Nawigacja

 • Piątek pod znakiem piłki siatkowej

  22.01.2016

  Ostatni dzień przed feriami zimowymi to dobry czas, by zorganizować zawody sportowe. Pomyśleli o tym nasi nauczyciele wychowania fizycznego, którzy ogłosili turniej piłki siatkowej chłopców w kategorii gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Rozgrywki rozpoczęły się o 9:00 przy głośnym dopingu kibiców z Drogosz. Wszyscy zwodnicy grali tak, by to właśnie ich drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium. Na szczęście tym razem nie było wielkich przegranych, gdyż każda drużyna zakończyła turniej z pucharem w dłoniach. Pierwsze i drugie miejsce przypadły ekipom z Drogosz. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Mołtajn.

 • "Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica..."

  22.01.2016

  Zima jednak nie zawiodła! W dniu 22.01. w ostatni dzień przed feriami zimowymi uczniowie klasy V, korzystając z zimowych uroków, cieplutko odziani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig po Drogoszach. Była to wspaniała przygoda i przejażdżka sankami wśród zimowych pejzaży. Jazda sankami sprawiła dzieciom wiele radości. Nie zabrakło też wojny na śnieżki. Wszystkim dopisywały dobre humory, było dużo śmiechu i radości. Wszyscy uśmiechnięci i trochę zmarznięci wróciliśmy do szkoły, a tam czekała nas pieczona kiełbaska i gorąca kawa zbożowa. To był bardzo udany dzień.

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  20.01.2016

  Na Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Życzeń moc w śniegowych płatkach,

  Gra orkiestra sopelkowa,

  dzisiaj każdy chce świętować…”

  Z jednodniowym wyprzedzeniem, bo w środę 20 stycznia, najmłodsi wnukowie i najmłodsze wnuczki, zaprosili do szkoły swoich ukochanych, często niezastąpionych dziadków.

  Przedszkolaki, dzieci z oddziału zerowego, uczniowie klas I-III i wychowawczynie, w podniosłych nastrojach witali swoich gości. Prowadząca spotkanie pani Elżbieta Kubach w serdecznych, miłych i ciepłych słowach powitała zebranych, złożyła życzenia. Dzieci wyraziły swe uczucia w programach artystycznych. Nie zabrakło wzruszających piosenek i wierszy, tańców, wspólnych zabaw przy „Talent show” czy „Familiadzie”. Po występach zaprosiliśmy naszych seniorów na słodki poczęstunek, przygotowany przez niezawodne mamy (DZIĘKUJEMY!!!), a dzieci wręczyły swoim bliskim drobne upominki. Po raz kolejny cieszyliśmy się z obecności tak wielu gości. Swobodne rozmowy przy cieście, uśmiech, po raz kolejny uświadomiły nam, jak ważny jest ten dzień w szarej codzienności. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim przybyłym i Paniom, które nam pomagały. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia, niekoniecznie za rok.

 • Wyjazd na lodowisko

  19.01.2016

  W dniu 19 stycznia klasa IV i V pojechała na lodowisko do Kętrzyna. Wyjazd był sponsorowany przez Panią Dyrektor jako nagroda za udział w jasełkach i świąteczną dekorację klasy. Celem wyjazdu była aktywna zabawa podczas jazdy na łyżwach, promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, opanowanie techniki jazdy i integracja uczniów. Była to świetna zabawa dla wszystkich uczestników.

 • Uwierz w Boże Narodzenie

  22.12.2015

  "Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
  Dlaczego śpiewamy kolędy?

  Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
  Dlatego, żeby sobie przebaczać."

  Jan Twardowski
   

  Z takim przesłaniem celebrowaliśmy tegoroczne Święta. Szkoła od kilku dni pachniała piernikami przygotowywanymi przez poszczególne klasy. Jednak najbardziej kusiły te powieszone na choince przy klasie pierwszej, które upiekła i udekorowała wraz z dziećmi pani Ewa Burdyło. I choć pilnowała jak Cerber, niestety, łasuchy wygrały bój (oj, szkolni kulinarni zbóje, jak Wam nie wstyd). Pani Ewa również od wielu tygodni przygotowywała prześliczne wełniane bombki (na szczęście bombek nikt nie zjadł).

  Uczniowie w ramach konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski (zasługa opiekunki SU pani Magdy Arnister Wiśniewskiej) przeszli sami siebie. Czego tu nie było. Tylko galeria zdjęć (zapraszamy do obejrzenia) może oddać pełnię świątecznego zaangażowania.

  Od rana, 22 grudnia, wychowawczynie, dzieci i rodziny krzątały się, przygotowując klasowy poczęstunek- ciasta, łakocie, potrawy...Pani Basia Ulążka i pani Marta Kromplewska już myślały o dziecięcych jasełkach. Tyle tygodni prób, dekorowania sali i zaangażowania w robieniu gwiazd ze słomy i siana (pani Marta została liderką w ilości wykonanych gwiazd, pani Asia Górniak- Kręciewska również natworzyła się słomianych cudeniek ).

  Kiedy czterdzieści osób stanęło na scenie wśród cudownych dekoracji w śnieżnobiałych strojach wzruszenie zagościło w niejednym sercu. Dzieciaki - świetny występ! Ewunia, Agata i Ola zachwyciły interpretacją wierszy Jana Twardowskiego o Bożym Narodzeniu. Kolędy, zaśpiewane przez klasę II i V szkoły podstawowej oraz cztery dziewczynki z gimnazjum i maleńką Zosię, zabrzmiały przejmująco i porywająco. Owacje na stojąco o czymś świadczą.

  Wielkie podziękowania kieruję w stronę Rodziców, Nauczycieli i Uczniów.

  wdzięczna E.B.

   

 • Portrety naszych misiów

  22.12.2015

  Podczas apelu świątecznego Pani Dyrektor wręczyła nagrody za konkurs „Portret Mojego Misia”. Zwycięzcami okazali się: Magdalena Czerepaniak, Milena Nowak, Julia Dudzińska, Julia Maciąg, Paulina Stasal, Klaudia Bieńkowska, Jakub Dulko, Wiktoria Dudzińska oraz wyróżniona klasa „0”.Nagrodzeni otrzymali przepiękne książki

 • Adwentowe światło

  22.12.2015

  Szkolny konkurs „Adwentowe Światło” odbył się po raz drugi. Skierowany był do dzieci z klas 0-III. Uczniowie, przy aktywnym udziale rodziców, stworzyli niezapomniane świąteczne dekoracje. Lampiony, wieńce, kalendarze adwentowe przystroiły szkolny korytarz i wprowadziły nas w miłą atmosferę. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcami zostali: Julia Maciąg z klasy 3SP- pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła Klaudia Witek z oddziału zerowego, a trzecie ex aequo Zosia Boguta z oddziału przedszkolnego i Paulina Stasal z klasy ISP.

  Dziękujemy p. Dyrektor za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

 • Laureaci konkursów już znani

  22.12.2015

  22 grudnia 2015 roku podczas świątecznego apelu nagrodzono laureatów konkursów:

  - plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”

  Kategoria kl. 0 – III

  I miejsce - Magdalena Górecka

  II miejsce - Julia Maciąg

  III miejsce - Maja Samul i Tomasz Pieterczak

  Wyróżnienia: Filip Soboczyński, Szymon Ejsmont, Paulina Stasal, Marcin Górecki, Milena Nowak

  Kategoria kl. IV – VI

  I miejsce - Kacper Karwowski

  II miejsce - Agata Mielniczek

  III miejsce - Jakub Gierko

  Wyróżnienia: Katarzyna Drozd, Róża Musiałowska

   

  - bożonarodzeniowego „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

  Kategoria kl. 0 – III

  I miejsce – Tomasz i Bartosz Ponichterowie

  II miejsce – Zuzanna i Klaudia Rakowskie

  III miejsce – Magdalena Czerepaniak

  Wyróżnienia: Aleksandra Schabowska, Dominik Soboczyński, Paulina Końka, Oksana Drozd, Milena Nowak

  Kategoria kl. IV – VI

  I miejsce – Aleksandra Ponichtera

  II miejsce – Agata Mielczniczek

  III miejsce – Eliza Chruścicka

  Wyróżnienia: Miłosz Tomaszewski, Kacper Karwowski, Róża Musiałowska, Milena Gwizdek

   

  Kategoria kl. I – III gimnazjum

  I miejsce – Weronika Spasówka

  II miejsce – Natalia Czerepaniak

  III miejsce – Martyna Bator

   

 • Szukamy najpiękniejszych klas w szkole

  22.12.2015

  Samorząd Uczniowski ogłosił w tym roku konkurs na najpiękniej ozdobioną klasę na święta. Już od końca listopada aż do 18 grudnia mali i duzi, podstawówkowicze i gimnazjaliści, uczniowie i nauczyciele zabrali się do pracy. Najpierw szukali inspiracji, a potem wycinali, przycinali, przyklejali, składali, wieszali, słowem robili wszystko, by to właśnie ich klasa zdobyła miano "najpiękniejszej". Wspólna praca zbliżyła do siebie wychowawców i uczniów, gwarantowała również świetną zabawę, a szkoła zmieniła się nie do poznania. 

  Długo oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia werdyktu nastąpił 22 grudnia. Jury zadecydowało, że pierwsze miejsca zajęły klasy: I SP, VI SP i III G. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy świetnej zabawy na lodowisku. 

 • Uczniowie znów głosują

  18.12.2015

  Tym razem uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach wybierali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Gminy Barciany. Spśród zgłoszonych 9 kandydatów nasza szkoła będzie reprezentowana przez 4 radnych. Młodzież naszej szkoły zadecydowała, że będą to:

  1. Aleksandra Hrycyk

  2. Paweł Polak

  3. Agata Dudek

  4. Martyna Bator

  Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 • Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszej szkole?

  04.12.2015

  Oczywiście i w tym roku Mikołaj nie zapomniał o grzecznych uczniach Zespołu Szkół w Drogoszach. Już od rana dało się słyszeć dźwięk dzwoneczków. Wśród najmłodszych zapanowała konsternacja wywołana pytaniami starszych uczniów dotyczącymi zachowania. Czy faktycznie byliśmy tak grzeczni, by zasłużyć na prezent? To pytanie zadawał sobie pewnie niejeden uczeń (i niejeden nauczyciel). Na szczęście Mikołaj i w tym roku okazał się bardzo łaskawy. Każdy otrzymał od niego słodki upominek. Wizyta Mikołaja to znak, że święta czakają już za rogiem...

 • Finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów FOWJM W Giżycku

  03.12.2015

  Finał VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów odbył się 3 grudnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Hrycyk, kl. IIG, Małgorzata Koziatek, kl. IIIG, Kamil Zadrożny, kl. IG. Opiekunem była p. Ewa Piotrowska, nauczyciel biologii.

  Etap szkolny konkursu (test) odbył się 8 października 2015 r. Wzięło w nim udział 240 uczniów z 18 gimnazjów. Trzy osoby wyłonione w danej szkole po teście wiedzy z tematu „Ja – człowiek i środowisko” w terminie od 8.10.2015 do 30.10.2015 wykonywały pracę indywidualną nt. „Jak żyć zdrowo? Jak żyć ekologicznie?” Następnie komisja konkursowa powołana przez organizatora konkursu oceniła wszystkie prace. Za wykonanie pracy można było uzyskać maksymalnie 15 pkt. Zgodnie z tegorocznym regulaminem konkursu do finału zakwalifikowało się 46 najlepszych uczestników, wyłonionych na podstawie sumy punktów z testu i punktów za pracę indywidualną.
  Za udział i zaprezentowaną wiedzę w konkursie finałowym uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody.

  Gratulujemy uczniom kwalifikacji do finału!

   

 • Z wizytą w Banku PKO

  01.12.2015

   

  Pani Elżbieta Malec, szkolny doradca zawodowy, prężnie działa na rzecz tegorocznych trzecioklasistów. Tym razem zabrała młodzież do Banku PKO w Kętrzynie. Na miejscu grupa dowiedziała się w zasadzie wszystkiego o bankowości. Między innymi o zasadach i obowiązkach osób pracujących w takich placówkach, jak wygląda udzielanie kredytu i na jakich warunkach musi się odbyć. Następnie wszyscy udali się do Biblioteki Miejskiej w Kętrzynie. Tam Pani zachęciła nas do odwiedzenia biblioteki i do założenia karty czytelnika. Po tym wszyscy popędzili do restauracji na pizzę. Najedzeni i z nową wiedzą szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

 • Andrzejki w rytmie disco

  27.11.2015

   

  Niegdyś w naszej szkole popularną formą spędzania andrzejek były dyskoteki. W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił wrócić do tej tradycji, urządzając taką imprezę. Zaraz po lekcjach w piątek (tj. 27.11) chętni zebrali się w sali gimnastycznej i pod czujnym okiem nauczycielek - pani Magdaleny Arnister-Wiśniewskiej i Barbary Ulążki - rozpoczęliśmy zabawę. Impreza szybko się rozkręciła, ponieważ z pomocą ruszyli nasi nauczyciele, by towarzyszyć nam w tańcu. Królem parkietu bez wątpienia okazał się pan Andrzej Buńko, który wyraźnie świętował swe imieniny.

 • Uczymy dzieci pomagać innym

  23.11.2015

  Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w akcję "Góra Grosza". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23 XI - 04 XII. Przez ten czas uczniowie w klasach będą zbierać pieniądze o nominałach od 1 gr do 50 gr. Po zakończonej akcji monety zostaną policzone i przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Jeden grosz znaczy niewiele,

  ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 • Dzień Życzliwości

  21.11.2015

   

  Czy pamiętamy o tym, jak ważna w życiu jest życzliwość? Ta wyjątkowo miła i przyjemna uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych. Dnia 21 listopada obchodzony jest „DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”. W naszej szkole obchodziliśmy to święto w piątek. Dzieci z klas I-III upiekły ciasteczka. Klasy od IV do IIIG miały za zadanie ułożyć kodeksy Życzliwości. W świetlicy dzieci wykonały buźki – symbole życzliwości. Tego dnia od rana mieliśmy dużo wrażeń. Maluchy częstowały nas ciasteczkami i wręczały „uśmiechnięte buźki”. ŻYCZLIWOŚĆ - to mało kosztowna inwestycja, która dzięki bezinteresownym uczynkom sprawia, że codzienność staje się bardziej kolorowa.

 • Uwolnij swoje książki – dziel się z innymi radością czytania

  PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

   

  Jak to zrobić?

   

  1. Przynieś książkę do biblioteki

  2. Przyklej naklejkę

  3. Zostaw książkę na regale bookcrossingowym na korytarzu i weź ze sobą inną książkę – którą tylko chcesz

  4. Po przeczytaniu odłóż na bookcrossingowy regał

  „ DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKAMI JEST O WIELE LEPSZE OD ICH POSIADANIA”

 • Nasza uczennica mistrzynią Polski

  21.11.2015

  W sobotę 21 listopada w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Wzięły wnich udział dwie nasze uczennice: Wiktoria Bronowicka i Aleksandra Dłuska. Obie stanęły na podium, chociaż tylko Wiktorii udało się wskoczyć na najwyższe jego miejsce. Dziewczynom gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej. 

 • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

  19.11.2015

  W tym roku Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadał na 19 listopada. Była to okazja do przypomnienia o niebezpiecznym wpływie dymu tytoniowego na organizm człowieka. Uczniowie przygotowali gazetkę oraz plakaty przestrzegające przed zgubnym nałogiem.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespoł Szkół w Drogoszach
  Zespoł Szkół w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
 • 89 753 25 55

Galeria zdjęć