Nawigacja

 • Zaproszenie na festyn

  08.10.2015

   

  W dniu 14 października 2015 roku

  w

  Zespole Szkół w Drogoszach

  odbędzie się

   

  FESTYN RODZINNY

  Jesienne impresje

   

  PROGRAM IMPREZY

   

  9:00-10:00 Uroczysty apel z okazji DEN

  10:00-10:15 Sztuka teatralna pt.: „Szkoła na wesoło” w wykonaniu nauczycieli i uczniów

  10: 15- 11:00 Szkolny konkurs „Mam talent”

   

  11:00-13:00

  Mecz piłki siatkowej RODZICE-UCZNIOWIE

  Rodzinne rozgrywki sportowe

  13:00 Rozstrzygnięcie konkursu klasowego „Jesienny krajobraz”

   

  PONADTO:

  Kawiarenka, stoisko ze zdrową żywnością

  Stoisko Oriflame (masaż rąk, makijaż)

  Koło fortuny, stoisko plastyczne

  Malowanie twarzy

  Mierzenie poziomu cukru, ciśnienia i cholesterolu

   

  Serdecznie zapraszamy !

 • VIII Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla gimnazjalistów

  08.10.2015

  W dniu 08.10. br. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy ekologicznej organizowany przez Fundację Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Test pisało 21 uczniów z klas I – III gimnazjum. Najlepsze wyniki w I etapie konkursu uzyskali: Małgorzata Koziatek kl. III G, Aleksandra Hrycyk kl. II G, Kamil Zadrożny kl. I G. Każdy z wymienionych uczniów ma teraz do wykonania pracę indywidualną na temat „Jak żyć zdrowo? Jak żyć ekologicznie?”. Prace będzie oceniała komisja FOWJM i to ona zadecyduje, którzy uczniowie przejdą do II etapu konkursu. Naszym uczniom życzymy sukcesów w tych ekologicznych zmaganiach. Nad szkolnym etapem konkursu czuwała nauczyciel biologii Ewa Piotrowska.

 • Gimnazjaliści na Targach Pracy

  02.10.2015

  Ostatnia klasa gimnazjum to czas przepełniony nauką i jakże trudnymi wyborami, dotyczącymi przyszłości. Nowa szkoła, nowe znajomości i nowi nauczyciele – tego roku podopieczni Pana Mirosława Szyszko stać będą przed bardzo trudnym wyzwaniem, jakim jest wybór szkoły i zawodu, w którym w pełni się odnajdą. Z pomocą ruszyła doradca zawodowy - Pani Elżbieta Malec, która zorganizowała wyjazd na tegoroczne Targi Pracy w Kętrzynie. Uczniowie zapoznali się z ofertami różnych szkół w okolicy, porozmawiali z uczniami, poznali opinie o danej szkole od uczącej się tam młodzieży oraz dostali miłe upominki promujące szkoły. Na pewno ten wyjazd niejednemu z nas pomógł. Wszyscy mamy też nadzieję, że egzamin gimnazjalny wypadnie tak dobrze, że każdy bez problemu dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

 • Spotkanie z ekologią

  01.10.2015

   

  Naszym gościem 1 października br. była Pani Irena Dziadoń, która pracuje w Nadleśnictwie Srokowo. Nadleśnictwo Srokowo prowadzi regularny monitoring przyrodniczy w celu uniknięcia działań, które mogłyby zagrozić: gatunkom chronionym, lasom o szczególnej wartości i powierzchniom referencyjnym, czyli powierzchniom w stanie naturalnym lub zbliżonym do naturalnych. W spotkaniu z panią leśnik wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani Irena powiedziała nam, jakie funkcje pełni las, jakie są formy ochrony przyrody, ze zwróceniem uwagi na ochronę na naszym terenie, oraz jak dbać o środowisko naturalne i dlaczego jest to tak ważne. Opowiedziała również o pracy leśników. Być może wśród nas znajdzie się ktoś, kto wybierze taką drogę edukacji i w przyszłości tę ciekawą pracę. Wspomniała także o dokarmianiu zwierząt zimą i w związku z tym otrzymaliśmy w prezencie piękny karmnik, w którym nie zabraknie pożywienia dla ptaków. Wkrótce będziemy mogli śledzić gości ptasiej stołówki i prowadzić ornitologiczne obserwacje. Zaciekawiły nas informacje na temat wilka szarego, który pojawił się na naszym terenie. Jest to leśny łowca objęty w Polsce ścisłą ochroną.

  Bardzo dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję ekologii. W zorganizowaniu spotkania pomogła nam nasza nauczycielka biologii - Pani Ewa Piotrowska.

 • Nowe władze samorządowe wybrane

  30.09.2015

  W środę uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach wybieralin opiekuna i członków Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydaci postanowili przeprowadzić mini kampanię wyborczą, by zapoznać przyszłych wyborców ze swymi postulatami. W głosowaniu wzięła udział prawie cała społeczność uczniowska. A oto wyniki wyborów:

  Pani Magdalena Arnister-Wiśniewska - opiekun SU

  1. Natalia Czerepaniak - przewodnicząca SU

  2. Aleksandra Hrycyk - zastępca SU

  3. Paweł Polak - skarbnik

  4. Aleksandra Binkul - sekretarz

 • Dziewczęta pamiętają o chłopcach

  30.09.2015

  Dzień Chłopaka to święto obchodzone głównie przez nastolatków. Nie zapomniały o nim również uczennice naszej szkoły. Kreatywnością w tym roku wykazały się dziewczyny z klasy II gimnazjum. Włąsnoręcznie przygotowały podkoszulki dla swoich chłopców. Na każdej z nich znalazło się imię i przezwisko ucznia, oraz odciski dłoni ich koleżanek. Prezent wzbudził błysk zazdrości w niejednym męskim oku. Teraz jednak przed chłopcami duże wyzwanie - trzeba się oryginalnie odwdzięczyć na Dzień Kobiet.

 • "Wyprawa poprawa"

  18.09.2015

  W dniu 18 września br. uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Sprzątanie Świata – Polska” przeprowadzonej pod hasłem „Wyprawa poprawa.

  Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystości, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywna zbiórka i recykling.

  Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko oraz udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

   

 • Przywitać szkołę nadszedł już czas

  01.09.2015

  Kiedy w kalendarzu pojawia się data 1 września, to znak, że wakacje właśnie dobiegły końca. Nowy rok szkolny zaingurowaliśmy mszą świętą, potem, tradycyjnie już, zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej. Tu nastąpiła prezentacja nowych nauczycieli i wychowawców. Następnie wszyscy udaliśmy się do klas, by tam przywitać się po wakacyjnej przerwie i opowiedzieć sobie wakacyjne przygody. A od jutra - obowiązki witajcie....

 • WAKACJE - WITAJCIE!

  26.06.2015

  Stało się! Dziś rozpoczynają się upragnione przez wszystkich wakacje, a tym samym szczęśliwie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach wytężonej pracy czas najwyższy trochę poleniuchować. Nic nie robienie czeka już na nas. Wypoczywajcie, spotykamy się przecież już za dwa miesiące ;)

 • "Bądźcie uważni, starajcie się być szczęśliwi".

  25.06.2015

  Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy. 

  Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

  Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. 

  Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. 

  Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. 

  Słowami Dezyderaty Pani Dyrektor pożegnała w tym roku kolejnych absolwentów Zespołu Szkół w Drogoszach. Tym razem było to jednak wyjątkowe pożegnanie, gdyż mury naszej szkoły opuszczali wychowankowie Pani Ewy Bilskiej. 

  Po części oficjalnej odbyła się niebanalna część artystyczna, która zaskoczyła również samych absolwentów, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba było improwizować. Trzecioklasiści udowodnili jednak, że po egzaminach gimnazjalnych gotowi są zmierzyć się z każdą trudnością na swojej drodze, szybko więc odzyskali rezon i wszystko poszło zgodnie z planem. Jedno jest pewne - takiego zakończenia roku jeszcze u nas nie było. 

   

 • Kaliningrad po raz trzeci

  18.06.2015

   W dniach 18 – 19 czerwca 2015r. odbyła się wycieczka do obwodu Kaliningradzkiego. Z naszej szkoły brało w niej udział 16 uczniów. W pierwszym dniu wycieczki po zakwaterowaniu pojechaliśmy na Mierzeję Kurońską, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, byliśmy też nad morzem, jednak pogoda nie pozwoliła na kąpiel. W drugim dniu wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć zoo, statek badawczy Witeź, Oceanarium oraz łódź podwodną. Taki wyjazd to również świetna okazja do samodzielnego posługiwania się językiem rosyjskim przy zamawianiu posiłków oraz robieniu zakupów. 

 • XIV Międzynarodowy Rajd Rowerowy Kętrzyn-Prawdińsk

  Trzy uczennice z naszej szkoły: Emilia Kowalewska, Martyna Bator i Eliza Kłyszejko uczestniczyły w XIV Międzynarodowym Rajdzie Rowerowym Kętrzyn-Prawdińsk. Rajd odbył się w ramach międzynarodowej współpracy Powiatu Kętrzyńskiego z Rejonem Prawdinsk z Obwodu Kaliningradzkiego. Przejazd rozpoczął się po stronie rosyjskiej. Uczestnicy mieli do pokonania około 40 kilometrów. Meta, a później oficjalne zakończenie imprezy odbyło się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

   

 • "Czy mam za co kupić? Czy jest gdzie kupić?"

  23.06.2015

  O życiu zredukowanym do tych dwóch pytań opowiadał z niezwykłą szczerością aktor Lech Dyblik, młodzieży bardziej znany z roli Badury w serialu "Świat według Kiepskich". Aktor spotkał się z gimnazjalistami naszej gminy w szkole w Barcianach, by opowiedzieć im o trudnym życiu człowieka uzależnionego od alkoholu. Jak wyjaśnił na poczatku, czuje się uprawniony do takich rozmów, gdyż sam jest alkoholikiem.

  Artysta wspominał rodzinny dom, w którym ojciec 'nadużywał' alkoholu. Nieobce mu były awantury rodziców, na słowo "dom" reagował niechęcią i marzył o tym, by wyrwać się z niego jak najszybciej. Okazja nadarzyła się, gdy rozpoczął naukę w szkole średniej. Opuszczał dom z silnym postanowieniem, że nigdy nie tknie alkoholu. Niestety, życie szybko zweryfikowało składane obietnice. Najpierw pił, bo wszyscy pili, potem, aby ukoić smutek po życiowych rozczarowaniach, a nawet wtedy, gdy w końcu odniół długo oczekiwany sukces. Po trudnej walce z nałogiem i samym sobą udało mu się ujarzmić uzależnienie. Aktor nie pije już 23 lata i marzy o tym, żeby umrzeć jako trzeźwy alkoholik, czego oczywiście mu życzymy. Artysta poruszył również problem innych pułapek czyhających na młodych z XXI wieku. Wspomniał o zgubnym wpływie telewizji, wszechobecnych reklamach kuszących pięknym i szczęśliwym, ale jakże dalekim od realizmu, życiem. Mierżą go również teledyski pełne młodych i pięknych ludzi ukazanych w sztucznym świecie, z którym tak wielu się utożsamia.

  Aktor poruszył zebranych swoją szczerością, dystansem do siebie i odwagą w mówieniu o najtrudniejszych momentach ze swojego życia. Liryczny charatker spotkaniu nadały rosyjskie pieśni wykonane przez aktora.

  W spotkaniu z Lechem Dyblikiem brali udział uczniwie klasy I i II Gimnazjum w Drogoszach. Dziękujemy p.Dyblikowi za mile spędzony czas, życzymy wytrwałości w walce z chorobą, może spotkamy się jeszcze kiedyś...

 • Rodzinny wyjazd uczniów klasy I

  12.06.2015

  Mija rok szkolny. By miło zakończyć dziesięć miesięcy nauki, 12 czerwca klasa I SP wybrała się na wycieczkę krajoznawczą do Krutyni. Razem z bliskimi sercu osobami każdy uczeń zaopatrzony w prowiant i inne smakołyki o godz. 8.00 wsiadł do autokaru, aby wyruszyć na wyprawę. Dla wielu dorosłych był to pierwszy od dłuższego czasu wyjazd, tak więc atrakcja była dla wszystkich. Po dotarciu na miejsce od razu wsiedliśmy na łodzie, było cicho, spokojnie, słonecznie. Rzeka Krutynia leniwie toczyła swe wody, a my obserwowaliśmy naturę w jej czystej, nieskażonej postaci. Zachwyt budziły przejrzyste wody, ryby, kaczki, rośliny, a nawet podwodne, czerwone kamienie (oznaka czystości wód). Nie byliśmy sami, mijaliśmy innych uczestników w kajakach, łodziach. Mieliśmy sporo frajdy, obserwując zmagania młodych dziewcząt z wiosłami, które kierowały kajakiem nie tam, gdzie chciały one. Godzinna przejażdżka szybko minęła i nieco zgłodniali udaliśmy się na ognisko. Po posiłku spożytym na leśnej polanie, poszliśmy zwiedzać Muzeum Przyrody. Tam widzieliśmy różne okazy ptaków, ssaków zamieszkujących nasze tereny – zachwytom i zdjęciom nie było końca. W drodze powrotnej – obowiązkowa wizyta w lodziarni w Pieckach – mniam,mniam. 

 • "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

  12.06.2015

  Chociaż w całej Polsce akcja Noc bibliotek miała miejsce 30 maja, jednak my ze względów organizacyjnych przełożyliśmy ją na 12 czerwca. Udział w nocnym spotkaniu z książką zadeklarowało 31 uczniów z klas III-VI. Całą akcję zorganizowała i koordynowała p. Elżbieta Malec.

  Najpierw uczestnicy imprezy przygotowali na sali gimnastycznej miejsce do spania. Później, by głód nie przeszkodził nam w czytaniu, rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski, a dzięki uprzejmości P. Dyrektor na deser zjedliśmy pyszne lody. Następnie w murach szkoły pojawiły się wampiry, upiory, książniczki, wojownicy ninja - jednym słowem przeżyliśmy inwazję baśniowych i bajkowych stworów-potworów. W znakomitych humorach, przy subtelnym blasku świec, zasiedliśmy do wspólnego czytania. Każdy miał okazję przedstawić swoją interprtację wybranego utworu literackiego. Później emocje znów poszły w górę, a to za sprawą quizu bajkowego. Pięć drużyn zmagało się z pytaniami mającymi sprawdzić ich znajomość lektur dziecięcych. Po gorącej dogrywce wygrała drużyna w skład której weszli: Gabriel Suchecki, Jakub Zadrożny, Bartosz Gunia i Bartłomiej Suchecki. Zwycięzcy zostali oczywiście nagrodzeni. Przed snem, by wyciszyć trochę emocje, obejrzeliśmy pierwszą część trylogii w reżyserii Petera Jacksona Władca Pierścieni. Drużyna pierścienia. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wkrótce znaleźliśmy się w objęciach Morfeusza. I jeśli czytelnik uważa, że wszystko odbyło się tak szybko i łatwo, to już wyprowadzam go z błędu - nocnych marków oczywiście nie zabrakło. Rano pozostało nam jedynie posprzątać po nocnych szaleństwach i czekać na przyjazd rodziców. 

  Pierwsza Noc bibliotek w Zespole Szkół w Drogoszach za nami.Uczestnicy tegorocznej pytali, kiedy nastepna. Inni proponowali, by nocować w szkole dłużej - wnosimy stąd, że impreza była udana.

 • Nadzieja Ziemi

  12.06.2015

  W dniu 12 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w X Międzynarodowym Turnieju Ekologicznym NADZIEJA ZIEMI. Turniej zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Tematem przewodnim było hasło: „Martwe drewno jako środowisko życia”. Uczennice: Agata Dudek, Aleksandra Hrycyk i Ewa Bober rozwiązały indywidualnie test, wykonały zadania zespołowe w terenie, oraz zaprezentowały przygotowaną przez siebie prezentację dotyczącą dyląża garbarza- chrząszcza żyjącego w martwym drewnie. Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Niestety, znów znaleźliśmy się poza podium, ale zdobyte doświadczenia są bezcenne. Na pewno spróbujemy za rok.

 • Safari i nie tylko

  10.06.2015

  Środa przywitała uczniów klasy II, III i IV wspaniałą, słoneczną pogodą. Tego dnia dzieci wybrały się na całodniową wycieczkę „Safari i nie tylko”. Celem podróży była piramida w Rapie, Republika Ściborska i Zatyki.

  Najpierw odwiedziliśmy niezwykły grobowiec znajdujący się w Rapie. Piramida w Rapie to zbudowany w 1811 r. w mazurskiej wsi Rysich Bagnach grobowiec rodzinny pruskiego rodu von Fahrenheid. Cechą charakterystyczną budowli jest kształt przypominający egipskie piramidy. Na przestrzeni lat w grobowcu pochowano siedmiu członków rodziny. Wokół budowli narosło wiele legend, opowieści i fantastycznych teorii. „Powietrze nasycone wilgocią z okolicznych bagien stoi nieruchomo, cisza wwierca się w uszy, a promieniowanie sprawia, że giną owady i małe zwierzęta”. Zabezpieczając budowlę przed dewastacją, wnętrze budowli uporządkowano, a wejście zamurowano. Wnętrze obiektu można oglądać przez zakratowane okienka.

  Następnie udaliśmy się do Republiki Ściborskiej – „polskiego bieguna zimna” o naturalnym krajobrazie. Tu wilki, dziki, jelenie dosłownie podchodzą do ogrodzenia zabudowań gospodarskich. W osadzie dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Indiańskiej i Eskimoskiej. Nasz przewodnik, Biegnący Wilk, zaprowadził nas do chaty maszera, opowiedział o swoich północnych wyprawach oraz zapoznał z prawdziwymi historiami Leśnych Ludzi. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom psy zaprzęgowe.

  Ostatnim etapem podróży była jazda samochodami terenowymi. W Zatykach, u stóp Szeskich Wzgórz poczuliśmy się jak na Safari w cieniu afrykańskiego Kilimandżaro. Bezkrwawe Safari trwało godzinę. Z bliska można było oglądać stada danieli, saren, jeleni, marali, tarpanów, koni Przewalskiego, muflonów, jaków, owiec arui. Karmiliśmy świniodziki i dziki. Zaskoczeniem były strusie, zebra i wielbłąd.

  Po takiej jeździe smakowała nam kiełbaska z ogniska. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.

 • Festyn "Bliżej siebie" oczami uczniów

  09.06.2015

  Już prawie tydzień minął od festynu rodzinnego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Bliżej siebie". Teraz zostały nam jedynie wspomnienia i plany na kolejną imprezę. A tak środowe wydarzenia zapamiętali uczniowie klasy VI:

  "Na początku festynu Pani Dyrektor zabrała głos, by przywitać gości i wszystkich pracowników szkoły. Następnie każda klasa musiała coś zaprezentować, np.: taniec, śpiew lub dowolne przedstawienie". Do słów Asi Sebastian dodaje, że "sprawiedliwie było, że każda klasa przygotowała jakiś występ". 

  "Moim zdaniem tegoroczny Dzień Rodziny był ciekawym wydarzeniem zarówno pod względem rozrywkowym jak i kulinarnym" - tak swoje wspomnienia zaczyna Kamil. Łukasz dodaje, że festyn był także ciekawy i śmieszny. Prawie każdy szóśtoklasista wspominał mecz siatkówki nauczycieli i uczniów, występy zapasów, hip-hopu i zumby. Jednak największe wrażenie na uczniach wywarło przedstawienie "Kopciuszek"  przygotowane przez pracowników i przyjaciół Zespołu Szkół w Drogoszach. W kilku pracach pojawiły się również prośby, by nauczyciele wystąpili za rok. Weronika zwórciła uwagę, że "każdy na festynie mógł znaleźć coś dla siebie. Starsi mierzyli poziom cukru we krwi i ciśnienie, młodsi malowali twarze specjalnymi farbami, a później wszyscy oglądali pokazy zumby, hip-hopu i zapasów."

  W kilku pracach pojawiały się również sugestie, co można zrobić w przyszłych latach. Wojtek na przykład proponuje, by w meczu siatkówki mogli brać udział młodsi uczniowie, może wtedy nauczycieli mieliby jakieś szanse wygrać;). Dominik zwraca uwagę na brak aktywnych atrakcji na świeżym powietrzu. Bartłomiej śmiało marzy o pokazach lotniczych...

  "Cieszę się, że w naszej szkole organizowane są festyny rodzinne. Mogą w nich uczestniczyć inni mieszkańcy, którzy nie mają dzieci w naszej szkole. Integruje to lokalną społeczność". Tak swoją pracę kończy Martyna Bator. Martyna Sobieska dodaje jeszcze: "Takich dni powinno być więcej w roku szkolnym". Myślę też, że wielu uczestników tegorocznego festynu zgodzi się z opinią Kamila, że był to najlepszy festyn ze wszystkich, które odbyły się do tej pory.

  O dziwo nikt nie wspomniał o konkursie na najliczniej zgromadzaoną rodzinę, który notabene wygrała rodzina Jończyków. 

  Nam, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom wypada jedynie się cieszyć, że nasze starania zostały dostrzeżone i pozytywnie odebrane. Radość sprawia również fakt, że dzieci nadal potrafią czerpać radość z dni spędzonych na prostej zabawie w towarzystwie przyjaciół i najbliższej rodziny

 • Zwycięstwo Aleksandry w Mikołajkach

  18.04.2015

  18 kwietnia odbyła się III edycja konkursu "Mazurska Rodzina" organizowanego przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Donhoff w Mikołajkach. Celem konkursu było poznanie historii regionu poprzez poznawanie historii naszych rodzin. Nasz szkoła również wzięła udział w konkursie. W kategorii konkurs multimedialny Aleksandra Hrycyk, uczennica I Gimnazjum, zajęłą w nim I miejsce. Nagrodą był tablet. Gratulujemy Oli i dziękujęmy p. Andrzejowi Buńko za opiekę nad konkursem. 

 • "Mazurski dom w mojej okolicy"

  Tak brzmiał tytuł konkursu plastyczno-fotograficznego, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowani mieli miesiąc na dostarczenie prac konkursowych. Jury wybierało zwyciężców spośród 33 fotografii i prac plastycznych przedstawiających domy drewniane i murowane. Uczniowie naszego gimnazjum sfotografowali 9 domów w swoich miejscowościach. Praca Kariny Janeczko, uczennicy klasy II gimnazjum, zajęła III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy p. Andrzejowi Buńko za opiekę nad uczestnikami.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespoł Szkół w Drogoszach
  Zespoł Szkół w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
 • 89 753 25 55

Galeria zdjęć