Nawigacja

 • Uczymy dzieci pomagać innym

  23.11.2015

  Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w akcję "Góra Grosza". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23 XI - 04 XII. Przez ten czas uczniowie w klasach będą zbierać pieniądze o nominałach od 1 gr do 50 gr. Po zakończonej akcji monety zostaną policzone i przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Jeden grosz znaczy niewiele,

  ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 • Uwolnij swoje książki – dziel się z innymi radością czytania

  PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

   

  Jak to zrobić?

   

  1. Przynieś książkę do biblioteki

  2. Przyklej naklejkę

  3. Zostaw książkę na regale bookcrossingowym na korytarzu i weź ze sobą inną książkę – którą tylko chcesz

  4. Po przeczytaniu odłóż na bookcrossingowy regał

  „ DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKAMI JEST O WIELE LEPSZE OD ICH POSIADANIA”

 • Wizyta w Kaliningradzie

  14.11.2015

  W ten sobotni dzień z wizytą do Kaliningradu udali się uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach i Zespołu Szkół w Windzie. Tym razem celem wyprawy był Teatr Muzyczny, gdzie uczniowie obejrzeli dwa spektakle: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" i "Komedia pomyłek". Potem zwiedzali miasto i robili zakupy, sprawdzając przy tym swoją znajomość języka rosyjskiego. Organizatorką wyjazdu była p. Maria Kłyszejko.

 • "Niepodległa, niepokorna/ zawsze była, będzie, jest"

  10.11.2015

  Listopad to nie tylko czas zadumy nad naszymi zmarłymi. To również miesiąc, w którym każdy Polak odczuwa dumę z posiadania niepodległego państwa. Uczniowie naszej szkoły oczywiście nie zapomnieli o 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Na uroczystym apelu uczennice klasy II gimnazjum - Aleksandra Hrycyk i Agata Dudek - w prezentacji multimedialnej przedstawiły drogę Polski do suwerenności. W treść prezentacji zostały wplecione pieśni patriotyczne śpiewane przez Oliwię Wierzbicką, Małgorzatę Koziatek i Ewę Bober. Interpretacja piosenki "Niepodległa, niepokorna" w wykonaniu Ewy niejednego słuchacza wzruszyła do łez. Z okazji listopadowego święta odbył się również konkurs plastyczny dotyczący symboli narodowych, każda klasa przygotowała również kotyliony. 

 • Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

  07.11.2015

  W sobotę 7 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z reprezentantami pozostałych placówek oświatowych na corocznym Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Tym razem drużyny gościła szkoła z Mołtajn. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Drużyny dziewcząt w składzie: Alicja Koszła i Agata Mielniczek (szkoła podstawowa) oraz Agata Dudek i Aleksandra Hrycyk (gimnazjum) zajęły I miejsce, pokonując ekipy z Barcian i Mołtajn. Chłopcy spisali się również nie najgorzej. Michał Drzażdżyński i Miłosz Tomaszewski okazali się niepokonani. Karol Czarniecki i Jakub Tomaszewski musieli jednak uznać wyższość drużyny z Mołtajn. 

  Zawodnikom gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sportowy Okrągły Stół

  05.11.2015

   

  W dniu 5 listopada o godz. 12:35 na sali gimnastycznej w ramach projektu „WF z Klasą” odbyła się debata na temat wychowania fizycznego w naszej szkole. Udział w niej wzięli: uczniowie kl IV-VI szkoły podstawowej (ok. 50 os), dyrektor szkoły Pani Ewa Bilska, prezes LUKS „Iskra” p. Magdalena Arnister – Wiśniewska nauczyciele wychowania fizycznego p. Mirosław Szyszko i Jerzy Rogacki oraz nauczyciele p. Elżbieta Malec, Danuta Gałęzowska, Marta Kromplewska, a także gościnnie kl. II gimnazjum. Debatę prowadził, koordynator projektu - Mirosław Szyszko.

  W tygodniu poprzedzającym Sportowy Okrągły Stół, uczniowie i wychowawcy na godzinach wychowawczych dyskutowali o plusach i minusach lekcji wychowania fizycznego oraz przygotowywali konkretne propozycje zmian. Następnie wyznaczone osoby z klasy prezentowały opinie w czasie debaty.

  Debatę otworzyła Pani Dyrektor Ewa Bilska, która podzieliła się swoimi spostrzeżeniami i zadeklarowała pomoc przy realizacji projektu. Następnie omówiono założenia projektu „WF z Klasą”, dołączając do tego prezentację. Prowadzący zaakcentował, które z proponowanych zadań możemy zrealizować, uwzględniając własne możliwości. Uczniowie mieli czas na własne przemyślenia.

  Rozpoczęto dyskusję, w której uczniowie odpowiadali na pytania:

  co najbardziej podoba się wam na lekcjach WF? - najczęściej wymieniano „dużo gier w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę” oraz „sporo zajęć pozalekcyjnych”,

  co możemy zmienić lub poprawić, aby zajęcia były bardziej atrakcyjne? – przede wszystkim podawano „więcej zajęć na powietrzu”, „krótsze rozgrzewki”, „wyjazdy na basen”, „gry i zabawy na przerwach”, „ taniec, jazda na rolkach, rowerze itp.”,

  a także co do tego jest potrzebne i kto może nam pomóc? – spora część uczniów stwierdziła, że tak naprawdę wiele możemy zrobić sami lub z pomocą nauczycieli i rodziców.

  Koordynator projektu na bieżąco odnosił się do wszystkich wypowiedzi, analizując, co możemy zrealizować, a co jest poza naszym zasięgiem.

  Podsumowując debatę, uczniowie wybrali do realizacji w pierwszym semestrze zadanie Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne, a w drugim Ruch na lekcjach i aktywne przerwy.

  Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wybrane zadania.

  Mirosław Szyszko

   

 • Jestem grzeczny i bezpieczny

  04.11.2015

  To już druga edycja konkursu na temat bezpieczeństwa, który odbył się 04.11.2015 roku. Tym razem pytania przygotowane zostały przez p. E. Malec, a nad praktycznymi zadaniami czuwał p. J. Rogacki. W zmaganiach uczestniczyła klasa II i III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci kwestiami bezpieczeństwa oraz popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego. Dzieci wspaniale odpowiadały, wykazując się ogromną wiedzą. Reprezentanci klas byli dopingowani przez pozostałych kolegów. Wygrała klasa II, zdobywając nagrodę - wyjazd na lodowisko ufundowany przez Panią Dyrektor.

 • Na zawsze w naszej pamięci

  „To jedyne w roku takie smutne święto
  Gdzie nikt nie namawia do uśmiechu,
  płaczu nikt nie broni
  Bo nie cierpieć nie nauczy nikt ludzi
  Gdy nagle ważna osoba już nigdy się nie budzi...”

  Listopad to miesiąc zadumy i wspomnień, to czas pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Zapomniany grób”, porządkując opuszczone, zapomniane groby. Tym razem uczyniła to klasa V z p. wychowawczynią. Uczniowie posprzątali groby, zapalili znicze, pomodlili się. Odwiedzili również groby swoich najbliższych, w ciszy wspominając tych, którzy odeszli.

 • Święto Odzyskania Niepodległości w Kętrzynie

  11.11.2015

      

   

   

 • Noc horrorów

  30.10.2015

  Co szkoła to obyczaj. U jednych odbywają się imprezy w stylu halloween, inni wolą noce świętych. My z kolei postanowiliśmy zorganizować noc horrorów. W piątkowy wieczór jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w salę kinową. Pani Dyrektor zapewniła nam zaplecze kulinarne (oczywiście nie zabrakło obowiązkowego przysmaku kinomaniaka) i filmowe i równo o dwudziestej rozpoczęliśmy maraton horrorów, który trwał prawie do pierwszej w nocy. Później zmęczeni, niektórzy pewnie porządnie wystraszeni, poszliśmy spać. I znów zadziwiła nas niekończąca się energia młodzieży. Jedni o trzeciej jeszcze nie spali, inni o szóstej już nie spali. Mimo wszystko uczniom spodobał się pomysł nocy filmowych, mają już w planach kolejne spotkania. 

 • Międzynarodowy Dzień Spódnicy

  30.10.2015

  Gdy za oknem coraz szybciej robi się ciemno, gdy doskwiera nam brak słońca i energii, warto zrobić coś nietypowego, co wywoła uśmiech na naszych twarzach. Dlatego Samorząd Uczniowski postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Spódnicy, który przypada 30 października. Tego dnia każdy, bez względu na wiek i płeć, mógł, a nawet powinien, przyjść w spódnicy. Pomysł przypadł do gustu młodzieży - ilość osób w spódniczkach przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Na korytarzach od razu zrobiło się weselej. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły, a zwłaszcza chłopcy, mają do siebie dystans i potrafią się świetnie bawić. No i nie ukrywajmy - nasze chłopaki to niezłe ciacha i niejedna dziewczyna z zazdrością patrzyła na nogi Adama i Bartosza, ech...

 • Kiermasz Jesiennych Smaków

  27.10.2015

  27 października w naszej szkole odbył się kolejny Kiermasz Jesiennych Smaków. Do aktywnego uczestniczenia w tym owocowo-warzywnym dniu przystąpiły dzieci z klas 0-III. Przygotowania rozpoczęły od zgromadzenia potrzebnych zapasów w postaci owoców, warzyw, soków, kompotów, dżemów, sałatek warzywnych. Z witaminowych smakołyków przygotowały wspaniałe kompozycje owocowo-warzywne. Kolorowe, uginające się od smacznych owoców, warzyw, soków i surówek, stoły przyciągały wzrok barwami, kusiły smakiem, pachniały…- jednym słowem zachęcały do degustacji. Dzieci zaprosiły na porcję witamin Panią Dyrektor, nauczycieli i starszych kolegów, którzy również zachwycili się smakiem i aromatem potraw. Wtorkowy dzień był pyszny. Słowa podziękowania za możliwość przygotowania „witaminowych” stołów należą się rodzicom naszych uczniów. Dziękujemy Rodzicom!!!

 • Mamy mistrza pięknego czytania

  26.10.2015

   

  W ramach ogólnopolskiej akcji Miesiąca Bibliotek w dniu 26 października szkolna biblioteka zamieniła się w salę, w której można było posłuchać pięknego czytania. Uczniowie klasy IV próbowali swoich sił w szkolnym konkursie Mistrza Pięknego Czytania. Każdy z uczestników wybrał sobie fragment lektury i miał czas, by się przygotować. W obecności Pani Dyrektor Ewy Bilskiej i niewielkiej grupy publiczności zawodnicy prezentowali swoje umiejętności. Poziom był wyrównany, jednak mistrz może być tylko jeden. Został nim Jakub Gierko. Zwycięzcy gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy!!!

 • Młodzi ogrodnicy znów w akcji

  20.10.2015

  Jesień to nie tylko czas spadających z drzew kolorowych liści, to także okres intensywnych prac w ogrodzie. Wiedzą o tym również dzieci z naszej szkoły, które sadziły razem z wychowawczyniami cebulki tulipanów i żonkili w szkolnym ogródku. Pogoda sprzyjała pracy, więc z zaangażowaniem przystąpiliśmy do działania. Wyposażeni w grabki, łopaty i rękawice wypieliliśmy rabatki, a następnie posadziliśmy cebulki. Uczniowie świetnie poradzili sobie w roli małych ogrodników. Teraz nie mogą się wprost doczekać, aż ich roślinki zakwitną i pokolorują rabatki przy szkole.

   

 • Wizyta w MTI

  20.10.2015

   

  Z racji tego, że uczniowie klasy III gimnazjum w tym roku szkolnym będą musieli zdecydować, w jakim kierunku chcieliby się kształcić, Pani Elżbieta Malec zorganizowała wyjazd do fabryki mebli - MTI Furninova w Kętrzynie. Jest to prężnie działająca firma meblowa realizująca zlecenia z całego świata. Właściciel oprowadził grupę po całej firmie oraz opowiedział o każdym etapie, jaki przechodzi dany mebel, by w końcu mógł trafić do klienta. Wspomniał także o niezbędnym wykształceniu, w przypadku gdy uczeń chciałby specjalizować się w danym fachu. Wszyscy byli bardzo zainteresowani opowieściami i wskazówkami od przesympatycznego Pana. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek od firmy.

 • "Młodzi głosują" - Prawybory parlamentarne 2015

  19.10.2015

   

  W poniedziałek 19 października 2015 r. w ramach projektu „Młodzi Głosują” odbyły się w naszym gimnazjum szkolne wybory parlamentarne.

  A oto szczegółowe wyniki:

  1. Komitet Wyborczy Wyborców ,,Kukiz’15” –14

  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 17

  3. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 9

  4. Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru – 2

  5. Komitet Wyborczy KORWiN -  2

  6. Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – 1

  7. Komitet Wyborczy Partia Razem – 3

  8.  Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni – 1

  9.  Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 1

  Frekwencja – 92%

  Wszystkim aktywnym gratulujemy i dziękujemy za udział w wyborach

  Opiekunowie projektu - p. E. Malec, p. A. Buńko

 • Gminne Zawody Piłki Siatkowej

  18.10.2015

  Nasi siatkarze i siatkarki w to niedzielne popołudnie wzięli udział w Gminnych Zawodach Piłki Siatkowej, które zostały rozegrane w Zespole Szkół w Mołtajnach. Drużyny w składzie:

  1. Agata Dudek                                          1. Jonatan Dłuski

  2. Aleksandra Hrycyk                                 2. Norbert Józefowicz

  3. Marta Parwicka                                      3. Kacper Waszkiewicz

  4. Małgorzata Koziatek                               4. Dominik Tomaszewski

  5. Patrycja Sobiech                                    5. Jakub Tomaszewski

  6. Karina Janeczko                                    6. Michał Kuśmierowski

  7. Nikola Bałdyga                                      7. Dawid Bober

  8. Wiktoria Bronowicka                              8. Jakub Nawacki

  zajęły I miejsca. Gratulujemy.

 • Kolejne "Jesienne impresje" za nami

  14.10.2015

   

  14 października w naszej szkole okazał się szczęśliwy nie tylko dla nauczycieli. Dzień okazał się bowiem pełen niespodzianek. Najpierw odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Później przyszedł czas na atrakcje. Jedną z nich było przedstawienie pt. „Szkoła na wesoło”, w którym nauczyciele wcielili się w uczniów, a uczniowie przejęli rolę nauczycieli.

  Około jedenastej rozpoczęła się ta część dnia, na którą wszyscy wyczekiwali, czyli festyn „Jesienne impresje”. W jego trakcie można było spróbować zdrowej żywności w postaci sałatek, owocowych szaszłyków, a także słodkości: ciast, ciasteczek i babeczek zrobionych przez rodziców. Czas umiliły rozgrywki sportowe, szkolny konkurs „Mam talent”. Podczas niego uczniowie wykazywali się umiejętnościami nie tylko wokalnymi, ale także recytatorskimi i gimnastycznymi. 

  Na korytarzu czekały na nas także same atrakcje. Dzieci w pięknych malowidłach na buziach biegały po szkole, a do stoiska, przy którym panie tworzyły te dzieła, ciągle wzrastały kolejki. Aby zadbać o zdrowie, każdy mógł zmierzyć sobie poziom cukru, a także ciśnienie. Na panie, i nie tylko, czekało stoisko z kosmetykami Oriflame, a także masaż rąk. Dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności plastyczne z pomocą pani Asi z GOK-u, z którą tworzyły swoje emblematy z imieniem, a także spróbować szczęścia w loterii fantowej. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś miłego.

  Na koniec festynu Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu klasowego na „Najpiękniejszy pejzaż jesienny”, który wygrali czwartoklasiści.

  Dzień minął bardzo szybko i w miłej atmosferze, a uczestnicy będą wspominać go jeszcze bardzo długo. Pytając ich o zdanie, usłyszałam, że bardzo cieszą się, że w ich szkole odbywają się festyny. Wtedy mogą się integrować, mają też nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej i będą częściej.

   

 • Baśnie Dalekiego Wschodu

  12.10.2015

  Dnia 12 października uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrali się do Kętrzyna, by w kinie „Gwiazda” obejrzeć spektakl teatralny, pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Główny bohater - Sindbad - porwał małych widzów w niesamowitą podróż w nieznane, w poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości żeglarz pokonuje wszelkie przeciwności losu. Zdejmuje zaklęcie, zwabia Dżina do lampy i odnajduje miłość swego życia, poślubiając piękną księżniczkę Firuzę.

  Przedstawienie gwarantowało najmłodszym miłośnikom teatru wspólną przygodę w świecie wyobraźni. "Baśnie Dalekiego Wschodu" to niezwykle barwny spektakl, dopełniony pięknymi, orientalnymi kostiumami i scenografią oraz piosenkami z charakterystycznymi dźwiękami Dalekiego Wschodu.

  Klasy IV – VI następnego dnia oglądały spektakl „Szatan z VII klasy”. Teatr żywego aktora to przeżycie dla każdego widza. Nie zawsze mamy taką sposobność, dlatego ten wyjazd cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów. Główny bohater rozwiązał tajemniczą zagadkę, a my z zapartym tchem śledziliśmy jego losy.

   

 • APLAUZ, APLAUZ

                             UWAGA, UWAGA,UWAGA!!!

  W niedzielę, 25 października 2015 r. w telewizji TVN o godzinie 20.00 rozpocznie się emisja 7 odcinka programu, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział jako widzowie. Serdecznie zachęcam do wyszukania nas wśród widzów. Kolejny raz będzie można nas zobaczyć w 9 odcinku.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespoł Szkół w Drogoszach
  Zespoł Szkół w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
 • 89 753 25 55

Galeria zdjęć