Nawigacja

 • Program PIT 2013

 • Niewiele znaczy wiele - 1%!

  Przekaż 1% podatku na ZS DROGOSZE! Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" objęła patronat nad naszą szkołą.

  Jak przekazać 1%? To naprawdę bardzo proste! Wystarczy wziąć PIT 37 i...

  w pole 122 Numer KRS wpisać: 0000270261,

  zaś w pole 124 Cel szczegółowy 1%: ZS DROGOSZE 1314.

  Liczy się każdy grosz!

  Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" jest organizacją pozarządową mającą charakter non-profit. Jej misją jest szeroko rozumiana pomoc ludziom młodym, pokrzywdzonym przez zjawiska losowe (wypadki, schorzenia wrodzone), ale również promowanie osób zdolnych, aktywnych, które nie są w stanie rozwijać swoich talentów ze względu na brak środków pieniężnych. Więcej informacji o fundacji znajduje się na stronie www.mlodzi-mlodym.pl

   

 • Zbierajmy baterie

  22.09.2014

  Marszałek urządza konkurs, zawody,

  kto zbiera baterie, wygrywa nagrody.

   

  Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach publicznej kampanii edukacyjnej ogłosił konkurs zbiórki zużytych baterii "Baterie na wagę czystego środowiska". Konkurs ma na celu upowszechniać prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami małogabarytowymi i akumulatorami oraz podnosić świadomości ekologiczną społeczeństwa.

  Uczniowie uczęszczający do naszej szkoły, jak również jej pracownicy, zużyte baterie i akumulatory wrzucają do zielonego pudełka, specjalnie oznaczonego do tego celu.

  W nieprzekraczalnym terminie do 4 XII 2014 roku jesteśmy zobowiązani przesłać dokument, który potwierdzi, ile baterii oraz akumulatorów udało się zebrać w naszej szkole. Finał konkursu odbędzie się 12 XII na uroczystej gali, na którą zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu. To właśnie dla nich przewidziane są atrakcyjne upominki. Cóż… zbierajmy baterie!

 • Krawiec Niteczka

  12.09.2014

  12 września uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl "Krawiec Niteczka" na odstawie opowiadania Kornela Makuszyńskiego pt. "O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem". Przedstawienie wyreżyserował Zbigniew Głowacki, a występowali aktorzy ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Tym spektaklem Internetowy Teatr dla Szkół rozpoczął nowy sezon teatralny w naszej szkole.

 • Zapaśnicy na matę!

  12.09.2014

  11 zawodników z sekcji zapasów GLKS "Orzeł" z Karolewa wraz z trenerami odwiedziło naszą szkołę w piątek 12 IX. Po przedstawieniu zapaśników najstarszy z nich, 18-letni Damian, poprowadził skróconą wersję rozgrzewki na ogromnej macie.

  Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności i gibkości naszych rówieśników. Zwłaszcza Maciek z klasy III szkoły podstawowej w niebieskim trykocie zbierał największe brawa za niezwykłą gibkość. On i Szymon to najmłodsi adepci zapasów o niezwykłej dynamice ruchowej. Trener nazwał ich zwinnymi kocurami. A jeszcze 6-11 miesięcy temu wszyscy młodzi zawodnicy przewracali się o własne nogi. Po rozgrzewce i pokazie różnych rzutów obejrzeliśmy pokaz walki sparingowej w wykonaniu pełnoletniego zawodnika Damiana i trenera Łukasza. Jednak żaden z naszych uczniów nie chciał spróbować swych sił na macie. A szkoda…

  Zapasy to sport znany już od czasów starożytnych. Rozwija wszystkie cechy motoryczne, bowiem jest to sport bardzo wszechstronny. Zawodnicy zmagają się na macie w jednakowej kategorii wagowej, jeden w niebieskim trykocie, a drugi w czerwonym. Zapasy dzielą się na styl klasyczny i wolny (tu można chwytać przeciwnika za nogi). Rzuty na matę wykonywane są bez użycia siły, tylko z użyciem techniki.

  Uczniowie zainteresowani poznaniem tajników zapasów mogą zapisywać się na zajęcia. Zobaczymy, ilu adeptów zapasów znajdziemy w naszej szkole.

 • ŻEGNAJCIE GÓRY, LASY, JEZIORA, NADESZŁA NAUKI PORA

  01.09.2014

  Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od wysłuchania mszy świętej. Następnie zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie przywitała nas Pani Dyrektor. Przypomniała nam, że zakończył się już czas błogiego, wakacyjnego lenistwa, a przed nami dziesięć miesięcy zdobywania wiedzy i odkrywania świata.

  Na koniec wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by podzielić się wakacyjnymi wspomnieniami...    
   

 • Wyprawka szkolna 2014/2015

  Dyrektor Zespołu Szkół w Drogoszach informuje, że Wójt Gminy Barciany zarządzeniem nr 67/2014 z dnia 05 sierpnia 2014r. ustalił termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014r. "Wyprawka szkolna".