Nawigacja

 • Program PIT 2013

 • Niewiele znaczy wiele - 1%!

  Przekaż 1% podatku na ZS DROGOSZE! Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" objęła patronat nad naszą szkołą.

  Jak przekazać 1%? To naprawdę bardzo proste! Wystarczy wziąć PIT 37 i...

  w pole 122 Numer KRS wpisać: 0000270261,

  zaś w pole 124 Cel szczegółowy 1%: ZS DROGOSZE 1314.

  Liczy się każdy grosz!

  Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" jest organizacją pozarządową mającą charakter non-profit. Jej misją jest szeroko rozumiana pomoc ludziom młodym, pokrzywdzonym przez zjawiska losowe (wypadki, schorzenia wrodzone), ale również promowanie osób zdolnych, aktywnych, które nie są w stanie rozwijać swoich talentów ze względu na brak środków pieniężnych. Więcej informacji o fundacji znajduje się na stronie www.mlodzi-mlodym.pl

   

 • Widzieliśmy zaćmienie słońca

  20.03.2015

  Uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach byli świadkami niezwykłego astronomicznego widowiska. Zaćmienie słońca nie zdarza się często. Warunki atmosferyczne sprzyjały, by podziwiać moment, w którym słońce chowało się w cieniu księżyca. Przez jakiś czas wokół naszej szkoły zrobiło się mroczniej i chłodniej, na szczęście słońce zaczęło powoli wychodzić z cienia i wszystko wróciło do normy. Kolejne takie zaćmienie za 11 lat, a całkowite dopiero w XXII wieku, zatem raczej odbędzie się bez nas.

 • BAL KARNAWAŁOWY

  13.02.2015

  Tym razem piątek 13 nie był dla nas pechowy. Tego dnia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Wyglądali pięknie i kolorowo. Prowadzące panie – Marta Kromplewska i Marzena Pełka-Łyszczarek również zadbały o odpowiedni wygląd. Uczestnicy balu brali udział w różnych konkurencjach zręcznościowych, między innymi: rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki szczotką między pachołkami. Dzieci wraz z wychowawcami projektowali stroje karnawałowe, wszystkie klasy zostały nagrodzone. W konkursie na najwięcej zebranych gwiazdek zwyciężyli Maja Samul i Wiktoria Filipiuk. Rodzice również chętnie włączali się do zabawy. W czasie przerwy na dzieci czekał przygotowany szwedzki stół, który uginał się od mnóstwa łakoci i owoców. Nie zabrakło okazji do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety, radosna zabawa musiała się kiedyś dobiec końca.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! 

 • Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki

  13.02.2015

  Któż z nas nie lubi wiedzieć, że jest kochany? Dlatego zwyczaj wysyłania walentynek na dobre zgościł w naszej szkole. Już od wtorku dało się wyczuć nerwowe poruszenie wśród uczniów. Uśmiechy, wypisywanie w ukryciu czerwonych karteczek z serduszkami to znak, że walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Zarówno zakochani, jak i Samorząd Uczniowski nie zawiedli i walentynkowa poczta dostarczyła wszystkim kochanym i zakochanym miłosne wyznania. 

 • Zabawka dla całej rodziny

   

  W styczniu został ogłoszony konkurs plastyczny pt: "Zabawka dla całej rodziny".

  Na konkurs zgłoszono pięć prac. Rozstrzygnięcie odbyło się 13 lutego 2015 roku podczas balu karnawałowego.

  Pierwsze miejsce zajęła praca Wiktorii Glisty z przedszkola "Stokrotka". Nagrodą była książka oraz dyplom. Klasa III przedstawiła propozycję dwóch gier planszowych. Otrzymała dyplom oraz nagrodę w postaci wyjazdu na lodowisko do Kętrzyna.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy-wyróżnienia oraz słodki upominek.

  Odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była wychowawczyni klasy zerowej - Elżbieta Kubach.

 • "Babcia i dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce"

  21.01.2015

  W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości. 21 stycznia przedszkolaki z grup "Słoneczko", "Stokrotka", odziału "0" oraz uczniowie klas I-III przygotowali niezwykły dzień swoim gościom. 

  Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich seniorów i dodała otuchy młodym artystom. Dzieci wyraziły swoją miłość i szacunek recytując wiersze, śpiewając i tańcząc. Następnie wszyscy obdarowali swoich ukochanych gości prezentami i zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy. Frekwencja na uroczystości była imponująca,przybyło ponad 80 babć i dziadków. Ich szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

  Dziękujemy za tak liczne przybycie. Zyczymy dużo zdrowia i do zobaczenia za rok. Zapraszamy.

 • BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY 2014 ,,NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY ŚWIĄTECZNE’’ - ROZSTRZYGNIĘTY

  Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej. Dla wszystkich - i organizatorów, i wykonawców -to ważne wydarzenie. Nasz konkurs ma na celu zaangażowanie całych rodzin, klas, grup. Bo cóż tak zbliża rodzinę, jeśli nie wspólna praca, przebywanie ze sobą i bycie razem? Jest nam niezmiernie miło, że wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, ciekawymi technikami, starannością wykonania. Każda z zaprezentowanych na wystawie prac urzekała swoją prostotą i pięknem. Wszystkie zostały wykonane z wielką precyzją i zaangażowaniem. 19 grudnia 2014r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w naszym konkursie. W tym roku komisja konkursowa wyłoniła 12 zwycięzców oraz wyróżniła 5 prac.

  Wszyscy autorzy nagrodzonych prac otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy w kategorii ,,klasa” pojadą na wycieczki. Gratulacje oraz nagrody laureatom przekazała Pani Dyrektor Ewa Bilska.

   

  Laureaci:

  Kategoria klasy 0- III

  I miejsce – Maciej Maliński

  II miejsce - Bartosz i Tomasz Ponichterowie

  III miejsce - Paulina Stasal Wyróżnienia: Kacper Karwowski, Szymon Hirniak, Aleksandra Schabowska

   

  Kategoria klasy IV - VI

  I miejsce - Aleksandra Ponichtera

  II miejsce - Wojciech Paukszta

  III miejsce - Miłosz Tomaszewski

  Wyróżnienia: Piotr Kuśmierowski, Natalia Całuch

   

  Kategoria gimnazjum

  I miejsce – Weronika Spasówka

  II miejsce - Natalia Czerepaniak

  III miejsce - Ewa Bober

   

  Kategoria klasa

  I miejsce – klasa I, klasa II i klasa III sp

  II miejsce – klasa II gimnazjum

  III miejsce – klasa 0                                                       

 • "Hej kolęda, kolęda"

  19.12.2014

  Pani Marta Kromplewska, wraz z uczniami klasy IV, przygotowała wspaniałą niespodziankę. W czasie gdy uczniowie pozostałych klas siedzieli przy wigilijnym stole, czwartoklasiści chodzili od klasy do klasy z kolędą. Ten staropolski zwyczaj, trochę już dziś zapomniany, powinien wrócić do łask. Przypomina przecież o naszej wielowiekowej tradycji związanej z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Wśród naszych kolędników nie zabrakło Trzech Króli, diabła, pastuszków i aniołków. Kolędnicy wszędzie byli mile witani, a za swój występ nagradzani nie tylko brawami. 
   

 • "Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda..."

  19.12.2014

  Tradycją w Zespole Szkół w Drogoszach jest, że ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną uczniowie spędzają czas z wychowawcami przy wigilijnym stole. Odświętne stroje, zapachy wigilijnych potraw, blask choinkowych świec - wszystko to zapowiada nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Niedługo w domach zasiądziemy do wigilijnego stołu, podzielimy się opłatkiem. Dziś dzielimy się nim z tymi, którzy codziennie towarzyszą nam w szkolnej ławie. Z tymi, którzy na co dzień uczą nas, z tymi którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, porządek wokół nas i nasze pełne brzuszki. 

  Wszystkim pracownikom, uczniom, rodzicom i przyjaciołom Zespołu Szkół w Drogoszach życzymy Wesołych Świąt.
   

 • Z wizytą u św. Mikołaja

  17.12.2014

  17 grudnia 2014 roku uczniowie z klas 0-III odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Pięknej Górze koło Giżycka.

  Po przyjeździe na miejsce, opiekę nad naszą grupą przejęły elfy i ... zaczęła się zabawa! Najpierw wspólne śpiewanie kolęd w sali muzycznej, następnie przeszliśmy do pomieszczenia z labiryntem, gdzie trzeba było pokonać drogę "od komina do komina". Kolejnym punktem była sala zabaw, w której dzieciaki stoczy wojnę na "śnieżki" oraz bawiły się ustawianiem piłeczek nad strumieniem powietrza.

  Rozbawieni i trochę już zmęczeni uczniowie przystanęli przy pięknie nakrytym stole, by poznać i porozmawiać o świątecznych tradycjach Bożego Narodzenia.

  W końcu przyszedł czas na główny punkt wycieczki - odwiedziny u Św. Mikołaja, w specjalnej komnacie. Mikołaj spał,więc dzieci musiały go obudzić.

  Po wizycie u Mikołaja, cała grupa zasiadła przy stole rysunkowym i wykonała rysunki wymarzonych prezentów pod choinkę. Kolejną atrakcją było pieczenie bożonarodzeniowych ciasteczek pod okiem pani Mikołajowej. Uczniowie sami zagniatali ciasto, wycinali ciasteczka, piekli i dekorowali. Ciasteczka wyszły przepyszne!!! Zostały skonsumowane z herbatką przy dłuuuugim stole.

  Wszystkie dzieci na koniec wysłały baloniki do nieba z dobrymi życzeniami i marzeniami. Zmęczeni, ale zadowoleni podziękowaliśmy za udaną zabawę i udaliśmy się do autokarów.

  Chcemy tam jeszcze wrócić!

  Wycieczka była nagrodą za uczestnictwo w szkolnych konkursach, którą ufundowała Pani Dyrektor.

 • "Myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić"

  11.12.2014

  Dnia 11.12.2014 r. odbył się w klasie III konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku. „Od tego czasu aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…” W czasie konkursu uczniowie wykazali się znajomością książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Dwóch uczniów uzyskało taką samą ilość punktów, dlatego odpowiadali ustnie na dodatkowe pytania. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań dzieci twórczością A. A. Milne, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz doskonalenie techniki czytania. Konkurs wywołał wiele pozytywnych emocji i pozwolił na dłużej zapamiętać treść książki oraz jej bohaterów. Zwycięzcy to: Jakub Gierko, Adrian Gomulicki i Kacper Karwowski.   

 • "Święty Mikołaj, Mikołaj święty..."

  05.12.2014

  Przemykające korytarzem Śnieżynki, dobiegający zza drzwi cichy dźwięk dzwoneczków, nerwowa atmosfera oczekiwania wśród uczniów  - to wszystko znak, że do Zespołu Szkół w Drogoszach przybył Mikołaj. Jego wizyta była krótka, pamiętajmy, że święty musi odwiedzić dziś niejedną szkołę, ale owocna - każdy otrzymał od niego słodki upominek.  Mikołaj był w tym roku nad wyraz łaskawy, ponieważ nikt nie otrzymał rózgi. 

  Zapraszamy Cię, Mikołaju, za rok. 
   

 • Adwentowe światło

  03.12.2014

  "Adwentowe światło" to kolejna propozycja konkursu plastycznego ogłoszonego przez Panią Dyrektor, skierowana do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Adwent to w tradycji wielu religii czas spokoju, refleksji i zadumy. Czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Z tym okresem związane są różne zwyczaje. Najpopularniejsze zostały ukazane w pracach uczniów. Nie zabrakło kalendarzy adwentowych, wieńców, lampionów. Rodzice, jak zawsze, włączyli się w nasze działania i wsparli swoje dzieci w wykonaniu prac i służyli pomysłami. Konkurs przyciągnął wielu obserwatorów i smakoszy cukierków. Na szkolnym korytarzu panowała niezwykła atmosfera. Kiedy w lampionach zapłonęły świece, w powietrzu rozniósł się aromat wosku i ciepły blask płomieni. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach: grupa i prace indywidualne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności.


   


   

 • Kto czyta książki, ten żyje podwójnie

  02.12.2014

  Dnia 2 grudnia 2014 r. w szkolnej bibliotece odbyła się niezwykła uroczystość. Tego bowiem dnia uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na Czytelnika. Całość przygotowała i poprowadziła szkolna bibliotekarka, p. Elżbieta Malec. Zgromadzone pierwszaki z uwagą wysłuchały ciekawej inscenizacji na temat książek. Odgadywały zagadki, wysłuchały wskazówek na temat, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak należy obchodzić się z książkami. Następnie ślubowały być wzorowym czytelnikiem, a Pani Dyrektor Ewa Bilska wielkim ołówkiem dokonała aktu pasowania. Na zakończenie tego wydarzenia, Pani Dyrektor każdemu wręczyła pamiątkowy dyplom wraz z drobnym, lecz jakże pożytecznym upominkiem, a p. Malec wypożyczyła każdemu dumnemu pierwszakowi książkę. Pierwszoklasiści podziękowali piosenką, której ostatnie słowa oddają ducha tego dnia " Bo, po wizycie tu, w bibliotece, pierwszak się czuje, jak ryba w rzece".


   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2014

  W 2002 roku, w 100. rocznicę powstania maskotki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Kariera misia rozpoczęła się w końcu XIX wieku. Niemiecka inwalidka wskutek choroby szyła różne pluszowe zabawki – zwierzątka. Pluszowe zabawki wystawiono na targach w Lipsku w 1903 roku. Dzięki tej wystawie pluszaki zdobyły dużą popularność. Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci, z których najbardziej znanym jest Kubuś Puchatek. Innym niedźwiedzim bohaterem książek dla dzieci jest Miś Paddington. W Polsce popularne były dobranocki przedstawiające misia, np. Miś Usztatek czy Colargol. W naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny: „Portret mojego misia” oraz zbiórkę maskotek – misiów w bibliotece. Konkurs cieszył się powodzeniem wśród maluchów. Jury nagrodziło 12 najładniejszych prac. Dzieci z chęcią włączyły się do zbiórki przynosząc swojego misia. Misie przez kilka dni w czasie przerw były wspaniałą maskotką do przytulania. W oddziale „0” odbyło się spotkanie z Misiem, podczas którego dzieci poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia. Słuchały wierszy o misiach, rysowały portret maskotki i uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.


   

 • Książki czytamy - nagrody wygrywamy.

  23.11.2014

  Pani Małgorzata Sidz zorganizowała w klasie III konkurs ze znajomości lektury "Puc, Bursztyn i goście". W potyczkach wzięli udział wszyscy uczniowie. Okazało się, że bardzo dobrze poznali przygody dwóch wiejskich psów - Puca i Bursztyna - oraz ich gości z Warszawy.

  Zwyciężyła Wiktoria Filipiuk, II miejsce zajęli Weronika Hrycyk i Jakub Gierko, III miejsce przypadło Lenie Kochmańskiej. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz ciekawe książki.Pogratulowała wszystkim oraz zachęciła do czytania nowości z biblioteki szkolnej. 

 • Szkolny Dzień Życzliwości

  21.11.2014

  W piątek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia już od kilku dni. Uczniowie klas O-III z wychowawczyniami wykonali uśmiechnięte buźki, serduszka, słoneczka. Z uśmiechniętych emblematów stworzyli łańcuchy życzliwości, którymi ozdobili szkolny korytarz. Miały one przypominać wszystkim, że życzliwość to ciepłe spojrzenie, uśmiech na twarzy, który nic nie kosztuje, a innym może sprawić przyjemność. Już od środy po całej szkole roznosił się cudowny zapach pieczonych ciasteczek, a to za sprawą dzieci z klasy III. Dzień życzliwości zakończyliśmy miłym akcentem - dziewczynki z klas II i III od rana obdarowywały wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły ciasteczkami: cynamonowymi, owsianymi, z bakaliami i … z dużą ilością serdeczności i miłości. To był wyjątkowo miły dzień.
   

 • Tenis stołowy w Srokowie

  20 listopada 2014 roku w Srokowie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Turniej odbył się w kategorii dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz gimnazjum. W rozgrywkach gimnazjalnych dziewcząt wzięły udzał drużyny z Kętrzyna, Srokowa, Łankiejm i Drogosz. W tej kategorii I miejsce zdobyły dziewczęta z Kętrzyna, II miejsce Drogosze, III Łankiejmy, a IV ze Srokowa. Nasza driżyna wystąpiła w składzie: Eliza Kłyszejko i Natalia Dziuba. 

  W grupie chłopców szkół podstawowych startowały trzy drużyny: Sątoczno, Srokowo i Drogosze. I miejsce zajęła drużyna z Sątoczna, II miejsce Srokowo, a III miejsce Drogosze. Drogosze grały w składzie: Łukasz Dziuba i Sebastian Drzażdżyński.

 • "SYMBOLE NARODOWE" oraz "LAMPION Z DYNI"

  12.11.2014

  Podczas apelu 12.11.2014 r. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy wykonali najlepsze prace w konkursie "SYMBOLE NARODOWE".

  Na szczególne gratulacje w kategorii I-III zasłużyli:

   

  1.Julia Maciąg kl. II

  2.Milena Nowak kl. I

  3.Jakub Gierko kl. III

   

  Wyróżnienia:

   

  1.Bartosz Ponichtera kl. II

  2.Wiktoria Filipiuk kl. III

   

  Najlepsze prace w kategorii IV-VI wykonali:

  I miejsce Aleksandra Ponichtera

  II miejsce Kacper Janeczko

  III miejsce Martyna Bator

  Wyróżniono również prace Natalii Całuch oraz Wojciecha Paukszty.


  Rozstrzygnięty został także konkurs na "LAMPION Z DYNI".

  W kategorii przedszkole i "0-III" nagrody otrzymali:

  I miejsce Bartosz Ponichtera

  II miejsce Milena Nowak

  III miejsce Paulina Stasal

  Wyróżnienie : Tomasz Ponichtera

  W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce Aleksandra Ponichtera

  II miejsce Łukasz Dziuba

  III miejsce Róża Musiałowska

  wyróżnienie: Eliza Chruścicka

  W kategorii klas gimnazjalnych:

  I miejsce Weronika Spasówka

  II miejsce Agata Dudek

  III miejsce Adam Dziuba

  wyróżnienie: Jarosław Koszła.   

  Lampiony wykonały również klasy. W tej kategorii wygrała klasa III SP, II miejsce zajęła II klasa gimnazjum, a III miejsce zajęła klasa II SP. Konkursy przygotowała p. Ewa Burdyło. Dziękujemy za udział. Zapraszamy do następnych.   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespoł Szkół w Drogoszach
  Zespoł Szkół w Drogoszach, Drogosze 40, 11-410 Barciany
 • 89 753 25 55

Galeria zdjęć