość imprezy zakończyły zmagania sportowe przygotowne tym razem przez uczniów z Zespołu Szkół w Mołtajnach.
Atmosfera panująca na imprezie utwierdza nas w przekonaniu, że warto i trzeba organizować takie spotkania.
Ledwie uczniowie klasy IIIgimanzjum zakończyli trzydniowy maraton egzaminacyjny, a już muszą myśleć o tym, gdzie będą się uczyć we wrześniu. Dlatego 27 kwietnia 2015 roku uczestniczyli w DNIU OTWARTYM w Zespole Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. Była to okazja do zwiedzenia szkoły i wzięcia udziału w warsztatach szkolnych. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. W tym dniu odwiedzili także zakład pracy zajmujący się produkcją opakowań papierowych. Pracownik firmy WYRÓB OPAKOWAŃ Z TEKTURY, Anna Kamińska, oprowadził uczniów po zakładzie, zapoznał z technologią wytwarzania tektury oraz wyjaśnił zasady produkcji.
Dzisiaj ważny dzień dla uczniów klasy trzeciej szkół podstawowych. Tego dnia w całej Polsce uczniowie klas trzecich piszą swój pierwszy ważny sprawdzian w karierze szkolnej - Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.
12 uczniów klasy III ZS Drogosze, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Sidz, przystąpiło do egzaminu. Uczniowie mieli do rozwiązania 2 testy - z języka polskiego i matematyki. Na każdy z nich mieli 45 minut czasu.
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty jest podsumowaniem pierwszego etapu nauczania (klasy I-III) i jego wyniki dają wskazówki zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Sprawdzian umożliwia zbadanie, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować.