Nawigacja

 • Program PIT 2013

 • Niewiele znaczy wiele - 1%!

  Przekaż 1% podatku na ZS DROGOSZE! Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" objęła patronat nad naszą szkołą.

  Jak przekazać 1%? To naprawdę bardzo proste! Wystarczy wziąć PIT 37 i...

  w pole 122 Numer KRS wpisać: 0000270261,

  zaś w pole 124 Cel szczegółowy 1%: ZS DROGOSZE 1314.

  Liczy się każdy grosz!

  Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" jest organizacją pozarządową mającą charakter non-profit. Jej misją jest szeroko rozumiana pomoc ludziom młodym, pokrzywdzonym przez zjawiska losowe (wypadki, schorzenia wrodzone), ale również promowanie osób zdolnych, aktywnych, które nie są w stanie rozwijać swoich talentów ze względu na brak środków pieniężnych. Więcej informacji o fundacji znajduje się na stronie www.mlodzi-mlodym.pl

   

 • "Myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić"

  11.12.2014

  Dnia 11.12.2014 r. odbył się w klasie III konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. „Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…” W czasie konkursu uczniowie wykazali się znajomością książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Dwóch uczniów uzyskało taką samą ilość punktów, dlatego odpowiadali ustnie na dodatkowe pytania. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dzieci twórczością A. A. Milne, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz doskonalenie techniki czytania. Konkurs wywołał wiele pozytywnych emocji i pozwolił na dłużej zapamiętać treść książki oraz jej bohaterów. Zwycięzcy to: Jakub Gierko, Adrian Gomulicki i Kacper Karwowski.


   

 • Adwentowe światło

  03.12.2014

  "Adwentowe światło" to kolejna propozycja konkursu plastycznego ogłoszonego przez Panią Dyrektor, skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Adwent to w tradycji wielu religii czas spokoju, refleksji i zadumy. Czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Z tym okresem związane są różne zwyczaje. Najpopularniejsze zostały ukazane w pracach uczniów. Nie zabrakło kalendarzy adwentowych, wieńców, lampionów. Rodzice, jak zawsze, włączyli się w nasze działania i wsparli swoje dzieci w wykonaniu prac i służyli pomysłami. Konkurs przyciągnął wielu obserwatorów i smakoszy cukierków. Na szkolnym korytarzu panowała niezwykła atmosfera. Kiedy w lampionach zapłonęły świece, w powietrzu rozniósł się aromat wosku i ciepły blask płomieni. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: grupa i prace indywidualne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności.


   


   

 • Kto czyta książki, ten żyje podwójnie

  02.12.2014

  Dnia 2 grudnia 2014 r. w szkolnej bibliotece odbyła się niezwykła uroczystość. Tego bowiem dnia uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na Czytelnika. Całość przygotowała i poprowadziła szkolna bibliotekarka, p. Elżbieta Malec. Zgromadzone pierwszaki z uwagą wysłuchały ciekawej inscenizacji na temat książek. Odgadywały zagadki, wysłuchały wskazówek na temat, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak należy obchodzić się z książkami. Następnie ślubowały być wzorowym czytelnikiem, a Pani Dyrektor Ewa Bilska wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania. Na zakończenie tego wydarzenia, Pani Dyrektor każdemu wręczyła pamiątkowy dyplom wraz z drobnym, lecz jakże pożytecznym upominkiem, a p. Malec wypożyczyła każdemu dumnemu pierwszakowi książkę. Pierwszoklasiści podziękowali piosenką, której ostatnie słowa oddają ducha tego dnia " Bo, po wizycie tu, w bibliotece, pierwszak się czuje, jak ryba w rzece".


   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2014

  W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania maskotki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Kariera misia rozpoczęła się w końcu XIX wieku. Niemiecka inwalidka wskutek choroby szyła różne pluszowe zabawki – zwierzątka. Pluszowe zabawki wystawiono na targach w Lipsku w 1903 roku. Dzięki tej wystawie pluszaki zdobyły dużą popularność. Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci, z których najbardziej znanym jest Kubuś Puchatek. Innym niedźwiedzim bohaterem książek dla dzieci jest Miś Paddington. W Polsce popularne były dobranocki przedstawiające misia, np. Miś Usztatek czy Colargol. W naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny: „Portret mojego misia” oraz zbiórkę maskotek – misiów w bibliotece. Konkurs cieszył się powodzeniem wśród maluchów. Jury nagrodziło 12 najładniejszych prac. Dzieci z chęcią włączyły się do zbiórki przynosząc swojego misia. Misie przez kilka dni w czasie przerw były wspaniałą maskotką do przytulania. W oddziale „0” odbyło się spotkanie z Misiem, podczas którego dzieci poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia. Słuchały wierszy o misiach, rysowały portret maskotki i uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.


   

 • Szkolny Dzień Życzliwości

  21.11.2014

  W piątek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już od kilku dni. Uczniowie klas O-III z wychowawczyniami wykonali uśmiechnięte buźki, serduszka, słoneczka. Z uśmiechniętych emblematów stworzyli łańcuchy życzliwości, którymi ozdobili szkolny korytarz. Miały one przypominać wszystkim, że życzliwość to ciepłe spojrzenie, uśmiech na twarzy, który nic nie kosztuje, a innym może sprawić przyjemność. Już od środy po całej szkole roznosił się cudowny zapach pieczonych ciasteczek, a to za sprawą dzieci z klasy III. Dzień życzliwości zakończyliśmy miłym akcentem - dziewczynki z klas II i III od rana obdarowywały wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły ciasteczkami: cynamonowymi, owsianymi, z bakaliami i … z dużą ilością serdeczności i miłości. To był wyjątkowo miły dzień.
   

 • "SYMBOLE NARODOWE" oraz "LAMPION Z DYNI"

  12.11.2014

  Podczas apelu 12.11.2014 r. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wykonali najlepsze prace w konkursie "SYMBOLE NARODOWE".

  Na szczególne gratulacje w kategorii I-III zasłużyli:

   

  1.Julia Maciąg kl. II

  2.Milena Nowak kl. I

  3.Jakub Gierko kl. III

   

  Wyróżnienia:

   

  1.Bartosz Ponichtera kl. II

  2.Wiktoria Filipiuk kl. III

   

  Najlepsze prace w kategorii IV-VI wykonali:

  I miejsce Aleksandra Ponichtera

  II miejsce Kacper Janeczko

  III miejsce Martyna Bator

  Wyróżniono również prace Natalii Całuch oraz Wojciecha Paukszty.


  Rozstrzygnięty został także konkurs na "LAMPION Z DYNI".

  W kategorii przedszkole i "0-III" nagrody otrzymali:

  I miejsce Bartosz Ponichtera

  II miejsce Milena Nowak

  III miejsce Paulina Stasal

  Wyróżnienie : Tomasz Ponichtera

  W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce Aleksandra Ponichtera

  II miejsce Łukasz Dziuba

  III miejsce Róża Musiałowska

  wyróżnienie: Eliza Chruścicka

  W kategorii klas gimnazjalnych:

  I miejsce Weronika Spasówka

  II miejsce Agata Dudek

  III miejsce Adam Dziuba

  wyróżnienie: Jarosław Koszła.   

  Lampiony wykonały również klasy. W tej kategorii wygrała klasa III SP, II miejsce zajęła II klasa gimnazjum, a III miejsce zajęła klasa II SP. Konkursy przygotowała p. Ewa Burdyło. Dziękujemy za udział. Zapraszamy do następnych.   

 • "NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”

  12.11.2014

  Dnia 11 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. : ,,NASZA KREW –  NASZA OJCZYZNA” zorganizowany przez KHDK przy palcówce SG w Barcianach  oraz GOK w Barcianach.

  Prace naszych uczniów zostały zauważone i nagrodzone.

  W kategorii klas I-III II miejsce zajęła–Weronika Hrycyk z klasy III

  Wyróżnienie otrzymał Dawid Baran - uczeń klasy II

  W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała szóstoklasistka Natalia Całuch


   

 • Z pieśnią na ustach kochamy Cię, Polsko!

  12.11.2014

  We wtorek 11 listopada miały miejsce ogólnopolskie obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dziś my - pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Dorgoszach uczciliśmy pamięć wydarzeń sprzed 96 lat. W tym roku jednak obchody miały inny charakter. Włączyła się do nich cała społeczność szkolna. Najpierw uczniowie wykonali indywidualnie prace na konkurs plastyczny pt. Symbole Narodowe. Następnie wychowankowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty o tematyce patriotycznej i w końcu każda klasa, przygotowana przez p. Barbarę Ulążkę, zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną. Obchody zakończyły się rozdaniem nagród w szkolnych konkursach.


   

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  31.10.2014

  Miesiąc październik związany jest z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. W związku z tym w naszej bibliotece został przygotowany cykl działań promujących obchody tego święta. Na gazetce zamieszczono informacje o idei Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne promujące bibliotekę jako miejsce przyjazne uczniowi. Lekcje miały na celu wyeksponowanie dobrych stron biblioteki oraz promowanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Zostały również nierozstrzygnięte konkursy na: fraszkę i najoryginalniejsze życzenia, a także na ekslibris biblioteki. Zwycięzcami okazali się: Weronika Spasówka, Agata Mielniczek, Aleksandra Hrycyk i Łukasz Dziuba.

  Uroczyste zakończenie obchodów połączone zostało z imprezą czytelniczą klasy III SP. W dniu 29.10. 2014 roku odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Jego laureatami zostali: Wiktoria Filipiuk, Weronika Hrycyk, Paulina Grzejszczyk, a wyróżnienie otrzymał Damian Bronowicki. Wszystkie przedsięwzięcia miały na celu wyrabianie wśród uczniów nawyku traktowania biblioteki jako miejsca, zdobywania informacji w sposób nowoczesny oraz postrzegania jej jako ośrodka życia kulturowego w szkole.


   

 • Mazurski Bociek

  30.10.2014

  W dniu 30 października 2014 roku w budynku Portu Ekomarina w Giżycku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Mazurski Bociek” zorganizowanego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku. Konkurs trwał od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku, a polegał na zinwentaryzowaniu gniazd bocianich i obserwacji tych ptaków.

  Uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach wykonali dwa projekty dotyczące liczebności bocianich rodzin w miejscowościach Krelikiejmy i Duje. Prace uczniów zostały wysoko ocenione, zdobyliśmy I i III miejsce i otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody. Dzięki uczniom biorącym udział w konkursie zbiory biblioteki wzbogaciły się o nowe, atrakcyjne książki o tematyce przyrodniczej. Nagrodami w konkursie były też budki lęgowe i karmniki dla ptaków      

 • POŻEGNANIE

  Zamknęły się kochane oczy,

  spoczęły małe ręce,

  przestało bić najdroższe serce,

  lecz w sercach naszych pozostaniesz wiecznie.

   

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że 26 października 2014 roku odeszła do wieczności nasza uczennica Klaudia Andruszewicz.

  Rodzicom wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci córki składają

  dyrektor, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Drogoszach

   

 • Kiermasz "Jesienne smaki" w oczach uczniów

  24.10.2014

  W piątkowe przedpołudnie w murach naszej szkoły odbył się kiermasz zdrowej żywności. Tak to wydarzenie zapamiętali           i opisali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej.

  "Klasy I-III przygotowały kiermasz jesiennych smaków. Można było degustować: pieczone jabłka, szarlotki, szaszłyki, marchewki i dżemy oraz pić soki i kompoty. Wszytkim potrawy smakowały. Po degustacji sprzątaliśmy". - Jakub Gierko

  Podobnie ten kiermasz wspomina Adrian Gomulicki. Damian  Bronowicki dodał, że soki przygotowane zostały z: malin, truskawek i bzu. Dalej czytamy też, że "później  moja pani Małgorzata Sidz pytała, co nam najbardziej smakowało. Mnie najbardziej smakowały pieczone jabłka" - bez wahania napisał Damian. Podobną opinię wyraziła również Wiktoria Filipiuk.       Z kolei Kacper Karwowski zagustował w marchewkach, uważa też cały dzień za udany.

  Na koniec zostaje tylko przyłączyć się do nadziei wyrażonej przez Weronikę Hrycyk, że takie kiermasze będą odbywały się częściej.
   

 • Mały Mistrz

  29.10.2014

  Pod koniec października uczniowie klasy I realizujący ogólnopolski program "Mały Mistrz" z rąk Pani Dyrektor Ewy Bilskiej otrzymali legitymacje Małego Mistrza wraz z pierwszą sprawnością - Turysta. Zdobywając tę sprawność, dzieci zwiedziły pałac w Drogoszach wraz z pięknym parkiem oraz zabytkowy kościół. Wybrały się też na spacer do pobliskiego lasu, by poobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Program Mały Mistrz jest skierowany do uczniów klas I, a jego ideą jest propagowanie szeroko pojętej kultury fizycznej i zdrowego trybu życia. Przeprowadzone zostały pierwsze testy sprawności fizycznej: zwis na drążku, bieg 10x5 m, marszobieg na 600 m. Uczniowie z wielką ochotą i energią uczestniczą w zajęciach sportowych i z ogromnym zaangażowaniem zdobywają kolejne sprawności - Tancerza już mają, a przed nimi sprawność Lekkoatlety.


   


   


   

 • Konkurs "Rodzinne drzewko szczęścia" rozstrzygnięty

  14.10.2014

  Podczas festynu „Jesienne Impresje” odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Rodzinne drzewko szczęścia”.

  W konkursie brali udział uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki. Zadaniem uczestników było stworzenie drzewka szczęścia z wykorzystaniem różnych materiałów.

  W kategorii „klasy” wygrała praca przygotowana przez najmłodszych uczniów. Drugie miejsce zajęła klasa III, a najniższe miejsce na podium przypadło przedszkolakom z oddziału „0”. Pani Dyrektor wręczyła wychowawczyniom i uczniom przecudowną nagrodę – wyjazd do wioski św. Mikołaja.

  Laureatami indywidualnymi zostali:

  I miejsce – Julia Maciąg

  II miejsce – Kacper Karwowski

  III miejsce – Maja Cymbał

  IV miejsce – Martyna Bator


   

  Wyróżnienia otrzymali: Filip i Antonina Gierko, Milena Bronicka, Wojciech i Adam Paukszta oraz Natalia Całuch.

  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   

 • Dzień Edukacji Narodowej i festyn "Jesienne Impresje"

  14.10.2014

  Szkolną tradycją Zespołu Szkół w Drogoszach jest łączenie obchodów Dnia Edukacji Narodowej z festynem „Jesienne Impresje“. Tak też stało się w tym roku. Najpierw społeczność szkolna spotkała się na apelu, na który przybyli zaproszeni goście – Skarbnik Gminy Barciany Pani Maria Pyrcz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Hansi Jurgen Malecki z żoną Anną, Radna Gminy Barciany Pani Jolanta Koryga oraz emerytowani nauczyciele.

  Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna. W niej uczniowie klasy III gimnazjum w prosty i dowcipny sposób przedstawili historię stworzenia pierwszego nauczyciela. Sprawdzili również, jak dziś pracuje się nauczycielom. Jednego możemy być pewni po tej próbie – ciężko czymkolwiek zaskoczyć naszych gimnazjalistów.

  Następnie przyszedł czas na zabawę. Na początek swoje umiejętności zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Hip-Hop Mazury. Przybyły do nas zespoły: Wilczki, Młode Wilki, Hip-Hopowe Dzieciaki, Oldschoolowa Banda. Ich członkowie na co dzień trenują pod czujnym okiem Piotra Frąckiewicza.

  Energetyczny Breakin'g i Hip-Hop w wykonaniu młodszych i starszych artystów wszystkich nas wprawił w zdumienie. Wykonywane przez tancerzy figury niejednokrotnie przeczyły prawom fizyki, a nasze buzie same otwierały się ze zdziwienia. Później Pani Dyrektor wręczyła nagrody w konkursach plastycznych Moje zwierzątko i Magiczne drzewko szczęścia. Na zakończenie odbywały się równocześnie dwie imprezy: Bieg po zdrowie i Mam talent. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyła kawiarenka i stoisko ze zdrową żywnością. Uczestnicy festynu mogli również zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, kupić kosmetyki na stoisku Oriflame czy wykonać masaż dłoni. Cieszy nas, że z roku na rok festyny przyciągają coraz większą ilość uczestników oraz spotykają się z zainteresowaniem uczniów i ich rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.   

 • JESTEM GRZECZNY I BEZPIECZNY

  06.10.2014

  Dnia 6 października odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla klas I-III „Jestem grzeczny i bezpieczny”. Przedsięwzięcie zorganizowała p. Elżbieta Malec. Reprezentantami klas były czteroosobowe drużyny. Podczas konkursu dzieci poszerzały wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze. Musiały też wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami w nowej sytuacji problemowej. Praca w drużynie dodatkowo uczyła zawodników odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz samodzielności.

  Na czas konkursu pozostali uczniowie dopingowali swoje drużyny. Główną nagrodę – wyjazd do Owczarni ufundowany przez Panią Dyrektor – zdobyła ekipa z klasy III. Gratulujemy.   


 • Festyn Rodzinny "JESIENNE IMPRESJE"

  Startujemy 14.10.2014r. o godzinie 9:00

  w Zespole Szkół w Drogoszach

  W programie

  9:00-10:15 apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  10:30-12:30 występ zespołów tanecznych ze Stowarzyszenia Hip-Hop Mazury

  12:35-13:15 szkolny konkurs "Mam talent"

  12:50-13:50 rodzinny "Bieg po zdrowie"

  Ponadto: kawiarenka, stoisko ze zdrową żywnością, mierzenie poziomu cukru,

  stoisko Oriflame - masaż rąk, makijaż,

  stoisko plastyczne, malowanie twarzy, Koło Fortuny

  Prosimy zabrać rodzinę i dobry humor,

  my zapewnimy atrakcje!

      

 • 20 nowych uczniów

  03.10.2014

  Data 3 X 2014 roku na długie lata pozostanie w pamięci 20 uczniów klasy I, ich rodziców i  wychowawczyni pani Joanny Marty Kromplewskiej. Tego dnia bowiem najmłodsi uczniowie naszej szkoły dołączyli do braci uczniowskiej.

  Na ślubowanie pierwszoklasistów przybyli goście: wójt gminy Barciany – p. Ryszard Kozyra, radni naszej gminy – p. Jolanta Koryga i p. Hansi Jurgen Malecki, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Lidia Ponichtera oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie klas starszych.

  Uroczysty apel rozpoczął się od hymnu. A potem wszyscy przenieśli się do… nieba! Wszyscy mieli głowy w chmurach! Wszyscy bujali w obłokach! Sprawiły to pierwszaki, które swoich gości zabrały w lot balonem. Widownia wspólnie z nimi odwiedziła Obłok Zagadek, Obłok Tańca, Obłok Wiedzy oraz Obłok Dobrych Rad. Odgadując zagadki, tańcząc, śpiewając, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy, dobrze radząc starszym kolegom i koleżankom pierwszaki udowodniły, iż zasłużyły na przyjęcie do braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Drogoszach. Dlatego po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Chwilę później pani dyrektor Ewa Bilska pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Od tego momentu 20 pierwszaków stało się pełnoprawnymi uczniami i częścią naszej społeczności. A do grona braci uczniowskiej dołączyli:

  Bartosz Chmielewski

  Magdalena Czerepaniak

  Oksana Drozd

  Antonina Gierko

  Maciej Gunia

  Kacper Jończyk

  Roksana Jończyk

  Maciej Kądziołka

  Aleksandra Kownacka

  Paweł Kownacki

  Milena Nowak

  Karolina Paukszta

  Paulina Pozaroszczyk

  Aleksandra Schabowska

  Michał Szczepura

  Angelika Szuchalska

  Wiktoria Szuchalska

  Gabriela Wanat

  Paweł Wilczyński

  Aleksandra Zadrożna

  Po części oficjalnej przyszedł czas na prezenty. Nowi uczniowie zostali wręcz obsypani prezentami od różnych osób, a także od swych starszych kolegów i koleżanek z klasy II i III. Na koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

  Podziękowania należą się paniom, które przygotowały całą uroczystość, czyli: p. Joannie Marcie Kromplewskiej, p. Barbarze Ulążce, p. Joli Zapolskiej-Głód, p. Ewie Burdyło.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespoł Szkół w Drogoszach
  Zespoł Szkół w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
 • 89 753 25 55

Galeria zdjęć